Dado240
26.01.09,08:41
Ahojte! Môže mi niekto poradiť? Aký je rozdiel medzi autolekárničkami podľa starého a nového cestného zákona? Díky!!
hanelie
26.01.09,07:52
rozdiel je v tom, že nová lekárnička bude obsahovať aj kartičku na ktorej budú znázornené návody ako poskytnúť prvú pomoc /:confused: /
AnikoAd
02.02.09,10:13
Priložila som do dokumentov na stiahnutie takuto " kartičku" medzi rôzne. Vytlačte si to a priložte do lekárničky.
AnikoAd
02.02.09,11:26
Prikladám aj sem súbor na vytlačenie.
jaada
05.02.09,09:19
Dakujem, ta karta 1.pomoci je ta, ktora ma byt v platnosti od 1.3.2009?
ekopo
05.02.09,09:33
nový cestný zákon platí od 1.2.2009
V prílohe je karta ktorá svojim obsahom postačuje. Má len jednu stranu. Stačí ju priložiť k lekárničke.
jaada
05.02.09,09:58
DAKUJEM ZA RYCHLU REAKCIU.
suzvedava
05.02.09,13:03
Ministerstvo zdravotníctva pripravuje ohľadom nových lekárničiek novú vyhlášku a zo stránky MZ SR vyberám:

motoristi ešte môžu používať staré /pôvodné/, ale aj teraz kúpené lekárničky – bez karty prvej pomoci.
Návrh vyhlášky obsahuje aj prechodné obdobia. To znamená, že:

1) aj po nadobudnutí účinnosti vyhlášky bude spotrebiteľ môcť používať tzv. „starú“ lekárničku vyrobenú resp. distribuovanú podľa doterajších predpisov, a to až do dátumu jej spotreby - po pripojení karty prvej pomoci (rýchly a jednoznačný návod na poskytnutie prvej pomoci),

2) kartu prvej pomoci si motoristi môžu kúpiť až vtedy, keď bude vyhláška platná. Aj na jej pripojenie k tzv. „starej“ lekárničke je navrhnutý istý časový úsek,

3) výrobcovia resp. distribútori lekárničiek budú môcť uvádzať na trh tzv. „staré“ lekárničky aj po nadobudnutí účinnosti vyhlášky /do stanovenej časovej hranice/. Karty prvej pomoci priložia k pôvodnej lekárničke.

Navrhovatelia vyhlášky teda predpokladajú, že po nadobudnutí jej účinnosti bude potrebný čas na výrobu lekárničiek podľa nového predpisu.
atka4
05.02.09,20:54
prikladám "doplnený súbor novôt do autíčok"
betyna8
06.02.09,09:19
Bastian
08.02.09,10:53
Karty prvej pomoci, ktoré budú musieť mať vodiči podľa zákona o cestnej premávke v autolekárničke, zatiaľ neexistujú. Tie, ktoré sa šíria medzi vodičmi emailom, nie sú platné. Vo včerajšom večernom spravodajstve to uviedla televízia TA3. Podľa nej sa na internete šíria informácie, že novú kartu prvej pomoci treba mať od 1. februára 2009 a budú ju kontrolovať policajti. Polícia však tvrdí, že napriek platnosti nového zákona sa autolekárničky zatiaľ nemenia. Ich nový obsah, ktorého súčasťou bude aj karta prvej pomoci, vyšpecifikuje až nová vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR.

Vyhláška, ktorá upraví obsah autolekárničiek, sa zatiaľ pripravuje. "Mal by to byť termín 1. marec, tento sa pravdepodobne bude predlžovať, dopracovávame s ministerstvom dopravy isté náležitosti," uviedla hovorkyňa. Zároveň dodala, že staré lekárničky budú platiť dovtedy, kým nevyprší ich exspirácia.
Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/402031/Na-internete-sa-siria-neplatne-karty-prvej-pomoci-do-autolekarniciek
Ofélia
25.02.09,20:50
Včera ma trošku v TV :mad: že musíme mať čelovú lampu atď......no a na stránke MZSR som našla Tlačovku zo dňa 24.2. 2009. Zaujímavé čelová lampa, nožík........nepovinné.
Kazu
26.02.09,02:04
A namiesto jednej čelovej lampy by nemohli byť dve svietiace oči? To by slovákom až taký problém nerobilo :D
VladoaKatka
26.02.09,04:43
Toto je zo včerajších hospodárskych novín.;)

