balco
25.01.09,20:33
Ahojte,

Kedze chodim casto do Rakuska a porovnavam ceny, tak som rozmyslal, ci by som nemohol zacat podnikat s tym, ze budem vozit nejake lacne vyrobky na Slovensko. Napr. lacne potraviny, pripadne oblecenie alebo spotrebny tovar. Chcem sa opytat, ci je mozne kupovat tovar v maloobchodoch a predavat ho na zivnost na Slovensku. Takisto, ako by sa tam pripadne dalo nakupovat priamo vo velkoskladoch od dodavatelov. Potrebujem si tam vybavit zivnost, alebo mi staci moja slovenska?
A este ako by som mal dokladovat nakup tovaru, kedze by som to napr. nakupoval aj v beznom obchode. Staci mi blocek z pokladne? Alebo ako vlastne?

za odpovede a rady vopred vdaka
misomiso
25.01.09,19:47
Ano, vsetko mozes spravit tak, ako si popisal. Otazne je, ci si zaratal aj dopravu, cas (svoju mnzdu, odvody), predajnu, registracnu pokladnicu, personal (kto bude predavat ked ty budes v Rakusku?) a 100 dalsich poloziek. Ak ti po zaratani vsetkych tychto poloziek stale vyjde cena, za ktoru ti to u nas niekto kupi, tak potom blahozelam.
balco
25.01.09,20:19
Do Rakuska chodim, tak ci tak. Rozmyslal som zakupit si pokladnu a predavat veci takou formou, ze by som napr. s autom chodil po obciach a nechal vyhlasit v rozhlase, ze predaj takeho a takeho tovaru sa uskutocni na namesi danej obce a predavat to priamo z auta. Aby som v podstate znizil naklady. Ratal som este, ze budem musiet zaplatit 19% DPH statu. Tiez by som to robil sam a nemusel by som nikoho zamestnavat. Teda aspon na zaciatku. Musim este nieco odvadzat statu?
Nemocenske by som si samozrejme platil, ale ci su este nejake vydavky s ktorymi som nepocital.
A este ako je to vlastne s tym kupovanim z nejakeho rakuskeho velkoskladu na slovensku zivnost?

vdaka za cenne rady
balco
26.01.09,21:54
:confused: Nevie nikto co potrebujem na nakup z velkoskladu v Rakusku? Teda napr. velkosklad potravin.
dakujem
brato
16.07.09,12:16
No ja tiež niečo prave taketo rozbieham, ale chcel by som to predavať priamou u mna v obchode z rozličnym tovarom.Len neviem či je to legalne...a či budem mocť použit obyčajny blok ktory dostanem pri nakupe.a ešte jedna vec ...Nemusi mať nahodou tovar dovezeny napr:Rakuska slovensky preklad?