zanetka68
25.01.09,19:57
Chcela by som poradiť. Rada by som vymenila firmu zaoberajúcu sa daňovým poradenstvom. Mám určitú predstavu - každý mesiac pred termínom DPH by osobne prišiel, prešli by sme všetky doklady (je to približne na 1 hodinu), k termínu daňového priznania dane z príjmov by sme skontrolovali, či sú všetky operácie ku koncu roka zaúčtované a spolu by sme vypracovali daňové priznanie (to by bolo tiež max. á 2 hod.). Firma, v ktorej robím, je menšia, stabilná a má sídlo v Bratislave. Ak viete o skúsenom poradcovi a chcete doporučiť, budem rada. :)
zanetka68
26.01.09,14:21
Nikto nemá dobrého daňového poradcu? :mee:
marina8
26.01.09,14:59
Nikto nemá dobrého daňového poradcu? :mee:


a cim sa zaobera firma? kolko ma asi dokladov a tak?vies, aby som ti mohla dat kontakt, tak nech viem nejake blizsie info
Johanka
26.01.09,15:03
... no, ak predchádzajúci daňový poradca skontroloval doklady za mesiac za jednu hodinu, naozaj ho treba vymeniť :). Jedine, že by ste mali 10 dokladov :---.
mimotemy
Osobne mám veľmi rada, keď sa klient snaží určovať, za koľko hodín máme stihnúť jeho účtovníctvo :D.
zanetka68
26.01.09,15:30
Som účtovníčka 22 rokov a skúsenosti mám aj s prácou daňových poradcov, preto som taká múdra. ;)
zanetka68
26.01.09,15:36
A hodinu to trvalo preto, že som mala takmer vždy všetko v poriadku. Účtovníčka rada počuje, ak je všetko ok a neurobila chybu. Je to potvrdené. Samozrejme každý niekedy robí chyby, aj ja nie som neomylná a legislatíva sa stále mení a preto potrebujem poradiť. Ak som napísala hodinu max dve hodiny, tak viem, čo píšem a nepotrebujem komentár ale kontakt na daňového poradcu. :) Ďakujem vopred, ak sa mi niekto ozve s kontaktom. :)
zanetka68
26.01.09,15:39
Odkaz pre Marinu: Firma sa zaoberá výrobou elektroniky. Ak niekoho máš a môžeš dať kontakt, tak sa už prípadne dohodneme. Ďakujem vopred.
Zoltán Kovács
26.01.09,16:13
A hodinu to trvalo preto, že som mala takmer vždy všetko v poriadku. Účtovníčka rada počuje, ak je všetko ok a neurobila chybu. Je to potvrdené. Samozrejme každý niekedy robí chyby, aj ja nie som neomylná a legislatíva sa stále mení a preto potrebujem poradiť. Ak som napísala hodinu max dve hodiny, tak viem, čo píšem a nepotrebujem komentár ale kontakt na daňového poradcu. :) Ďakujem vopred, ak sa mi niekto ozve s kontaktom. :)

Keď máš takú bohatú pax, tak by si mohla aj ty občas nám poradiť. Zatiaľ väčšina tvojich príspevkov bola prosba o pomoc.....
marina8
26.01.09,17:01
Odkaz pre Marinu: Firma sa zaoberá výrobou elektroniky. Ak niekoho máš a môžeš dať kontakt, tak sa už prípadne dohodneme. Ďakujem vopred.


0915 868 818
zanetka68
26.01.09,18:26
To Smith: Pokúsim sa polepšiť. Je to otrepaná výhovorka, ale skutočne mám veľmi málo času. mimotemy Študujem na "stará kolena" vysokú školu online - je to des!:mee:
zanetka68
26.01.09,18:30
Ahoj Marina, vďaka. Iba mi ešte napíš, kto sa skrýva za mobilom. Je to FO nebo PO, alebo najlepšie by bolo meno, ak môžeš. :)
Zoltán Kovács
26.01.09,18:37
Ahoj Marina, vďaka. Iba mi ešte napíš, kto sa skrýva za mobilom. Je to FO nebo PO, alebo najlepšie by bolo meno, ak môžeš. :)

Veď zavolaj a uvidíš, resp. počuješ. Alebo ešte aj to je podmienka, že či ide o FO alebo PO?
zanetka68
26.01.09,18:54
To Smith: Iba nerada začínam hovor: "S kým volám?" :) Žiadnu podmienku nemám, iba som sa chcela niečo bližšie dozvedieť.
Zoltán Kovács
26.01.09,18:57
To Smith: Iba nerada začínam hovor: "S kým volám?" :) Žiadnu podmienku nemám, iba som sa chcela niečo bližšie dozvedieť.

Ja keď zdvihnem telefón tak automaticky sa predstavujem. To je základná slušnosť.
zanetka68
26.01.09,19:02
To ja tiež, iba na druhom konci sa s tým nestretávam často. mimotemy Kam sme sa v diskusii dostali?
marina8
26.01.09,19:20
Ahoj Marina, vďaka. Iba mi ešte napíš, kto sa skrýva za mobilom. Je to FO nebo PO, alebo najlepšie by bolo meno, ak môžeš. :)



celkom vtipna diskusia:D
zanetka68
26.01.09,20:39
:D:D
Je to vážne vtipné. Pán Smith a Marina, veľmi ma tešilo. ;) Marina, takže neprezradíš, kto je to? :D Ešte mi vysvetliť pravdepodobnosť a už mi nič ku šťastiu nechýba. Príjemný víkend všetkým, aj keď to už bolo mimo téma.
cloe
26.01.09,22:14
Ja keď zdvihnem telefón tak automaticky sa predstavujem. To je základná slušnosť.

smith, teraz budem úplnemimotemy, ale dovolila by som si polemizovať, či je nutné v rámci pravidiel slušnosti, predstaviť sa keď mne niekto volá. Predstaviť sa musí ten kto volá a mal by vedieť komu volá. Ja keď zdvihnem telefón, tak poviem len - prosím.
Ale to bolo len tak na spestrenie a možno sa mýlim.:)
Stefan2005
27.01.09,07:49
marina8
27.01.09,16:11
:D:D
Je to vážne vtipné. Pán Smith a Marina, veľmi ma tešilo. ;) Marina, takže neprezradíš, kto je to? :D Ešte mi vysvetliť pravdepodobnosť a už mi nič ku šťastiu nechýba. Príjemný víkend všetkým, aj keď to už bolo mimo téma.


vobec nie je podstatne kto to je, pre mna bola podstatna informacia, ze potrebujes pomoc. tvoje meno ani telefonne cislo tiez nemam a netrapi ma to :)
ak chces tak sa ozvi
mimotemy
ak sa presunieme do " ineho oddelenia" tak pokecame aj o relativite :D
a fakt zavidim, ze mas vikend uz v pondelok:eek::D:D
Richard
27.01.09,18:12
ajaj práve kvôli takejto diskusii je v pravidlách uvedené, že účtovné a daňové firmy sa tu nemajú odporúčať resp. pýtať sa na ne.

Samá irónia :(

a pravidlá nikto nečíta