V lekárničkách už nebude musieť byť dezinfekčný roztok z rozprašovačom a PVC rúška
Lekárničky budú oranžové, pribudne karta prvej pomoci



Lekárničky pre osobnú, nákladnú a hromadnú dopravu už nebudú biele. Farbu zmenia na oranžovú. Tie, ktoré používajú vodiči v súčasnosti, môžu využívať naďalej, najdlhšie však do konca júla 2012. Od začiatku júla v nej však musia mať zakúpenú kartu prvej pomoci. V lekárničkách už nebude musieť byť dezinfekčný roztok z rozprašovačom a PVC rúška. Ministerstvo zdravotníctva to navrhlo vo vyhláške, ktorá bude platiť od 1. apríla.
„Karta prvej pomoci je rýchly a jednoznačný návod na správne poskytovanie prvej pomoci pri život zachraňujúcich výkonoch pri závažných poraneniach,“ povedal riaditeľ sekcie zdravia na ministerstve zdravotníctva Adam Hochel. Karty, ktoré sú hlavnou novinkou vyhlášky, zatiaľ neexistujú. Ich cena by nemala byť vyššia ako jedno euro.
Karta má mať dve strany. Predná bude obsahovať informáciu o linkách tiesňového volania, všeobecné pokyny a päť farebných obrázkových piktogramov život zachraňujúcich výkonov (zastavenie krvácania, uvoľnenie dýchacích ciest, vonkajšia masáž srdca, záchranné dychy, stabilizovaná poloha). Na zadnej nájdu vodiči opis jednotlivých výkonov pri rôznych stavoch a úrazových dejoch.
Ak vodiči nemajú autolekárničku alebo im niečo v nej chýba či obsahuje materiál, ktorý je po exspiračnej lehote, môžu dostať od polície v blokovom konaní pokutu do 60 eur. V správnom konaní to môže byť do 100 eur.

http://hnonline.sk/slovensko/c1-34722940-lekarnicky-budu-oranzove-pribudne-karta-prvej-pomoci
Barbara
26.02.09,05:05
[quote=VladoaKatka;964020]

V lekárničkách už nebude musieť byť dezinfekčný roztok z rozprašovačom

----------------------------------------------------------------------------

no neviem, ale včera v TN na Joj ke akurát bola reč o tom, že vládne autá v tej lekárničke nemajú ten rozprašovač, a pán minister povedal, že to je nemdobre, že musia mať aj ten rozprašovač. hľadal, hľadal ten rozprašovač v tej lekárničke, a nie a nie to nájsť;):confused: :D
tak teraz včul čo:confused: ako teda je to správne:rolleyes:
HankaH
26.02.09,05:37
no neviem, ale včera v TN na Joj ke akurát bola reč o tom, že vládne autá v tej lekárničke nemajú ten rozprašovač, a pán minister povedal, že to je nemdobre, že musia mať aj ten rozprašovač. hľadal, hľadal ten rozprašovač v tej lekárničke, a nie a nie to nájsť;):confused: :D
tak teraz včul čo:confused: ako teda je to správne:rolleyes:[/quote]

Ale celkom na záver dodali, že podľa novej vyhlášky ten dezinfekčný roztok už nebude treba.;)
Dada
26.02.09,05:40
mimotemy
Vždy tak premýšľam, že mám malé auto na to, čo všetko v ňom musí byť. :D
Anja111
26.02.09,05:45
no neviem, ale včera v TN na Joj ke akurát bola reč o tom, že vládne autá v tej lekárničke nemajú ten rozprašovač, a pán minister povedal, že to je nemdobre, že musia mať aj ten rozprašovač. hľadal, hľadal ten rozprašovač v tej lekárničke, a nie a nie to nájsť;):confused: :D
tak teraz včul čo:confused: ako teda je to správne:rolleyes:

Ale celkom na záver dodali, že podľa novej vyhlášky ten dezinfekčný roztok už nebude treba.;)[/quote]
... áno, vraj od 1.4.2009 nebude treba.
Barbara
26.02.09,05:55
Ale celkom na záver dodali, že podľa novej vyhlášky ten dezinfekčný roztok už nebude treba.;)
... áno, vraj od 1.4.2009 nebude treba.[/quote]


aha, tak to som asi prepočula:)


hen, tak som to našla,;)tu je tá vyhláška platná od 1.4.2009

https://lt.justice.gov.sk/(X(1)S(fcsswxzkvkcxlk3j14bniv55))/Attachment/vlastny%20material%20.doc?instEID=56&attEID=7034&docEID=30742&matEID=792&langEID=1&tStamp=20090225093554217
Braňo
26.02.09,06:08
Je to super zákon a vyhláška, pokiaľ ani minister ho nedodržuje a nevie, čo tam má byť. :rolleyes:
Barbara
26.02.09,06:14
Je to super zákon a vyhláška, pokiaľ ani minister ho nedodržuje a nevie, čo tam má byť. :rolleyes:


:D:D však sa vyjadrili v TN v tom zmysle, že oni v tom vládnom aute sa iba vezú, a tá lekárnička nie je ich starosť:D:D:D
jarmila4
26.02.09,06:51
AHOJE, VčERA VRAJ V TELKE DAVALI, žE TáTO KARTA PRVEJ POMOCI NEMôžE BYť ODFOTENá A POD. VRAJ MUSí BYť ORIGINáL, PREDAJ ZA 1,- eUR. JE TO PRAVDA?:mad:
Ofélia
26.02.09,10:21
Má byť farebná.....bude stáť 1€ a pokuta má byť 60€, ohľadom toho ja aj môj príspevok č.12, ja to z tlačovky, kde sa dokonca píše že KPP má byť vodovzdorná, prachotesná a po celu dobu použiteľná........ autolekarnička má byť oranžová s bielym krížom najviac 7 cm :), motocykle myslím 5 cm :). Všetko mi to speje k tomu že sa vlada snaží schváliť predpisy tak aby sme boli prinútení ich kupovať a nie si ich vyrábať doma sami. To iste je aj o tých moduloch v autolekarničke , male odreniny, veľke odreniny, zlomeniny .........fakt zábavné, však keď je nehoda pokiaľ sa ja zbadám tak RZP je na mieste! Ja som mala v autolekarničke aj kriedu. Na moju otázku či je to potrebné mi v lekárni povedali áno. Keď som sa spýtala na čo? Odpoveď bola na označovanie mŕtvol na ceste :eek: Takže ja niekoho zrazím na ceste a budem mať ešte toľko drzosti a odvahy, mŕtvolu si obkreslím :D
Braňo
26.02.09,10:56
Ešte som zvedavý, ktorý ministrov kamoš bude tieto karty prvej pomoci vyrábať....:cool: (lebo v SR je 1,32 milióna áut).
Kazu
26.02.09,11:12
Ešte zopár takýchto "zákonodarných injekcií" a máme po kríze. Bude sa vyrábať, bude sa kupovať, peniažky sa budú točiť jedna radosť. A zvyšok sveta bude závisťou len ticho vyť.
rodina1
27.02.09,10:12
Chcela by som sa spýtať, kde sa budú tie nové karty prvej pomoci dať kúpiť? Neviete niekto? Zatiaľ som sa to nedozvedela.
willma
27.02.09,16:19
zatiaľ nikde
Stefan2005
27.02.09,18:57
... nemáš kartičku - pokuta, nemáš predpisovú autolekárničku - pokuta, ak náhodou (v šoku po nehode) neposkytneš prvú pomoc, máš na krku stíhanie - toto vymyslel štát na milióny šoférov laikov.
Prečo o tom píšem? Lebo dnes v rádiu ma zarazila správa, že (myslím) v domovoch dôchodcov, alebo hospicoch službokonajúce (a veľakrát kvalifikované) opatrovateľky nesmú poskytnúť prvú pomoc - sú povinné volať RZP-čku a nečinne sa prizerať - lebo v prípade poskytnutia pomoci sa vystavujú prípadného trestnému stíhaniu... Jeden by žasol nad predpismi v tomto štáte.
LadyK
28.02.09,18:24
a čo s ostatným obsahom?
ostáva všetko tak, ako podľa vyhlášky z r. 2002?
alebo sa niečo mení aj v samotnom obsahu? skúšala som to hľadať, ale všade som našla len info o tej kartičke, ale o samotnom obsahu nič moc.
vďaka
duves
02.03.09,11:03
... nemáš kartičku - pokuta, ... Jeden by žasol nad predpismi v tomto štáte.
Nebojte, bude aj horšie, možno takto:

