emily
09.06.05,09:20
V 12/2004 kúpil človek občan PC. K 15.4.bola do obch. registra zapísaná s.r.o., pre ktorú bol tento PC zriaďovacím výdavkom. k 1.5. sa s.r.o. stala platcom DPH.
Otázka: Dám PC do zriaďovacích výdavkov vrátane DPH v sume 52 000 a budem ich odpisovať (PC je v sume 18 378vrátane DPH )a potom si DPH odpočítam v 1. daňovom priznaní? DPH z PC je 2 934,- a vlastne touto DPH mi zriaďovacie výdavky prekročia 50 000,-.
Zita5
09.06.05,07:24
Neviem ako bola vystavená fa , určite na občana . Podľa mňa nárok na odpočet DPH nie je . Ale nechcem to tvrdiť , to je môj názor , že já by som DPH neuplatňovala .
heket
09.06.05,07:25
Nákup PC sa nedáva do zriaďovacích výdavkov.§37 účt.súvsťažnosti.DPH sa nedá odpočítať.
emily
09.06.05,07:27
Neviem ako bola vystavená fa , určite na občana . Podľa mňa nárok na odpočet DPH nie je . Ale nechcem to tvrdiť , to je môj názor , že já by som DPH neuplatňovala .
Zita trefa, :D, ďakujem. Jasné, že máš pravdu. Toľko do toho čumím a takto zblbnem. Lámem si hlavu nad zbytočnosťou.
emily
09.06.05,07:36
Nákup PC sa nedáva do zriaďovacích výdavkov.§37 účt.súvsťažnosti.DPH sa nedá odpočítať.
Prosím vyjadrite sa ďalší... §37: Zriaďovacími nákladmi nie sú náklady súvisiace s obstaraním dlhodobého majetku, zásob, reprezentačné a ďalšie náklady, ktoré podľa osobitného predpisu nie sú daňovými výdavkami, podľa mňa text za ...,ktoré podľa osobitného....sa vzťahuje na všetko predtým t.j. Zriaďovacími nákladmi nie sú náklady súvisiace s obstaraním dlhodobého majetku,ktoré podľa osobitného predpisu nie sú daňovými výdavkami.
A majetok by nebol zriaďovacím výdavkom, len napr. keby nebol použitý na podnikanie, alebo nejaký televízor, ktorý nie je daň. nákladom
Zita5
09.06.05,07:50
Zriaďovacie výdavky sú výdavky súvisiace so zriadením/založením/ novej firmy/napr.súdne a notárske poplatky a iné úradné výdavky/ , vyhotovenie pečiatok atď. Nie sú výdavky súvisice s obstaraním IM a vôbec s majetkom ako takým .
Johanka
09.06.05,07:51
Ja vôbec nechápem, ako môže byť PC zriaďovací výdavok? Nie je to náhodou nepeňažný vklad ???
emily
09.06.05,07:52
Zriaďovacie výdavky sú výdavky súvisiace so zriadením/založením/ novej firmy/napr.súdne a notárske poplatky a iné úradné výdavky/ , vyhotovenie pečiatok atď. Nie sú výdavky súvisice s obstaraním IM a vôbec s majetkom ako takým .
A čo potom s tým PC?
Zita5
09.06.05,08:08
Já by som to ponímala ako nepeňažný vklad/ pretože nepeňažným vkladom je len majetok , ktorého hospodárska hodnota sa dá určiť . /
emily
09.06.05,08:13
Lenže on už dal peňažný vklad väčší ako v spol. zmluve
Zita5
09.06.05,08:18
Pozri § 25 odst.1 písm f / zákona o dani z príjmu .
Jana Acsová
09.06.05,08:23
A máte v spoločenskej zmluve uvedenú sumu týkajúcu sa zriaďovacích výdavkov, resp. z čoho pozostáva? Mám za to, že je to povinná náležitosť spoločenskej zmluvy pri založení spoločnosti.
emily
09.06.05,08:32
A máte v spoločenskej zmluve uvedenú sumu týkajúcu sa zriaďovacích výdavkov, resp. z čoho pozostáva? Mám za to, že je to povinná náležitosť spoločenskej zmluvy pri založení spoločnosti.
Ano peňažné vklady sú v spol. zmluve...už sú splatené
emily
09.06.05,08:38
Pozri § 25 odst.1 písm f / zákona .
Zita akého zákona?
Zita5
09.06.05,08:38
Vložíte PC ako nepeňažný vklad a odpisuješ zo vstupnej ceny , ktorú stanovíte podľa paragrafu , ktorý som už vyššie uvádzala .

