patrik24
25.01.09,16:05
Zdravím všetkých poraďákov.

Som tu nováčik a neviem ako to tu chodí.
Takže moja otázka:
Mám v pláne otvoriť obchod s detským oblečením, ktoré budem dovážať z EÚ, konkrétne z Nemecka alebo Anglicka.
Ja nie som platca DPH.
Dodávateľ z Nemecka (on platca DPH) mi zaslal faktúru, kde bola uvedená aj 19% daň a spolu suma za faktúru s daňou.
Dodávateľ z Anglicka (tiež platca DPH) mi zaslal faktúru, kde daň vyčíslená nebola, t.z. tovar za cenu bez DPH.
A teraz neviem, ktorý dodávateľ urobil chybu a ktorý nie.

Ako je to s dovozom tovaru a dph? Faktúra má byť s dph alebo bez nej?

Vďaka za odpoveď.
Bendy7
25.01.09,18:07
Kedze si neplatca DPH, faktura z Anglicka nie je dobre vystavena, mala by byt s DPH.
patrik24
26.01.09,14:49
Vdaka za reakciu, avšak známa mi tvrdila, že zo zahraničia mam dostať faktúru bez DPH, ak nie som platca DPH.

Takže tieto názory sa bijú a neviem kto hovorí pravdu.
A v zákone sa veľmi nevyznám.
Takže?
Tweety
26.01.09,14:55
Vdaka za reakciu, avšak známa mi tvrdila, že zo zahraničia mam dostať faktúru bez DPH, ak nie som platca DPH.

Takže tieto názory sa bijú a neviem kto hovorí pravdu.
A v zákone sa veľmi nevyznám.
Takže?
Známa nehovorí správne. Daňová povinnosť sa nemôže preniesť na Teba, kedže nie si platiteľom dph. Dodávateľ musí fakturovať s dph.
kornelia2
14.02.09,16:43
Ked dojde z anglicka FA za tovar s DPH a sme platcami DPH?
Bude predavat s DPH alebo bez DPH (ten tovar)?
Do tlaciva DPH do ktoreho riadku zapise?
Jarka 1
14.02.09,16:47
Ked dojde z anglicka FA za tovar s DPH a sme platcami DPH?
Bude predavat s DPH alebo bez DPH (ten tovar)?
Do tlaciva DPH do ktoreho riadku zapise?


FA z Anglicka bez DPH. Vy ste platcovia DPH. Urobíte samozdanenie. To znamená DPH na vstupe aj výstupe z prijatej faktúry. Predávať budete potom s našou DPH.
kornelia2
16.02.09,09:55
Keď je z anglicka fa za tovar a je s DPH anglickou lebo nie je sro-cka,ako budeme predavat tovar s DPH alebo bez DPH?
a do ktoreho riadku v tlacive DPH sa zapise?
lenkak
16.02.09,10:00
ak nie sú platcovia dph, potom nemajú uvádzať žiadne dph. Ak sú platcami dph,potom majú uviesť faktúru bez dph,s odvolávkou na príslušný paragraf.
Tovar predávate s našou dph.
andrasyova
17.02.09,12:47
ahojte,

chcem sa spytat. Ked budem dovazat tovar z Grecka a nebudem platcom DPH, a dodavatel mi vystavi fakturu s DPH(greckou danou), tak ja to tu musim predavat zase so slovenskou DPH?
zuzana cinova
15.04.13,12:28
Známa nehovorí správne. Daňová povinnosť sa nemôže preniesť na Teba, kedže nie si platiteľom dph. Dodávateľ musí fakturovať s dph.

Môj známy sa registroval podľa §7 zákona o DPH.Nakupuje tovar z UK. Našiel však lacnejšieho dodávateľa tiež z UK,ktorý mu však tovar odmieta predať ako podnikateľovi - kúpil ho teda ako súkromná osoba s DPH. Viem mu to nejako dostať do účtovníctva,alebo sa máme obrátiť na iného dodávateľa,ktorému nebude robiť problém predávať tovar FO podnikateľovi,ktorý má pridelené IČ DPH? Ďakujem za názor.