Zmeny v povinnej výbave vášho auta:

Od júna 2009

Povinná rezerva, kľúče na kolesá. Pribudne povinnosť nosiť papier na spísanie poistnej udalosti, tužka, reflexná farba a pásmo. Vodiči si sami spíšu nehodu, pretože PZ jazdí len k nehodám nad 100 000 Sk, alebo k nehodám s účasťou áut v držaní tretej osoby.

Od januára 2010

Prestane jazdiť záchranka k menej než dvom zraneným, takže pribudne k povinnej výbave anestetikum, prenosné lehátko a resuscitačná jednotka.



Od júna 2010


Prestane jazdiť pohrebná služba k tragickým nehodám pri menej ako troch mŕtvych. K povinnej výbave pribudne krompáč, lopata, 2 x čierne plastové vrece na zips, mramorová doska 1 x 1 m , 2 x sviečka, v prípade veriacich kríž (drevo, plast - voľba vodiča).
Ofélia
02.03.09,14:10
a čo s ostatným obsahom?
ostáva všetko tak, ako podľa vyhlášky z r. 2002?
alebo sa niečo mení aj v samotnom obsahu? skúšala som to hľadať, ale všade som našla len info o tej kartičke, ale o samotnom obsahu nič moc.
vďaka

prečítaj si v tomto blogu môj príspevok č.12? Ja tam príloha z tlačovky MZ SR
jaada
03.03.09,08:09
Dobrý deň, ako to je vlastne s tými kartami 1.pomoci, musia byt farebné alebo nie? Pracujem vo výdajni a ľudia pýtajú nové oranžové lekárničky,nik v tom nemá jasno, ako to vlastne má, resp.,musí byť.
ludmilla
06.03.09,07:46
Autolekárnička bude oranžová, novinkou je karta prvej pomoci



BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) – Lekárničky pre osobnú, nákladnú a hromadnú dopravu už nebudú biele. Farbu zmenia na oranžovú. Tie, ktoré používajú vodiči v súčasnosti, môžu využívať naďalej, najdlhšie však do konca júla 2012. Od začiatku júla v nej však musia mať zakúpenú kartu prvej pomoci. V lekárničkách už nebude musieť byť dezinfekčný roztok z rozprašovačom a PVC rúška. Ministerstvo zdravotníctva to navrhlo vo vyhláške, ktorá bude platiť od 1. apríla, informovali dnes na tlačovej besede zástupcovia rezortu.
„Karta prvej pomoci je rýchly a jednoznačný návod na správne poskytovanie prvej pomoci pri život zachraňujúcich výkonoch pri závažných poraneniach,“ povedal novinárom riaditeľ sekcie zdravia na ministerstve zdravotníctva Adam Hochel. Karty, ktoré sú hlavnou novinkou vyhlášky, zatiaľ neexistujú. Ich cena by nemala byť vyššia ako jedno euro. „Nie je to zdravotnícka pomôcka, pre ne sa ceny lekárničiek navyšovať nebudú,“ zdôraznil. Ak ich vodiči nebudú mať, ministerstvo pokuty nerieši. Tie vyplývajú zo zákona o prevádzke vozidiel na pozemných komunikáciách.

Karta má mať dve strany. Predná bude obsahovať informáciu o linkách tiesňového volania, všeobecné pokyny a päť farebných obrázkových piktogramov život zachraňujúcich výkonov (zastavenie krvácania, uvoľnenie dýchacích ciest, vonkajšia masáž srdca, záchranné dychy, stabilizovaná poloha). Na zadnej nájdu vodiči popis jednotlivých výkonov pri rôznych stavoch a úrazových dejoch. Karta má byť vyrobená z nepremokavého a prachuvzdorného materiálu tak, aby bola zachovaná jej čitateľnosť počas používania lekárničky.