Lenže je to zvyšovanie ZI .
ZI je peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných i nepeňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti .
Zita5
09.06.05,08:39
Zita akého zákona?
Zákon o dani z príjmu .
Jana Acsová
09.06.05,08:42
Netýka sa to vkladov ale (niekde na konci spoločenskej zmluvy ... možno ... my to tam máme) sa uvádza výška zriaďovacích výdavkov. Nie je to v časti SZ, kde sa hovorí o vkladoch. Zriaďovacie výdavky nemajú nič spoločné s vkladmi.

Je to § 110 OZ ods. 1 písm. j.
Zita5
09.06.05,08:46
AVO , teraz Emily konkrétne ide už len o to , ako môže vložit horeuvedený PC do spoločnosti . Myslím , že už nerozmýšľa nad tým , že ho dá do zriaďovacích výdavkov . Ide o to, ako PC najlepšie zaradí .
emily
09.06.05,08:50
Netýka sa to vkladov ale (niekde na konci spoločenskej zmluvy ... možno ... my to tam máme) sa uvádza výška zriaďovacích výdavkov. Nie je to v časti SZ, kde sa hovorí o vkladoch. Zriaďovacie výdavky nemajú nič spoločné s vkladmi.

Je to § 110 OZ ods. 1 písm. j.
No na konci je: "Náklady spojené so založením a vznikom spoločnosti predstavujú 73 000,- Sk ."
Ale v tom je aj PC a ani doklady nemám na toľko Sk len na 52 000,-
Jana Acsová
09.06.05,08:53
O.K. ja som sa odpichla z prvej úvahy, kde boli rozoberané zriaďovacie výdavky. Naše príspevky, tak ako sme ich písali sa prepletali. Kým som ja ukončila svoj pribudli predo mnou ďalšie dva.
Tak môj "prínos" berte len ako "spestrenie" a nie ako "domotanie".
heket
09.06.05,08:53
Ak sa jedná len o to ako zaradiť PC, tak sa to dá aj kúpno-predajnou zmluvou.
JanaSys
09.06.05,08:56
Keď sa už z toho nebudeš môcť vymotať, nebol by riešením predaj PC od občana firme? Veď občan nejako za ten PC zaplatil - takto bude mať firma majetok aj výdavok zaň. Alebo darovaním.
Zita5
09.06.05,08:57
No na konci je: "Náklady spojené so založením a vznikom spoločnosti predstavujú 73 000,- Sk ."
Ale v tom je aj PC a ani doklady nemám na toľko Sk len na 52 000,-
Už mám z toho guľáš , teraz vysvitlo na povrch , že uvedený počítač je /akoby /obsiahnutý v zakladajúcej zmluve a je uvedený v zriaďovacích nákladoch . Teraz mi to je už jasné .
emily
09.06.05,08:57
O.K. ja som sa odpichla z prvej úvahy, kde boli rozoberané zriaďovacie výdavky. Naše príspevky, tak ako sme ich písali sa prepletali. Kým som ja ukončila svoj pribudli predo mnou ďalšie dva.
Tak môj "prínos" berte len ako "spestrenie" a nie ako "domotanie".
Avo, aj Tvoj príspevok pomáha pohnúť vpred...aj keď sme už úplne mimo témy, kde som začala....Prosím Ťa daj ešte svoj názor na to, čo som písala o nákladoch pri vzniku v spol. zmluve a reále v dokladoch, ktoré mi doložili.
emily
09.06.05,09:00
Guláš z toho už mám aj ja...preto píšm na poradu....a zaujímavé ako každý príspevok smeruje niekam inam, ale každý niečo vyjasní
Zita5
09.06.05,09:02
O.K. je to zaujímavé , ako sa klbko rozmotáva , ale ešte som zvedavá na názor AVO . Počkáme si :)
Jana Acsová
09.06.05,09:05
O.K.
Ale nehnevajte sa, že si z toho spravím svoje zhrnutie. Tie predchádzajúce príspevky sa spolu tak krížili, že ... (asi nás tu bolo na jeden problém veľa naraz).
Ja by som to riešila takto:
Spoločník (ak si dobre pamätam) nech firme predá PC (aj tak sme sa zhodli, že nárok na odpočítanie DPH nie je). Kúpno predajnú zmluvu ti nik nenapadne, ak bude dohodnutá cena obvyklá (myslím si, že aj v prípade dodržania pôvodnej obstarávacej ceny na doklade, prípadne kulilinček nižšej). Urobila by som to tak preto, lebo zriaďovacie výdavky chápem ako výdavky od založenia s.r.o. t.j. od podpisu spoločenskej zmluvy do momentu zápisu do Obchodného registra t.j. vzniku spoločnosti. Neviem presne v tomto intervale zaradiť ten tvoj nákup (ale domnievam sa, že sa tam nezmestíš - možno sa mýlim). Nakoľko zriaďovacie výdavky sú v inom režime odpisovania ako hmotný majetok, tak by som sa prednostne snažila dostať to do hmotného majetku.

