ricco24
25.01.09,19:16
Chcel by som začať podnikať v oblasti IT vypočtovej techniky. Mám namysli otovriť predajnu IT techniky + samozrejme poskytovanie servisu.
Tento odbor ma vždy bavil a zaujímal. Ale s podnikanim moc skúseností nemám a trh mometálne tiež nemám príliž preštudovaný. Preto sa chcem spýtať čo si o tom myslíte (presitenie trhu , potreba v niektorej lokalite atd ...). Lokalita kde by som to chcel uskutočniť je Bratislava.

Za rady a postrehy vopred dakujem.
prilezitostnehry
25.01.09,20:49
Chcel by som začať podnikať v oblasti IT vypočtovej techniky. Mám namysli otovriť predajnu IT techniky + samozrejme poskytovanie servisu.
Tento odbor ma vždy bavil a zaujímal. Ale s podnikanim moc skúseností nemám a trh mometálne tiež nemám príliž preštudovaný. Preto sa chcem spýtať čo si o tom myslíte (presitenie trhu , potreba v niektorej lokalite atd ...). Lokalita kde by som to chcel uskutočniť je Bratislava.

Za rady a postrehy vopred dakujem.

Lokalita Bratislava... To je zlozite. Ked je niekde na Slovensku najviac predajni, je to prave Bratislava. Ale na druhej strane je zasa Bratislava najvacsim trhom... Z praxe, z konkretneho prikladu viem, ze aj mala predajna v ktorej pracuje majitel ako predavac a zamestnava len jedneho servisneho technika, ma sancu na uspech. Ta predajna je tam roky a bez problemov preziva aj hluche obdobia typu "letne prazniny" a pod. Takze ano, zmysel to ma, ale treba sa nad tym hlbsie zamysliet a mat aj nejaky plan s cim prerazit, cim sa odlisit...
Lubk0
01.03.09,18:58
Nad niecim takym som v poslednej dobe uvazoval aj ja. Dakedy este na strednej, co nebolo tak dovno, sme mali zivnost, hned v 3 rocniku, ako sme dovrsili 18 ku. Kamarat robil jednoduche webstranky, ja som servisoval a predaval PC. Vtedy to slo, ale to neexistoval ziadny shark computers, ziadna alza a podobne. Vtedy boli ludia tzv hlupi, na pc komponentoch boli velke marze, a ludia dali za pocitac aj viac ako svoju vyplatu.

Dnes uz ponuka IT strasne vela firiem, webshopov, a su na to obrovske reklamy. Marza uz zacina byt mizivy, tj obchody stavaju na tom, mat nizku marzu, ale vela predat. Pokial das cenu vyssiu, dnes uz kazdy hlupak si vie najst na nete, co to moze stat, a moze ta velmi rychlo poslat niekam. Dalsia vec je ta, ze priemerna bedna, PC, stoji uz dnes par korun.

Servis sa uz moc neoplati, samozrejme, ludia ho vyuzivaju, ale nic zlozitejsie, si k tebe opravit nedaju. Daju si mozno vymenit ramku, vymenit zdroj, a to je tak vsetko. Pokial by si uz hovoril o vymene dosky, procaka, atd, uz sa naskytuje kazdemu otazka, platit toto, ozivovat staru masinu, alebo kupit novu. Vecsine vyjde aj tak nova, a budu hladat, kto im ju da najlacnejsie.

Dnes panuje medzi ludmi nazor, ze PC je spotrebna elektronika, a viacmenej sa moc onho nezaujimaju, kopa rodin ked sam im PC pokazy, sa zoberie niekde do sharku, a kupi novy...

Konkurovat velkym spolocnostiam s cenami, by si mal velmi tazke. Jednak im staci mensi rabat, ako tebe, a jednak ako staly velkoodberatel s urciteho skladu, maju zlavy.

Jedinu variantu aku by som videl, je skor zalozit predajnu na servise (viem ze som to hore skritizoval). A to takym stylom, ze urobit nejaku napaditu reklamu, nieco s myslienkou, nemusite kupovat hned novy, prineste ho k nam, a diagnostiku mate zdarma... Potom to samozrejme podmienit, pokial mu spravis diagnostiku, a da si to u teba opravit, plati ty len za suciastku, a za pracu. Pokial by si to potom neopravil, zaplati nejaky fix za diagnostiku. Myslim, ze to by mohlo ludi chytit.. A v podstate tu diagnostiku, pracu za nu, si mozes potom vyuctovat v servise (samozrejme, zakaznikovy to udas ako cas, ktory si stravil opravou jeho PC)

V kazdom pripade to nesmie byt predrazene, aby ty tam ludia chodili, a aby videli , ze sa to oplati. + treba im zdoraznit, ze na ten servisny ukon maju zaruku... Citia sa lepsie :)

A hlavne dobru reklamu, uprednostnil by som letaky do domu, do bytu v nejakom okruhu od tvojej predajne. Keby sa to uchytilo, pokracoval by som s nimi dalej..