SITA
ludmilla
06.03.09,07:50
Karty do autolekárničiek si možno aj stiahnuť. Na vlastné riziko

Kartu prvej pomoci, ktorá musí by od 1. júla povinnou súčasťou autolekárničky, by vodiči zatiaľ zháňali márne. Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že všetky typy kariet, ktoré sa šírili internetom, sú neplatné. Napriek tomu sa ministerstvo nechystá vydať oficiálnu kartu. Vyrábať ju môže hocikto a karty nemusia vyzerať rovnako. „Podmienkou je, aby spĺňala náležitosti vyhlášky, ktorú teraz dokončujeme,“ povedala hovorkyňa rezortu Zuzana Čižmáriková. Vo vyhláške budú presne stanovené pokyny, ktoré musia byť na karte. Návod, ako zastaviť krvácanie, musí napríklad znieť: „Ranu zakry sterilnou gázou a pevne obviaž obväzom. Ak obväz rýchlo presakuje, stlač rukou, končatinu nadvihni. Pri krvácaní z nosa alebo z úst daj hlavu do polohy na boku!“ Na kartách na internete v pokynoch posledná veta chýba. Vyhláška sa odvtedy ešte spresňovala.
Vo vyhláške bude aj popis obrázkov poskytovania prvej pomoci. „Graficky sa obrázky na kartách rôznych výrobcov môžu líšiť, nie však obsahovo,“ hovorí Čižmáriková.
Vyhláška začne platiť od apríla, vtedy zrejme výrobcovia autolekárničiek dodajú na trh aj prvé platné karty.
Dopravný expert Jozef Drahovský na blogu upozornil, že tým, že ministerstvo nestanovilo presnú predlohu, môže podmieniť požiadavky autorov jednotlivých návrhov na uhradenie autorských práv.
Ministerstvo oponuje, že autorský zákon sa na naplnenie znenia vyhlášky vzťahovať nemôže. „Textová časť karty aj špecifikovanie grafickej časti vychádza zo všeobecne známych a dostupných postupov pri poskytovaní prvej pomoci. Právny predpis nie je dielom v zmysle autorského zákona,“ tvrdí Čižmáriková.
Vytvoriť predlohu karty ministerstvo nechce, keďže by tým údajne „podstatne sťažili situáciu výrobcom autolekárničiek, keďže každá lekárnička má iný rozmer“. Minimálne rozmery karty musia byť 18*krát 10 centimetrov a musí byť vo vodovzdornom a prachuvzdornom obale. Jej cena by nemala presiahnuť jedno euro.
„Práve pre jej nízku cenu a dostupnosť u výrobcov autolekárničiek vodičom neodporúčame sťahovať si neoverené karty z internetu. Odporúčame kúpiť (http://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=3283756&ids=6) si ju u výrobcov, ktorí musia deklarovať zhodu s vyhláškou,“ povedala hovorkyňa.
Polícia povinné zavedenie kariet víta. „Z doterajších skúseností vieme, že 90 percent vodičov absolútne nevedelo poskytnúť prvú pomoc. Každý by si mal uvedomiť, že autolekárnička aj s kartou môže pomôcť zachrániť zdravie alebo život,“ povedal hovorca policajného prezídia Martin Korch.
Ak bude po 1. júli karta v autolekárničke chýbať alebo bude nesprávna, môže policajt vodičovi na mieste uložiť pokutu do 60 eur, v správnom konaní až do 100 eur.