Možno je tento môj postoj od veci, ale ja mám z toho všetkého akýsi mišung. Nemusí byť všetko, čo nám je podsúvané, tým najlepším riešením.
emily
09.06.05,09:14
zatiaľ Vám všetkým ďakujem, teraz musím odísť....ale dúfam, že ešte niekto názor pripojí...
Zita5
09.06.05,09:14
No na konci je: "Náklady spojené so založením a vznikom spoločnosti predstavujú 73 000,- Sk ."
Ale v tom je aj PC a ani doklady nemám na toľko Sk len na 52 000,-

AVO Tebou prezentovaný príspevok, ako by sa to mohlo riešiť , je správny a určitým spôsobom aj prijateľný . Stotožňujem sa s Tebou , lebo to chápem ako jednu z možností .

Ale , ... prosím Ťa, čo so sumou 73 000,- ktorú treba zdokladovať ?
Jana Acsová
09.06.05,09:17
AVO Tebou prezentovaný príspevok, ako by sa to mohlo riešiť , je správny a určitým spôsobom aj prijateľný . Stotožňujem sa s Tebou , lebo to chápem ako jednu z možností .

Ale , ... prosím Ťa, čo so sumou 73 000,- ktorú treba zdokladovať ?
Skús vysvetliť. Ty si uviedla, že v tom máš guláš. Ja v tom mám perkelt.
Vôbec už netuším o čo sa jedná. Rozveď problém, neodvolaj sa len na príspevok, lebo inak za seba neručím ...http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Zita5
09.06.05,09:25
AVO , prepáč , ale aj mojim zámerom bol uvedený problém doriešiť , lebo práveže na takomto spletenci sa učíme všetci . Teraz som v pomykove z Tvojej reakcie , či to mám brať ako humor alebo sa mám ísť rovno utopiť .:D
andrej_rv
09.06.05,09:31
Trošku aj ja ten guláš zamiešam. Ak som dobre pochopil, prvý problém je v tom, či môže byť PC v zriaďovacích výdavkoch. Podľa mňa tiež nie (zdôvodnenie je napr. v príspevku Emily č. 5), a navyše zriaďovacie výdavky sú svojou podstatou nehmotným majetkom, čo sa o PC nedá vôbec povedať. Druhý problém - ako dostať PC do majetku (ak nebol nepeňažným vkladom do ZI) - by som riešil presne tak ako AVO - cez kúpnu zmluvu. Tretí problém - výška zriaďovacích výdavkov - do účtovníctva zahrnúť len sumu, na ktorú existujú doklady (asi tých 52000,- ?). Ak by bol veľmi veľký problém, že potrebuješ tam mať 73000,- (ak sa účtovanie nedá alebo nemôže opraviť), snáď by sa to mohlo riešiť ešte čestným prehlásením, že suma bola vynaložená nato a nato, ale doklady menovaný stratil. Z právneho hľadiska je vraj akceptovateľný aj takýto doklad, ale je to dosť diskutabilné... Ak som problematiku nepochopil, tak sorry za kafranie do varenia :)
Jana Acsová
09.06.05,09:33
Ja len doplním, ak to trochu súvisí s predchádzajúcimi príspevkami, že ak máš sumu zriaďovacích výdavkov "odhadnutú" neznamená to, že ju musíš splniť, alebo prekročiť.
Mirkaska
09.06.05,09:45
Ahojte,
zmluva má obsahovať predpokladanú výšku zriaďovacích výdavkov, ktorá nikdy nie je na 100%, a keďže zriaďovacie výdavky sú výdavky vzniknuté medzi založením spoločnosti (podpis spoločenskej zmluvy) a vznikom ( = zápis do OR), v spoločenskej zmluve výšku zriaďovacích výdavkov nemusíte trafiť presne. Keď sme my zakladali jednu spoločnosť daňová poradkyňa nám poradila, že vždy je tam lepšie dať vyššiu sumu a mať nižšie skutočné zriaďovacie výdavky ako naopak, tam vraj by mohol byť problém. takže s tými 73 000,- by som si vôbec nelámala hlavu. Skutočnosť je iná ako predpoklad. Ten PC by som tiež riešila cez kúpu-predaj a potom ti zostane výška zriaďovacích výdavkov do 50000,- (ak som správne pochopila a počítala) a to môžeš mať rovno účtované v nákladoch.
Mňa by zaujímalo, lebo sme s tým mali problém, toto:
Založená spoločnosť si objednala vytvorenie www stránky (ešte pred vznikom). Spoločnosť vystavila faktúru na zálohu, samozrejme nebolo tam ešte ani IČO ani DIČ. Nevedeli sme či je to zriaďovací poplatok alebo nie. Vtedy som ešte nevedela o Porade, tak sme to potom riešili cez komisionársku zmluvu s inou firmou, ktorá vo vlastnom mene zabezpečovala pre nás činnosti medzi založením a vznikom spoločnosti (medzi iným aj www stránku), jej dodávateľ vyfakturoval zálohu aj konečnú sumu a ona nám to následne na základe predloženej správy a vyúčtovania prefakturovala aj s dohodnutou odmenou. (samozrejme minimálnou.) Bolo to takto OK?
emily
09.06.05,09:49
Skús vysvetliť. Ty si uviedla, že v tom máš guláš. Ja v tom mám perkelt.
Vôbec už netuším o čo sa jedná. Rozveď problém, neodvolaj sa len na príspevok, lebo inak za seba neručím ...http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
ešte sa nestrieľajte, ešte Vás potrebujem:D
Rozlúsknuť ešte tých 73 000 v spol zmluve a 52000 dokladov na zriadovacie výdavky. V oboch prípadoch vrátane PC. Ak dám PC z zriadovacích výdavkov vo, ostane tam cca. 32000,- a v zmluve je uvedených 73 000,-. Asi sa na zmluvu musím vy..... Vyberte si čo sa musím.
andrej_rv
09.06.05,09:53
Podľa mňa zaúčtovať len to, čo je doložené dokladmi - 52000,- (ak nepozháňaš ešte nejaké doklady navyše).
Zita5
09.06.05,10:41
Skús vysvetliť. Ty si uviedla, že v tom máš guláš. Ja v tom mám perkelt.
Vôbec už netuším o čo sa jedná. Rozveď problém, neodvolaj sa len na príspevok, lebo inak za seba neručím ...http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifEšte som nikdy na porade nereagovala tak ako reagujem teraz , ale ospravedlňujem sa vopred , za moje vyjadrenie všetkým poraďákom :

