Honda_Legend
26.01.09,08:45
Neviem či som tak blbý,že to tu nechápem. Ale horšiu stránku som v poslednej dobe nevidel. Tato stranka by mala byť rýchla,akčná ako by biznis mal byť.A pritom je pomalá neprehladná. Ked potrebujem z niekym niečo rýchlo vyriešiť,prediskutovať tak musim čakať pol hodinu prípadne 5 dní kým mu možem napisať správu.Zrejme je toto stránka pre nezamestnaných čo maju čas celý deň sedieť za PC. Preto sem asi chodí tak málo ludí. Ide to tu ako v lete na saniach.Ale tak sa biznis nerobí. Su tu zaujimavé nápady aj zaujimavý ludia.Ale nedá sa k nim dostať.Mám pocit,že táto stránka bola vytvorená čisto zo zištných dovodou. Keď sa v niečom mýlim opravte ma. Ale ja nemám ten pocit. a ešte. keď ma zaujme viec nápadou a lebo tém,prečo sa nemožem vyjadriť ku každej?? odvolavate sa na spam. a pritom predpokladáťe,že sem chodia inteligentný ľudia.
Chobot
26.01.09,08:41
Neviem či som tak blbý,že to tu nechápem. Ale horšiu stránku som v poslednej dobe nevidel. Tato stranka by mala byť rýchla,akčná ako by biznis mal byť.A pritom je pomalá neprehladná. Ked potrebujem z niekym niečo rýchlo vyriešiť,prediskutovať tak musim čakať pol hodinu prípadne 5 dní kým mu možem napisať správu.Zrejme je toto stránka pre nezamestnaných čo maju čas celý deň sedieť za PC. Preto sem asi chodí tak málo ludí. Ide to tu ako v lete na saniach.Ale tak sa biznis nerobí. Su tu zaujimavé nápady aj zaujimavý ludia.Ale nedá sa k nim dostať.Mám pocit,že táto stránka bola vytvorená čisto zo zištných dovodou. Keď sa v niečom mýlim opravte ma. Ale ja nemám ten pocit. a ešte. keď ma zaujme viec nápadou a lebo tém,prečo sa nemožem vyjadriť ku každej?? odvolavate sa na spam. a pritom predpokladáťe,že sem chodia inteligentný ľudia.

Odpoveď na tvoj názor:

V jednom máš pravdu, že pre nových členov sú tu určité obmedzenia napr. v podobe pridávania príspevkov s odstupom 30 min., či posielaním súkromných správ, ale to má svoje zdôvodnenie. Je to preto, lebo často sa vyskytujú noví (alebo staronoví) členovia, ktorí zahlcovali poradu hneď po prihlásení desiatkami príspevkov, ktoré s odbornou radou nemali veľa spoločného. Boli to viacmenej bezduché príspevky, ktoré nemali žiadnu vypovedaciu hodnotu. Preto noví členovia môžu pridať príspevok každú pol hodinu, po dosiahnutí určitého množstva príspevkov a niekoľkých dňoch registrácie toto obmedzenie zanikne a môžeš pridávať príspevky hoci aj každú minútu. Takže treba len počkať a obmedzenia sa ťa už nebudú týkať.

Čo sa týka akčnosti stránky a rýchlosti - najprv by som ti vysvetlil účel tohto fóra.

Je to ekonomické fórum, kde ľudia - nielen ekonómovia, si chodia pýtať rady. Môže to byť najmä z oblasti účtovníctva, legislatívy, mzdovej, podnikateľskej, ale aj rôzne iné rady napr. z oblasti SVB, správy bytov, informatiky, či rôzne voľnočasové pokecy. Nie je to stránka, kde sa uzatvára biznis rýchlosťou podobnou spotového dealing roomu, či burze cenných papierov. Ani sa tu nedohadzujú kšefty pre podnikateľov, ako si asi zle pochopil. Ak chceš na porade poradiť, tak poraď pýtajúcemu sa verejne a nie že všade pripojíš svoje telefónne číslo, nech ti zavolajú. Tí, čo sem napíšu, chcú nájsť odpoveď na svoj problém na tejto stránke.