Zdroj: http://www.sme.sk/c/4326989/karty-do-autolekarniciek-si-mozno-aj-stiahnut-na-vlastne-riziko.html
ludmilla
06.03.09,07:56
Na webe sa šíria neplatné karty do autolekárničiek

BRATISLAVA. Karty prvej pomoci, ktoré budú musieť mať vodiči podľa zákona o cestnej premávke v autolekárničke, zatiaľ neexistujú. Tie, ktoré sa šíria medzi vodičmi emailom, nie sú platné. V sobotnom večernom spravodajstve to uviedla televízia TA3.
Podľa nej sa na internete šíria informácie, že novú kartu prvej pomoci treba mať od 1. februára 2009 a budú ju kontrolovať policajti. Polícia však tvrdí, že napriek platnosti nového zákona sa autolekárničky zatiaľ nemenia. Ich nový obsah, ktorého súčasťou bude aj karta prvej pomoci, vyšpecifikuje až nová vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR.
Karty majú byť návodom na správne poskytnutie prvej pomoci pri závažných poraneniach a pri život zachraňujúcich výkonoch.
"Karta prvej pomoci bude niekoľko centová záležitosť, pôjde iba o doplnenie starých autolekárničiek tak, aby ľudia nemuseli kupovať (http://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=3142760&ids=6) nové," povedala pre televíziu hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková. Upozornila, že vyhláška, ktorá upraví obsah autolekárničiek, sa zatiaľ pripravuje. "Mal by to byť termín 1. marec, tento sa pravdepodobne bude predlžovať, dopracovávame s ministerstvom dopravy isté náležitosti," uviedla hovorkyňa. Zároveň dodala, že staré lekárničky budú platiť dovtedy, kým nevyprší ich exspirácia.
Dopravný expert Jozef Drahovský pre TA3 povedal, že karta prvej pomoci bude prínosom, podľa štatistík totiž dokáže pomoc poskytnúť iba 15 percent vodičov.
Nové pravidlá týkajúce sa autolekárničiek by mali platiť už v prvej polovici tohto roka, informovala TA3.


Zdroj: http://www.sme.sk/c/4298738/na-webe-sa-siria-neplatne-karty-do-autolekarniciek.html
ekopo
16.03.09,10:46
relevantná verzia

zdroj internet
willma
20.04.09,13:08
ludmilla
23.04.09,20:43
... alebo inak: Prezentácia autolekárničiek MZ SR
willma
25.04.09,18:52
a ešte doložím, konzultovali sme s kolegyňou a hocijako nám zatiaľ vychádza, že nakoľko sa vo vyhláške nachádza aj vzor karty prvej pomoci, tak je možné za splnenia podmienok vo vyhláške vytlačiť si ju podľa vzoru a v určenej veľkosti a zalaminovať. nebude potrebné ju kupovať.
Kvietocek
29.04.09,05:22
Možno som tuto otazku zaradila zlezaradil ale neviem kam ju zaradit tak prepacte.
Prosim Vas musi autolekarnicka obsahovat vsetky casti co sa nachádzajú vo vyhlaske 143/2009 MZSR ucinu od 1.5.2009 príloho č.1 obsah autolekárničiek C. ?

Dakujem
Marína
29.04.09,05:30
Ani nie tak zle zaradila, ako trochu zbytočne.;) Už založená téma http://www.porada.sk/t100233-obsah-autolekarnicky-podla-noveho-cestneho-zakona.html
Kvietocek
29.04.09,05:45
prepacte :)
Kvietocek
29.04.09,05:53
No len som sa nejak nedocitala ze ked potrebujem kupit novu autolekarnicku bo o tyzden konci platnost, co v pripade ze v tej autolekarnicke nebude vsetko podla najnovsej vyhlasky MZSR?

Dakujem
azla
29.04.09,06:43
No len som sa nejak nedocitala ze ked potrebujem kupit novu autolekarnicku bo o tyzden konci platnost, co v pripade ze v tej autolekarnicke nebude vsetko podla najnovsej vyhlasky MZSR?

Dakujem

V § 3 Vyhlášky je to uvedené.
Vyhlášku nájdeš v príspevku č. 37
Kvietocek
29.04.09,07:17
V § 3 Vyhlášky je to uvedené.
Vyhlášku nájdeš v príspevku č. 37

To je sice pekne ale asi nik by si nekupoval novu lekarnicku v ktorej chyba par veci podla novej vyhlasky. O tyzden mi skonci platnost autolekarnicky, chcem si kupit novu ale chybaju v tej novej par veci podla najnovsej vyhlasky. Nechcem kupovat lekarnicku na pol roka a o pol roka kupovat znovu :)
azla
29.04.09,07:36
Ja si vyhlášku vysvetľujem tak, že autolekarničky vyrobené podľa doterajších predpisov sa môžu predavať do 31.7.2009
a vodiči ich môžu používať najdlhšie do dátumu ich spotreby.