Too AVO nepáčia sa mi Tvoje občasné reakcie z ktorých mám pocit , Tvojej nadradenosti , arogantnosti a že si človek s nevyrovnaným vnútrom . Od kedy som členom tejto porady , som sa ešte s takýmto prístupom nestretla . Nie je to len v tejto zadanej téme . Stalo sa to aj minule pri riešení problému s opravou klimatizácie/ a mohla by som menovať aj ďalšie Tvoje úlety / , kde si niekoho , neviem definovať koho , nepriamo obvinila " že je agent provokatér " . Dúfam , že nie ja . Já si vážim každého človeka , rešpektujem každý názor a som povďačná za každú radu , z ktorej vycítim ako mi ju ten ktorý poraďák podá , ak sa mi nezdá , stiahnem sa do kúta a vyriešim si to po svojom . Proste já sa nehambím povedať , že sa aj ja stále učím .

Porada nie je o tom , aby som sa bála napísať svoj názor , pretože Tebe to prekáža . Mám svoj vek , nezjedla som všetku múdrosť sveta a nemám vlastnosť akejsi nadradenosti , som obyčajný človek , ktorý sa vmestí do svojej kože .

Já som sa už zmienila neraz o tom , že máš skutočne Tvoje odpovede na úrovni a čo ešte čakáš , že Ti pošlem UPS-kou kyticu , aby som vzdala hold Tvojej osobe . Vidieť , že sa v problematike ekonómie vyznáš , ale keď budeš takto pristupovať na PORADE k týmto zlatím ľudom , myslím , že budeš mať viacej nepriateľov ako priateľov .