Porada má aj rubriku Inzercia - tam môžeš pridať nekomerčný inzerát, prípadne výzvu na hľadanie spoločníka pre tvoj servis. Taký inzerát ale nepatrí do diskusného fóru, to by si mal byť schopný pochopiť - ani v novinách nebudeš požadovať, aby ti zverejnili tvoj inzerát na titulnej stránke ;) (pokiaľ si ho samozrejme nezaplatíš - to platí aj tu, platenú reklamu môžeš mať trebárs aj v záhlaví stránky).

Takže späť k rýchlosti odpovedí. Ak napíšeš do nejakej redakcie o právnu, ekonomickú radu, či na stránku daňového úradu, alebo inej inštitúcie, do týždňa môžeš čakať odpoveď. Väčšinou je to povinnosť týchto inštitúcií odpovedať na dotazy.

Na porade je účasť dobrovoľná, každý kto ti poskytuje radu, robí to dobrovoľne vtedy, kedy mu to čas umožňuje. Nikto tu nie je profesionálny radca, čo by to mal platené, nikde nemáš zaručenú dobu odpovede, dokonca ani samotnú odpoveď nemáš zaručenú, keď odpoveď nikto prihlásený nepozná.

Pozrel som si tvoje príspevky, no zatiaľ si nič praktické pre čitateľov porady nepriniesol ani si nič neporadil. Len si príspevkami typu:


kto chce robit za autami?? ozvite sa


ak si z bratislavy napis mi na 0905 567 000


no o jednej by som v blave vedel. ozvi sa na 0905 567 000

robíš reklamu pre svoj biznis. Porada nie je podpora podnikateľom pri hľadaní zákazníkov, ale poskytnutie odbornej rady. AK radu potrebuješ, zadaj otázku, ak vieš poradiť, tak napíš odpoveď na otázku, ale nedávaj odkaz na seba, aby ťa všetci kontaktovali.

A ak ťa niekto, kto pozná pravidlá porady, jej Etiketu (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)a spôsob komunikácie na porade upozorní, že porušuješ tieto pravidlá, mal by si sa zamyslieť, prečítať si ich a správať sa podľa nich, a nie ako ješitné dieťa, ktorému zobrali lopatku sa zduť a nadávať na poradu, ktorú vidím, vôbec nepoznáš. Robíš príliš rýchle závery, daj čas, nech spoznáš obsah fóra a potom ak budeš mať záujem, tak sa zúčastňuj diskusií, ak nie, tak nikto ťa k tomu nenúti. AK poznáš dynamickejšiu stránku, kde ti poskytnú odbornú radu rýchlejšie, môžeš isť tam, alebo nám prezradiť, ktorá to je. Rád porovnám tieto dve stránky. ;)

Ešte na záver pár komentárov k tvojim príspevkom a výrokom:


martin napis mi alebo zavolaj na 0905 567 000 lebo kym sa tu s tebou spojim budem šedivy

najaktívnejší členovia pridajú za deň v priemere asi 10-20 príspevkov. Ak ty, ako nový člen môžeš pridať každých 30 min. 1 príspevok, tak v priebehu dňa môžeš pridať teoreticky aj viac, ako 20 príspevkov. Koľko príspevkov by potreboval pridať za deň, aby si sa mohol s niekým spojiť, poradiť mu či niečo sa spýtať, aby si nebol šedivý?


Ide to tu ako v lete na saniach.Ale tak sa biznis nerobí.

Presne, tu sa biznis nerobí, toto nie je biznis fórum, tu sa chodí len po rady. Žiadny obchod tu neuzavrieš.


Zrejme je toto stránka pre nezamestnaných čo maju čas celý deň sedieť za PC. Preto sem asi chodí tak málo ludí.

Aj pre tých, ale aj pre tých, čo súrne v práci potrebujú poradiť. Teda pre všetkých. A bol by si prekvapený, koľko ľudí sem chodí. Pozri si len, koľko príspevkov sa denne pridá, koľko nových členov sa zaregistruje. Nájdi mi aktívnejšie odborné fórum (nie Pokec.sk), ktoré je dynamickejšie.


Mám pocit,že táto stránka bola vytvorená čisto zo zištných dovodou.

Práve naopak, registrácia je dobrovoľná, zadarmo rovnako ako aj rady, ktoré dostaneš.


Ale ja nemám ten pocit. a ešte. keď ma zaujme viec nápadou a lebo tém,prečo sa nemožem vyjadriť ku každej?? odvolavate sa na spam. a pritom predpokladáťe,že sem chodia inteligentný ľudia.