Čiže, teraz kúpená lekárnička nebude na pol roka, ale do dátumu spotreby, ktorý je na nej uvedený.
SAIVI
29.04.09,08:11
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú druhy lekárničiek a obsah lekárničiek pre cestnú dopravu
Kvietocek
29.04.09,08:28
Ja si vyhlášku vysvetľujem tak, že autolekarničky vyrobené podľa doterajších predpisov sa môžu predavať do 31.7.2009
a vodiči ich môžu používať najdlhšie do dátumu ich spotreby.

Čiže, teraz kúpená lekárnička nebude na pol roka, ale do dátumu spotreby, ktorý je na nej uvedený.


Mas pravdu dakujemm :D
Kacenka11
29.04.09,10:30
natankuj.sme.sk/c/4819762/autolekarnicky-sa-menia.html citali ste? vraj to nie je povinnost vodica ale vyrobcu od 1.5
miroh
01.05.09,12:32
Hej ale pokutovat budu motoristov!
kero64
01.05.09,13:38
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/191775/Nove-autolekarnicky-a-karta-prvej-pomoci-od-1maja-2009.html

Ešte to ani nezačalo platiť a už sa to inovuje. Na tejto adrese je najnovší obsah autolekárničky aj s kartou prvej pomoci.

http://natankuj.sme.sk/c/4819762/autolekarnicky-sa-menia.html

V tomto článku sa ale píše, že karta je nepovinná až do doby platnosti vašej starej , ale platnej lekárničky. V inom článku som sa dočítal, že novú lekárničku netreba kupovať, iba si do júla kúpiť kartu prvej pomoci. Paradoxne ale na ďalšej stránke písali, že karta je samostatne nepredajná.:)
A teraz čo, budeme sa spoliehať na to, že o mesiac sa zasa niekto zobudí a ponúkne opäť novelu, ktorá zasa zmení obsah a aj keď už nič iné, tak aspoň ilustrované novšie karty s ešte vyššou cenou, ako sú terajšie a navyše ich ani nemožno zohnať.
Braňo
11.05.09,10:56
Braňo
25.07.09,12:48
Všimol som si, že na niektorých pumpách predávajú nové autolekárničky podľa vyhlášky 143/2009 avšak bez kríža prvej pomoci na prednej strane. Takéto lekárničky nemusia spĺňať literu zákona, nakoľko zákon stanovuje minimálne 7 cm kríž na prednej strane.
MIŠO T
09.05.12,05:49
Na obale autolekarničky je vytlačený datum - do kedy. Čo s nou, ak nie je ešte ani rozbalená a tento dátum/spotreby /už uplynie ? Novy obsah, alebo novú lekarničku ?
willma
09.05.12,06:27
stačí prekontrolovať obsah a doplniť podľa potreby. Obal lekárničky nemôže byť určujúci. Predsa ho dáš pred prípadným použitím dolu a nech mi nik netvrdí, že si obal odloží.
truch
14.05.12,05:52
Idem si dnes kúpiť autolekárničku. Je táto vyhovujúca, spĺňa požiadavky?????
http://www.zlacnene.sk/detail/lekarnicka-sheron-641958/
KEJKA
14.05.12,06:16
stačí prekontrolovať obsah a doplniť podľa potreby. Obal lekárničky nemôže byť určujúci. Predsa ho dáš pred prípadným použitím dolu a nech mi nik netvrdí, že si obal odloží.
ak dátum na obale prejde, je vysoko pravdepodobné, že obsah je po expirácii.
MIŠO T
15.05.12,05:56
sondoval som , že nakúpim samostatné moduly 4 ks. Ale hned mi povedali, že to vyjde drahšie ako nova lekarnička. A ten dátum : treba prekontrolovať datum expir. na samotných výrobkoch/ obvaz,tampon,škrtidlo ..../ niekedy stači vymeniť len niektore veci. Nie datum na module.
willma
15.05.12,06:59
ak dátum na obale prejde, je vysoko pravdepodobné, že obsah je po expirácii.

