sluzby
25.01.09,17:52
dobry vecer, k tejto teme je tu toho dost, ale fakt ja neviem k dani z MV ci mam okrem zaplatenia este aj podat daňove priznanie, kedze uz treti rok auto pouzivam na podnikanie a pri jeho kupe som vsetko na DU nahlasila a doteraz vsetko uhradila.dakujem za odpoved.
azla
25.01.09,17:05
dobry vecer, k tejto teme je tu toho dost, ale fakt ja neviem k dani z MV ci mam okrem zaplatenia este aj podat daňove priznanie, kedze uz treti rok auto pouzivam na podnikanie a pri jeho kupe som vsetko na DU nahlasila a doteraz vsetko uhradila.dakujem za odpoved.

Je naozaj potrebné podať daňové priznanie za r. 2008 do 2.2.2009 a do tohto istého dátumu aj daň zaplatiť.
Vychádzam z toho, že používate iba jedno auto, tak predpokladám, že preddavky neboli platené.
sluzby
25.01.09,17:15
dakujem pekne za rychlu odpoved, ano jedno auto pouzivam.
sluzby
25.01.09,17:24
este by som chcela vediet, ci mozem toto danove priznanie poslat aj emailom, a ako to urobit s podpisom.
dakujem.
veronikasad
25.01.09,17:30
este by som chcela vediet, ci mozem toto danove priznanie poslat aj emailom, a ako to urobit s podpisom.
dakujem.
meilom nie, iba keby si mala schválený elektronický podpis. Treba podať osobne alebo doporučene poštou.
alexis
26.01.09,18:55
ahoj poradaci,
chcela by som sa spytat a požiadat o radu. Mame dve auta, na jedno si uplatnujeme aj vydavky a druhe nepouzivame, neuplatnujeme ziadne vydavky. Nakoniec som sa dozvedela ze ho majitel predal pocas roka len ho neodhlasil., az teraz k 31.12.2008. Ako toto nepouzivane a predane auto zdanit, ked nemam ani doklady? Som z toho hotova. Mame ho vobec aj uvadzat, ked uz nie je majitelom a ani sa vobec nepouzivalo?
alexis
26.01.09,18:57
dodatok: mohli by sme do danoveho priznania motorovych vozidiel uviest do doby pouzivania v mesiacoch nula?
Zoltán Kovács
26.01.09,19:15
ahoj poradaci,
chcela by som sa spytat a požiadat o radu. Mame dve auta, na jedno si uplatnujeme aj vydavky a druhe nepouzivame, neuplatnujeme ziadne vydavky. Nakoniec som sa dozvedela ze ho majitel predal pocas roka len ho neodhlasil., az teraz k 31.12.2008. Ako toto nepouzivane a predane auto zdanit, ked nemam ani doklady? Som z toho hotova. Mame ho vobec aj uvadzat, ked uz nie je majitelom a ani sa vobec nepouzivalo?

Pri aute, ktoré sa nepoužívalo bola povinnosť oznámiť DÚ zánik daňovej povinnosti do 30 dni odo dňa posledného použitia auta.
alexis
27.01.09,08:07
to mi je jasne, len ten majitel to neurobil, urobil to az k 31.12.2008. takze znamena to, ze by sme mali zaplatit plnu vysku dane za r. 2008. Z uvedeneho mi to nejako vyplyva.