Môžeš sa vyjadriť ku každej téme, pokiaľ nie je uzatvorená. Napíš svoj názor, postoj k danej veci, ale nie odkaz na telefónne číslo. Potom by sme tu všetci mohli uviesť "zavolaj mi na č. .... a poradím ti". Čo by to bolo za stránku?
Paula
26.01.09,08:58
Neviem či som tak blbý,že to tu nechápem. Ale horšiu stránku som v poslednej dobe nevidel.



Ak máš tento pocit, nie je Tvojou povinnosťou ju navštevovať. :)
wagner
26.01.09,09:10
Ja by som na mieste administrátora takým ako si Ty, nedovolila dávať príspevky aspoň týždeň, pokiaľ si nenaštuduješ etiketu porady a nenaučíš sa slušnosti. Opakujem čo už bolo napísané v predchádzajúm príspevku, nikto tu pred Tebou nebude skákať do pozoru len za to, lebo žiadaš odpoveď. Toto je oddychová stránka ekonómov, účtovníkov a ich sympatizantov a nikto tu nikoho do pozoru nepostaví. A Ty už teda vôbec nie. Keď sa Ti tu nepáči, tak sem nemusíš chodiť. Bez takých vychytralých veru porada bude existovať ešte dlho.
buchač
26.01.09,09:36
Neviem či som tak blbý,že to tu nechápem. Ale horšiu stránku som v poslednej dobe nevidel. Tato stranka by mala byť rýchla,akčná ako by biznis mal byť.A pritom je pomalá neprehladná. Ked potrebujem z niekym niečo rýchlo vyriešiť,prediskutovať ,tak musim čakať pol hodinu , prípadne 5 dní kým mu možem napisať správu.Zrejme je toto stránka pre nezamestnaných, čo maju čas celý deň sedieť za PC. Preto sem asi chodí tak málo ludí. Ide to tu ako v lete na saniach.Ale tak sa biznis nerobí. Su tu zaujimavé nápady , aj zaujimavý ludia.Ale nedá sa k nim dostať.Mám pocit,že táto stránka bola vytvorená čisto zo zištných dovodou. Keď sa v niečom mýlim, opravte ma. Ale ja nemám ten pocit. a ešte. keď ma zaujme viec nápadou a lebo tém,prečo sa nemožem vyjadriť ku každej?? odvolavate sa na spam. a pritom predpokladáťe,že sem chodia inteligentný ľudia.

Takže :

1.Chcel si , aby sme Ťa opravili ;) - nech sa Ti páči !!!!:cool::---
To červené more o niečom svedčí !:mad:

Možno tu nechodia veľmi inteligentnýľudia , ale predpokladá sa , že prispievatelia sú inteligentní ľudia :cool::D

2.Ak chceš písať , tak píš s diaktrikou , alebo bez nej !!;)

3.Nie som nezamestnaný , ale čudoval by si sa , čo to obnáša byť ním .

4.K ostatným dôvodom sa nevyjadrujem , nestojí mi to za ničenie si klávesnice .;):cool:

PRE OSTATNÝCH :

Súhlasím s každým názorom , ale nedá mi . :rolleyes:
Všimli ste si dátum príspevkov !


Juraj
Chobot
26.01.09,09:41
Všimli ste si dátum príspevkov !



Ktorých príspevkov? V tejto téme? ja tam vidím všade "Dnes".

Alebo príspevkov Honda_Legenda? Tie sú 23.1 a 24.1 a dnes.

Je tam niečo zaujímavé v dátumoch? :rolleyes:
arizona
26.01.09,09:52
Hoci denne pribúda veľa nových členov, Tvoj nick mi utkvel v pamäti preto,lebo či sa jednalo o pizzériu,alebo autá všade si ponúkal svoje tel.číslo:confused::confused::rolleyes:
Ako názov stránky napovedá je to Porada.Buď poraď dobrou radou Ty, alebo požiadaj o radu.
Na oznamovanie telefónnych čísiel slúžia napr.Zlaté stránky:rolleyes::D


