hippies13
25.01.09,18:14
dobry den. danove priznanie za mna bude robit moj zamestnavatel. moj problem spociva v tom, ze koncom roku 2007 som pracovala v anglicku, ale od noveho roku tam uz nebola robota, takze som pracovala iba do konca roka 2007. Na slovensko som mala letenku az na februar a vtedy som sa aj bola zaregistrovat na urad prace. ako mam tieto takmer 2 mesiace vydokladovat pre zamestnavatela? Na urade prace som to spravila Cestnym prehlasenim, ze som robila iba do konca roka a k tomu som dolozila kopiu poslednej vyplatnej pasky. Mam to iste spravit aj pri danovom priznani? Dakujem
Evanka
25.01.09,17:18
Nemusíš zamestnávateľovi nič dokladovať.
hippies13
25.01.09,17:20
takze nemusim za toto obdobie odovzdat zamestnavatelovy ziadny doklad? iba zapoctove listy s ostatnych zamestnani a uradu prace?
Evanka
25.01.09,17:27
Ak si robila u viacerých zamestnávateľov, máš iba príjmy zo závislej činnosti a u tohto zamestnávateľa si podpísala vyhlásenie na zdanenie, môže ti urobiť ročné zúčtovanie dane.... zamestnávateľovi predložíš doklad o príjmoch a zrazených preddavkoch od iného zamestnávateľa.
Tweety
25.01.09,17:29
takze nemusim za toto obdobie odovzdat zamestnavatelovy ziadny doklad? iba zapoctove listy s ostatnych zamestnani a uradu prace?
Ak si mala len jedného zamestnávateľa, nemusíš mu dokladov teda žiadne iné potvrdenia o príjmoch. Len taká malá poznámka, on za Teba nepodá DP, ale, ak ho požiadaš o RZD, je povinný ho urobiť. Ak si mala v priebehu roka aj iných zamestnáv., musíš doklady o príjme od nich zamestnáv. predložiť.
hippies13
25.01.09,17:33
toto je tento rok moj druhy zamestnavatel. co vsetko muteda potrebujem vydokladovat? iba zapoctove listy od predchadzajuceho zamestnavatela, alebo aj doklady z uradu prace o evidencii?
Evanka
25.01.09,17:40
toto je tento rok moj druhy zamestnavatel. co vsetko muteda potrebujem vydokladovat? iba zapoctove listy od predchadzajuceho zamestnavatela, alebo aj doklady z uradu prace o evidencii?
Napísala som ti, že predložíš zamestnávateľovi, ktorý ti bude robiť ročné zúčtovanie doklad o vyplatenešj mzde a zrazených preddavkoch od druhého zamestnávateľa. O ročné zúčtovanie ho musíš však požoadať do 15.2.
veronikasad
25.01.09,17:41
toto je tento rok moj druhy zamestnavatel. co vsetko muteda potrebujem vydokladovat? iba zapoctove listy od predchadzajuceho zamestnavatela, alebo aj doklady z uradu prace o evidencii?
zápočet odpracovaných rokov a potvrdenie od Úradu práce potrebuješ pre započítanie odprac.doby pre účely dovolenky.
K ročnému zúčtovaniu dane stačí do 15.2.09 odovzdať terajšiemu zamestnávateľovi žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane a potvrdenie o príjme od predch. zamestnávatela.
hippies13
25.01.09,17:47
ano,ale ja som dostala tu ziadost o vykonanie vypoctu dane od zamestnavatela spolu s oznamom aby som dorucila -Potvrdenie prijmov FO od vsetkych zamestnavatelov ktorych som mala v roku 2008(original), alebo potvrdenie o evidencii na urade prace(kopia), pripadne ine potvrdenia. A prave preto chcem vediet ci tam nebudu chybat zdokladovane tie 2 prve mesiace
wagner
25.01.09,17:59
Nie nebudú. Za predložené doklady zodpovedáš Ty. Tu sa jedná o doklady o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch. Tie dva mesiace, čo si nebola zamestnaná nie sú pre daňové priznanie rozhodujúce.
Ninna
25.01.09,18:12
Pokiaľ bude robiť ročné zúčtovanie dane za rok 2008 za Teba zamestnávateľ predlož mu potvrdenia o zdaniteľnej mzde od zamestnavateľov za rok 2008 a za obdobie začiatka roka -"takmer 2 mesiace" odovzdaj čestné prehlásenie že si nemala zdaniteľné príjmy. Pokiaľ si budeš robiť daňové priznanie nemusíš prikladať žiadne prílohy a za údaje v DP si zodpovedáš sama.