Beriem to ako porušenie 10.bodu ETIKETY PORADY .
emily
09.06.05,18:39
Vyjadrí sa ešte niekto z nočnej smeny k obstaraniu majetku (PC) pred založením firmy?
Evanka
09.06.05,19:12
Zriaďovacími výdavkami (nákladmi) sa v zmysle postupov účtovania rozumejú výdavky súvisiace so zriadením (založením a vznikom) nového podniku. Možno sem zaradiť rôzne úradné poplatky súvisiace so založením nového podniku (napr. správne poplatky, preukázateľné výdavky na advokáta, komerčného právnika alebo notára a iné úradné výdavky), výdavky na pracovné cesty súvisiace so založením nového podniku, rôzne odmeny za práce a služby súvisiace so založením podniku (napr. úverové analýzy, odmeny za sprostredkovanie atď.) a iné výdavky, ktoré súvisia s budúcou činnosťou daňovníka. Za zriaďovacie náklady však nesmú byť považované náklady súvisiace s obstaraním dlhodobého majetku, zásob, reprezentačné, .... Takže by som to riešila kúpno predajnou zmluvou medzi občanom a firmou. (Tým občanom môže byť aj spoločník, alebo konateľ firmy). V SZ sa uvádza zvyčajne predpokladaná výška zriaďovacích nákladov. Nie je nutné, aby táto suma zodpovedala skutočnosti.
andrej_rv
09.06.05,19:40
Vyjadrí sa ešte niekto z nočnej smeny k obstaraniu majetku (PC) pred založením firmy?Časť nočnej smeny sa vyjadrila už cez obed a zbytok asi nemá potrebu ďalšieho komentára. Emily, Tebe to obstaranie PC formou kúpnej zmluvy nesedí ? Ale to je asi účtone najsprávnejšie riešenie (aj keď netvrdím, že jediné).
evina
09.06.05,19:47
Časť nočnej smeny sa vyjadrila už cez obed a zbytok asi nemá potrebu ďalšieho komentára. Emily, Tebe to obstaranie PC formou kúpnej zmluvy nesedí ? Ale to je asi účtone najsprávnejšie riešenie (aj keď netvrdím, že jediné).Andrej my sme sa vyjadrili /nočná smena/ , ale omylom na shoutboxe :)-môžte tam nakuknúť - takže aj pre ostatných. Zhodli sme sa, že kombinácia príspevkov AVO a AndrejRV 27 a 32 /samozrejme aj tie, ktorými to doplnili/ budú asi
najsprávnejšou cestou.
andrej_rv
09.06.05,20:12
Andrej my sme sa vyjadrili /nočná smena/ , ale omylom na shoutboxe :)-môžte tam nakuknúť - takže aj pre ostatných. Zhodli sme sa, že kombinácia príspevkov AVO a AndrejRV 27 a 32 /samozrejme aj tie, ktorými to doplnili/ budú asi
najsprávnejšou cestou.Evina, my sa nakoniec vždy nejako zhodneme (škoda, že si tak ďaleko, určite by som Ťa pozval aspoň na kávu:) ). Na šuťáku ma nenapadlo pozrieť debatu (veď to ani nestačím tak rýchlo čítať, ako to píšete), a je to tam skôr ženská parcela. Ale tú budovu, čo ste tam spomínali (nájom od ešte právne neexistujúcej firmy), to je podľa mňa véééľmo pokrivkávajúce. Stavil by som sa, že to u daňovákov neprejde. Možno by to bolo dobre dať na diskusiu s nejakými konkrétnejšími údajmi. Pekný večer...
evina
09.06.05,20:17
Evina, my sa nakoniec vždy nejako zhodneme (škoda, že si tak ďaleko, určite by som Ťa pozval aspoň na kávu:) ). Na šuťáku ma nenapadlo pozrieť debatu (veď to ani nestačím tak rýchlo čítať, ako to píšete), a je to tam skôr ženská parcela. Ale tú budovu, čo ste tam spomínali (nájom od ešte právne neexistujúcej firmy), to je podľa mňa véééľmo pokrivkávajúce. Stavil by som sa, že to u daňovákov neprejde. Možno by to bolo dobre dať na diskusiu s nejakými konkrétnejšími údajmi. Pekný večer...
Veru nie je to ženská parcela-navštevujú nás tam aj muži :)
S tou kávou to tiež môže ľahko byť, veď vidíš stretávame sa tu bez problémov celé Slovensko:)