Neviem či som tak blbý,že to tu nechápem. Ale horšiu stránku som v poslednej dobe nevidel. A čo ťa núti ju navštevovať? Tato stranka by mala byť rýchla,akčná ako by biznis mal byť.A pritom je pomalá neprehladná. Keď máš toľko dobrých nápadov, prečo si neurobíš vlastnú stránku, ktorá bude vyhovovať tvojim predstavám?
Ked potrebujem z niekym niečo rýchlo vyriešiť,prediskutovať tak musim čakať pol hodinu prípadne 5 dní kým mu možem napisať správu.Zrejme je toto stránka pre nezamestnaných čo maju čas celý deň sedieť za PC. Preto sem asi chodí tak málo ludí.Ako si na to prišiel?Prezradíš? Ide to tu ako v lete na saniach.Ale tak sa biznis nerobí. Su tu zaujimavé nápady aj zaujimavý ludia.Ale nedá sa k nim dostať. Kto chce,aby sa "k nemu dostali" aj neznámi ľudia,majú kontakt uvedený na viditeľnom mieste. Ale každý po tom netúži,takže treba to akceptovať. Nie je povinnosťou členov Porady verejne oznamovať svoje súkromné čísla,či adresy...Mám pocit,že táto stránka bola vytvorená čisto zo zištných dovodou. A ty z čoho žiješ a podnikáš?:confused::eek::cool:Žeby z teba hovorila závisť? Keď sa v niečom mýlim opravte ma. Ale ja nemám ten pocit. a ešte. keď ma zaujme viec nápadou a lebo tém,prečo sa nemožem vyjadriť ku každej?? Vyjadriť sa môžeš,ale radou,písanou na Porade,nie stáleponúkaním vlastnej osoby,nie odvolavate sa na spam. Vieš čo je spam? http://sk.wikipedia.org/wiki/Spam a pritom predpokladáťe,že sem chodia inteligentný ľudia.Nuž, nemáme žiaden merač inteligencie.Úsudky o prispievateľoch si robíme každý sám,podľa toho, čo píšu.

Odpovede v texte

Toť môj názor.:)
misomiso
26.01.09,10:02
... Ale horšiu stránku som v poslednej dobe nevidel. Tato stranka by mala byť rýchla,akčná ako by biznis mal byť.

Vies o com je biznis? Biznis je o tom, ze ak vidim, ze nieco nefunguje a ja viem presne, ako by to malo spravne fungovat tak sa chopim prilezitosti, zacnem to robit sam, lepsie a mam vyhrate.

Ak tede vies presne co ja na tejto stranke zle a ako by to malo byt, si na najlepsej ceste za uspesnym podnikatelskym projektom, iste lepsim ako auta, ktore dnes uz robi kazdy a ktore v case krizy uz ani velmi nejdu...:)
Honda_Legend
26.01.09,10:06
veli zaujimave. napisem somarinu ako delo. a vsetci su užasne mudry. ale ked napisem normalnu tenu vsetci len citaju a nikto nic k veci nenapise. typicky slovaci atebe mismmiso kupim mikrofon aby si mohol mudrovat doma pred zrkadlom ako sa robia auta v čase krizy
Zoltán Kovács
26.01.09,10:08
veli zaujimave. napisem somarinu ako delo. a vsetci su užasne mudry. ale ked napisem normalnu tenu vsetci len citaju a nikto nic k veci nenapise. typicky slovaci

Prepáč ale zatiaľ som nečítal žiadnu "normálnu" tému od teba, len ponuku tvojho tel.čísla.
Richard
26.01.09,10:08
Čo sa týka obmedzení, žiaľ nepáčia sa ani mne, ale môžeme za ne ďakovať zopár obmedzeným ľuďom, ktorí tu chodia a píšu tu kadečo, len nie to čo je v súlade s etiketou.

Napr. 30 minútové obmedzenie sme zaviedli kvôli takým typom čo sa tu aj v noci (nadránom) prihlásili aby tu mohli napáchať zlo.
Nováčikovia majú toto obmedzenie len na niekoľko dní.