Bohužial na obale je tuším 2-ročná exp. a obväzy majú aj 5 rokov.
truch
15.05.12,07:04
Tak som kúpila, oranžovú s veľkým bielym krížom, na obale expirácia do 6/2014. Tiež sa mi to zdá málo:( , zatiaľ som ju ani nerozbaľovala, tak neviem, či tie obväzy majú dlhšiu expiráciu.
Starú lekárničku som tiež nemala vôbec otvorenú:(
willma
15.05.12,07:17
ak máš tu starú, otvor ju a porovnaj si exp. určite na obväzoch a aj na škrtidle je exp. ešte platná
Paula
20.05.12,13:25
Robia si srandu aj pri balení. Otvorila som ešte nepoužitú lekárničku s dátumom spotreby 5/2012. Štyri sáčky, na ktorých zvonku ten istý dátum spotreby 5/2012. Hneď v prvom jednotlivé kusy s dátumom spotreby napr. 7/2013 , 1/2014...v druhom sáčku všetko s dátumom spotreby 4-9/2014...v treťom všetky obväzy do 5/2014 , jeden do 4/2012 :D...štvrtý balíček - dva kusy do 7/2013 a 4 kusy do 2/2014.
Výsledok = 1 kus mám už mesiac po exp., ostatné funkčné.
willma
20.05.12,14:57
doplň ten po expirácii a lekárnička plne zodpovedá predpisom.
Paula
20.05.12,15:24
práve preto som písala podrobne, aby ľudia zbytočne neinvestovali do celej krabice -:)
Zita5
03.08.12,08:38
Čítajte ...

Len nedávno sme si museli nakupovať nové lekárničky pre karty prvej pomoci a už z nás zase vyťahujú peniaze. Po novom má byť totiž autolekárnička oranžová a vpredu má mať sedemcentimetrový biely kríž. Môže za to vyhláška ministerstva zdravotníctva ešte z roku 2009.

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/autolekarnicku-musite-mat-jedine-oranzovu-inak-dostanete-pokutu.html
Tweety
03.08.12,08:39
Čítajte ...

Len nedávno sme si museli nakupovať nové lekárničky pre karty prvej pomoci a už z nás zase vyťahujú peniaze. Po novom má byť totiž autolekárnička oranžová a vpredu má mať sedemcentimetrový biely kríž. Môže za to vyhláška ministerstva zdravotníctva ešte z roku 2009.


http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/autolekarnicku-musite-mat-jedine-oranzovu-inak-dostanete-pokutu.html
Šak biznis je biznis, staré známe, nepoznáš Zituš? Škoda, že len pre vyvolených.
Helik3
03.08.12,08:45
jo, počula som o tom tiež, tak teraz budem sliediť v lekárni, alebo v obchode len s pravítkom, a pre istotu mali dať to pravítko aj do povinnej výbavy v aute, veď čo ak ma zastaví hliadka a nebudú mať jedno so sebou?
Zita5
03.08.12,08:46
jo, počula som o tom tiež, tak teraz budem sliediť v lekárni, alebo v obchode len s pravítkom, a pre istotu mali dať to pravítko aj do povinnej výbavy v aute, veď čo ak ma zastaví hliadka a nebudú mať jedno so sebou?

Veru tak, treba ísť do predajne s pravítkom, aby kríž mal 7 cm :D a bol biely !

P.S.Možno niekto začal podnikať zrovna v tomto odbore....
Tweety
03.08.12,08:48
Veru tak, treba ísť do predajne s pravítkom, aby kríž mal 7 cm :D a bol biely !
Najsamlepšie by bolo zobrať na nákup so sebou nejakého policajta, ten určite to bude vidieť už odoka, aleabo rovno dvoch.:rolleyes:
Helik3
03.08.12,09:02
V rádiu hovoria práve, že panika ohľadom nových autolekárničiek je zbytočná. Vraj vo vyhláške je napísané, že doteraz používané autolekárničky sa môžu používať do dátumu spotreby uvedeného na obale.
tictac7
03.08.12,09:08