K tej budove- ja som to pochopila, že existujúca firma prenajíma priestory tej ešte neexistujúcej , a vtom prípade by som nájom dala do ZV, veď niekde musia sedieť, keď firmu pripravujú :), samozrejme rekonštrukciu nie.
andrej_rv
09.06.05,20:38
Evina, nejaký poplatok za miestnosť pri príprave firmy by sa určite dal zdôvodniť, ale keby si Ty bola kontrolórom, akceptovala by si, že firmu zakladali pol roka deň čo deň od rána do večera ? Ozaj, k tým kartám si nič nenašla ? Mne sa marí, že som k tomu videl nejaký výklad alebo usmernenie z MF SR, ale nikde to neviem nájsť. A nejak sa už nikto z dennej smeny do našej debaty nepripojil :( .
evina
09.06.05,20:46
Evina, nejaký poplatok za miestnosť pri príprave firmy by sa určite dal zdôvodniť, ale keby si Ty bola kontrolórom, akceptovala by si, že firmu zakladali pol roka deň čo deň od rána do večera ? Ozaj, k tým kartám si nič nenašla ? Mne sa marí, že som k tomu videl nejaký výklad alebo usmernenie z MF SR, ale nikde to neviem nájsť. A nejak sa už nikto z dennej smeny do našej debaty nepripojil :( .

Tu budovu zaradia vraj zajtra do príspevku konkrétnejšie /boli to 4 mesiace/- porozmýšlame, aby sme nemiatli osttaných. K tej druhej téme som sa ešte nevzdala a hľadám :)
emily
09.06.05,21:11
Časť nočnej smeny sa vyjadrila už cez obed a zbytok asi nemá potrebu ďalšieho komentára. Emily, Tebe to obstaranie PC formou kúpnej zmluvy nesedí ? Ale to je asi účtone najsprávnejšie riešenie (aj keď netvrdím, že jediné).
Andrej sedí mi všetko, tak ako ste povedali, len som chcela širšiu debatu aj vzhľadom na tú budovu, ale to je už téma iná a iného.....
a ďakujem za úvahy
Jana Acsová
10.06.05,09:07
Ešte som nikdy na porade nereagovala tak ako reagujem teraz , ale ospravedlňujem sa vopred , za moje vyjadrenie všetkým poraďákom :

Too AVO nepáčia sa mi Tvoje občasné reakcie z ktorých mám pocit , Tvojej nadradenosti , arogantnosti a že si človek s nevyrovnaným vnútrom . Od kedy som členom tejto porady , som sa ešte s takýmto prístupom nestretla . Nie je to len v tejto zadanej téme . Stalo sa to aj minule pri riešení problému s opravou klimatizácie/ a mohla by som menovať aj ďalšie Tvoje úlety / , kde si niekoho , neviem definovať koho , nepriamo obvinila " že je agent provokatér " . Dúfam , že nie ja . Já si vážim každého človeka , rešpektujem každý názor a som povďačná za každú radu , z ktorej vycítim ako mi ju ten ktorý poraďák podá , ak sa mi nezdá , stiahnem sa do kúta a vyriešim si to po svojom . Proste já sa nehambím povedať , že sa aj ja stále učím .

Porada nie je o tom , aby som sa bála napísať svoj názor , pretože Tebe to prekáža . Mám svoj vek , nezjedla som všetku múdrosť sveta a nemám vlastnosť akejsi nadradenosti , som obyčajný človek , ktorý sa vmestí do svojej kože .

Já som sa už zmienila neraz o tom , že máš skutočne Tvoje odpovede na úrovni a čo ešte čakáš , že Ti pošlem UPS-kou kyticu , aby som vzdala hold Tvojej osobe . Vidieť , že sa v problematike ekonómie vyznáš , ale keď budeš takto pristupovať na PORADE k týmto zlatím ľudom , myslím , že budeš mať viacej nepriateľov ako priateľov .

Beriem to ako porušenie 10.bodu ETIKETY PORADY .Ospravedlňujem sa, že reagujem tak neskoro, ale tento príspevok som si všimla iba teraz a priznám sa, že mu vôbec nerozumiem.
Ja som mala pocit, že si na porade prihrávame a keď ty povieš guláš a ja použijem perkelt, tak to je sranda a nie urážka. Nerozlišovala som, že od teba je to sranda ale odo mňa už niečo iné a zmätočné. Myslím si, že ty aj ja sa snažíme problém vyriešiť a netušila som, že to berieš tak, ako uvádzaš. Naše príspevky sa navzájom dopĺňali a nie vylučovali.
Ako to bolo, si môže každý prečítať v predchádzajúcich príspevkoch.
A po toľkých hodinách porady, ktoré tu trávim preto, lebo ma to baví, s tým, že sa snažím každý problém, ktorý sa dá, doriešiť (vrátane tvojich) mi asi o tú kyticu nejde.
Ďakujem Andrejovi a Evine, že nechtiac robili tomuto príspevku křoví.
Denda
10.06.05,09:08
Ešte som nikdy na porade nereagovala tak ako reagujem teraz , ale ospravedlňujem sa vopred , za moje vyjadrenie všetkým poraďákom :

Too AVO nepáčia sa mi Tvoje občasné reakcie z ktorých mám pocit , Tvojej nadradenosti , arogantnosti a že si človek s nevyrovnaným vnútrom . Od kedy som členom tejto porady , som sa ešte s takýmto prístupom nestretla . Nie je to len v tejto zadanej téme . Stalo sa to aj minule pri riešení problému s opravou klimatizácie/ a mohla by som menovať aj ďalšie Tvoje úlety / , kde si niekoho , neviem definovať koho , nepriamo obvinila " že je agent provokatér " . Dúfam , že nie ja . Já si vážim každého človeka , rešpektujem každý názor a som povďačná za každú radu , z ktorej vycítim ako mi ju ten ktorý poraďák podá , ak sa mi nezdá , stiahnem sa do kúta a vyriešim si to po svojom . Proste já sa nehambím povedať , že sa aj ja stále učím .

Porada nie je o tom , aby som sa bála napísať svoj názor , pretože Tebe to prekáža . Mám svoj vek , nezjedla som všetku múdrosť sveta a nemám vlastnosť akejsi nadradenosti , som obyčajný človek , ktorý sa vmestí do svojej kože .

Já som sa už zmienila neraz o tom , že máš skutočne Tvoje odpovede na úrovni a čo ešte čakáš , že Ti pošlem UPS-kou kyticu , aby som vzdala hold Tvojej osobe . Vidieť , že sa v problematike ekonómie vyznáš , ale keď budeš takto pristupovať na PORADE k týmto zlatím ľudom , myslím , že budeš mať viacej nepriateľov ako priateľov .

Beriem to ako porušenie 10.bodu ETIKETY PORADY .Tak to mu to vyjadreniu už totálne nerozumiem. Sledujem Avo od začiatku pripojenia sa do tohoto príspevku a myslím to čo si ty nepochopila ako srandu zo strany Ava a dúfam, že zadávateľ otázky Emily viď príspevok č.35 to pochopil na rozdiel od teba. Asi by bolo dobre z tvojej strany sa trošku odosobniť a podľa tvojho príspevku teraz mi to vyzerá, že niekto to stým vnútrom nemá v poriadku, ale AVo to určite nie je.
emily
10.06.05,09:18
Dievčence kľud.....nebuďte na seba zlé....všetky Vás mám rada:)...veď si pomáhame.
A ešte radšej Vás budem mať, keď mi poviete, či štetce, vrtáky, farby a šanóny nakúpené pred zápisom do OR sú zriaďovacími výdavkami, keď už ste ma presvedčili, že PC nimi nie je
Denda
10.06.05,09:28
Dievčence kľud.....nebuďte na seba zlé....všetky Vás mám rada:)...veď si pomáhame.
A ešte radšej Vás budem mať, keď mi poviete, či štetce, vrtáky, farby a šanóny nakúpené pred zápisom do OR sú zriaďovacími výdavkami, keď už ste ma presvedčili, že PC nimi nie jeProsím ťa prečítaj si znova príspevok číslo 39, kde to jasne vyšpecifikovala Evanka.
emily
10.06.05,09:37
Prosím ťa prečítaj si znova príspevok číslo 39, kde to jasne vyšpecifikovala Evanka.
Evankin príspevok som prečítala, ale predsa štetce , metly a iné drobnosti nie sú dlhodobý majetok. Myslíš na : a iné výdavky, ktoré súvisia s budúcou činnosťou daňovníka?
Denda
10.06.05,09:38
Evankin príspevok som prečítala, ale predsa štetce , metly a iné drobnosti nie sú dlhodobý majetok.Ani zásoby?
emily
10.06.05,09:39
Ani zásoby?
Ani zásoby. To bol spotrebák na otvorenie predajne.
Denda
10.06.05,09:42
Ani zásoby. To bol spotrebák na otvorenie predajne.Ktorý sa účtuje podľa spôsobu, ktorý si účtovná jednotka zvolí, t.j. spôsobom "A" alebo "B" účtovania čoho? No predsa: ZÁSOB.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
emily
10.06.05,09:45
Ktorý sa účtuje podľa spôsobu, ktorý si účtovná jednotka zvolí, t.j. spôsobom "A" alebo "B" účtovania čoho? No predsa: ZÁSOB.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Denda mi nepovedz, že keď kúpiš lepidlo v hotovosti z 30sk, účtuješ ho do zásob.
Denda
10.06.05,09:47
Denda mi nepovedz, že keď kúpiš lepidlo v hotovosti z 30sk, účtuješ ho do zásob.A ty to dávaš do služieb?
emily
10.06.05,09:49
rovno na 501 ako spotrebný materiál
Denda
10.06.05,09:50
rovno na 501 ako spotrebný materiálA to je podľa teba čo? Podľa mňa sú to zásoby účtované priamo do spotrebyhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
A už viac nesranduj.
emily
10.06.05,09:57
A to je podľa teba čo? Podľa mňa sú to zásoby účtované priamo do spotrebyhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
A už viac nesranduj.
dobre súhlasím, ale nie sú to typické zásoby.
A Teraz otočím otázku, myslíš, že to nemá firma nárok dať si do nákladov?
nesrandujem a nezabij ma, ale páči sa mi táto debata....:D
Denda
10.06.05,10:07
dobre súhlasím, ale nie sú to typické zásoby.
A Teraz otočím otázku, myslíš, že to nemá firma nárok dať si do nákladov?
nesrandujem a nezabij ma, ale páči sa mi táto debata....:DMne sa táto debata nepáči lebo na margo Avo sa tu niekto zabáva.
andrej_rv
10.06.05,10:07
Tak to mu ti vyjadreniu už totálne nerozumiem. Sledujem Avo od začiatku pripojenia sa do tohoto príspevku a myslím to čo si ty nepochopila ako srandu zo strany Ava a dúfam, že zadávateľ otázky Emily viď príspevok č.35 to pochopil na rozdiel od teba. Asi by bolo dobre z tvojej strany sa trošku odosobniť a podľa tvojho príspevku teraz mi to vyzerá, že niekto to stým vnútrom nemá v poriadku, ale AVo to určite nie je.Ak dovolíte pár slov k tejto téme...
Celá táto PORADA ako stránka je na nezaplatenie, ale má jednu nevýhodu - ide len o písaný text. Celé toto "hluboké nedorozumění" vzniklo zrejme z toho, že pri vzájomnej komunkácii na seba nevidíme a nepočujeme intonáciu v hlase. Ja som tiež kombináciu guláš - perkelt chápal ako srandu (veď aj zato som ho šiel zamiešať :) ), Zita to zrejme jednoducho nepostrehla.
Včera, keď to nedorozumenie vzniklo, som si ešte raz prešiel celú diskusiu i iné príspevky od AVO. Ja teda nemám pocit, že jej príspevky sú arogantné alebo nadradené. Možno, že forma jej komunikácie je v ničom odlišná a treba si na ňu zvyknúť, ale keby sme to tu mali video so zvukom, asi by celá debata vyznela inak. (Ináč termín "agent" použil myslím aj p. Mihál a nikto to nemal za zlé).
Väčšinou sa na túto stránku prichádzame niečo naučiť, pre mňa je preto rozhodujúce to, aký názor (a najmä s akým odôvodnením) tu odznie, nie je až také dôležité, kto ho povie a akú komunikáciu si zvolí. Súhlasím v tomto úplne so Zitou5 " Já si vážim každého človeka , rešpektujem každý názor a som povďačná za každú radu , z ktorej vycítim ako mi ju ten ktorý poraďák podá , ak sa mi nezdá, vyriešim si to po svojom."
Takže každému nechajme právo názor, (ale aj na spôsob, ako ho podať) a tešme sa, že sa tu našlo toľko ľudí ochotných svoje názory si aj vymienať.
Prajem Vám všetkým pekný konec týždňa :) .
emily
10.06.05,10:22
Mne sa táto debata nepáči lebo na margo Avo sa tu niekto zabáva.
Mne sa páči debata nás dvoch Denda...ináč súhlasím s Andrejom....
a aby som to všetko ukončila a dala tomu záver. Už viem čo mi na tom všetkom nesedelo. V Evankinom príspevku 39 a ďalších sú citované postupy účtovania, ako je tam definované čo nie sú zriaďovacie výdavky. Ale v zákone o DzP §4odst.4 sa píše: Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti.......sa zahrnú do základu dane v zdaň období, keď začne vykonávať činnosť. Možno sa to nevolá zriaďovacie výdavky, ale do základu dane to ide. A to je všetko.
Naším zákonom zdar!

Ďakujem za názory:)