Čo sa týka rýchlosti, Porada zaznamenáva nárast návštevnosti v Januári 2009 o 20-30 percent, s čím začína mať náš server ťažkosti. Chodí tu takmer 50 tisíc ľudí denne, takže málo nás tu nie je a server bude potrebovať ďalší upgrade.
Honda_Legend
26.01.09,11:05
50,000?? nesranduj. a mimochodom nikto nepochopil o co mi islo. takze je to zbytočne vysvetlovat. a mimochodom riešit problemy takymto šuchtavym sposobom? nechapem, pretože ked ma nieco zaujima snazim sa to vediet okamzite.a nech sa to tyka čoho kolvek. a nie cakat tyzden na odpoved. ved by to uz davno nebolo aktualne
a co sa tyka mojom cisla. ked mi niekto napise sukromu spravu a nieco sa ma pyta. ako mu mam odpovedat?? za tyzden?? primitivne
Zoltán Kovács
26.01.09,11:12
50,000?? nesranduj. a mimochodom nikto nepochopil o co mi islo. takze je to zbytočne vysvetlovat. a mimochodom riešit problemy takymto šuchtavym sposobom? nechapem, pretože ked ma nieco zaujima snazim sa to vediet okamzite.a nech sa to tyka čoho kolvek. a nie cakat tyzden na odpoved. ved by to uz davno nebolo aktualne
a co sa tyka mojom cisla. ked mi niekto napise sukromu spravu a nieco sa ma pyta. ako mu mam odpovedat?? za tyzden?? primitivne

Ja zase mám dojem, že tak isto je zbytočné tebe vysvetlovať o čom je porada.sk nepochopil si.

Keď vieš ako to robiť lepšie treba to skúsiť vytvoriť a rozbehnúť takýto alebo podobný projekt.
Gabi03
26.01.09,11:22
50,000?? nesranduj. a mimochodom nikto nepochopil o co mi islo. takze je to zbytočne vysvetlovat. a mimochodom riešit problemy takymto šuchtavym sposobom? nechapem, pretože ked ma nieco zaujima snazim sa to vediet okamzite.a nech sa to tyka čoho kolvek. a nie cakat tyzden na odpoved. ved by to uz davno nebolo aktualne
a co sa tyka mojom cisla. ked mi niekto napise sukromu spravu a nieco sa ma pyta. ako mu mam odpovedat?? za tyzden?? primitivne

A to si kde čítal, že na www.porada.sk (http://www.porada.sk) je všetko?! :D Je tu toho veľa, ale zďaleka nie všetko. :rolleyes: A keď sa snažíš niečo vedieť (čo je pekné a chvályhodné), prečo sa spoliehaš iba na jednu stránku? :eek: V dnešnej rýchlej dobe... Porada nie je jediný zdroj informácií na svete. ;)

mimotemy PS: Zrovna som dočítala knihu od Orwella: 1984. Čítal ju niekto? Tak tam sa s informáciami inak narábalo. :D:rolleyes:
Honda_Legend
26.01.09,11:37
jasnee ze nepochopil. myslel som ze slovo porada je odvodene od radit. a s kym sa tu mam radit?? k temam co som dal nenapise nikto, mudrujete len k tejto. cital som tu vela trivialnych tem ktore by sa nepytal ani ziak zakladnej skoly. a tamje milion prispevkou. tak asi preto nechapem. a k tomu aby som urobil lepsiu stranku.. take veci neviem robit,nechcem robit., ale aj tak si myslim ze by to malo byt inak. je jedna stranka sice zamerana na nieco ine. ale je perfektne urobena vsetko tam funguje tak ako ma. len .... je zamerana na zabavu. a kedze mna bavi obchod prisiel som sem. ale zrejme som na zlej adrese. vsak.
ty kokso. zasa to nejde poslat. to nemate aspon na hodinky co by merali čas od posledneho priskevku?? aby som si zapisoval kedy som naposledy pisal. toto ked poviem detom na ihrisku budu sa smiat. aj ja sa smejem ked to zacne pisat ze rychla odpoved. a mozem si skočit medzi tym na obed
misomiso
26.01.09,11:43
ty kokso. zasa to nejde poslat. to nemate aspon na hodinky co by merali čas od posledneho priskevku?? aby som si zapisoval kedy som naposledy pisal. toto ked poviem detom na ihrisku budu sa smiat. aj ja sa smejem ked to zacne pisat ze rychla odpoved. a mozem si skočit medzi tym na obed

No vidis - uci ta to trpezlivosti. Tiez na nieco dobre...
Zoltán Kovács
26.01.09,11:50
jasnee ze nepochopil. myslel som ze slovo porada je odvodene od radit. Áno v tomto máš pravdu. a s kym sa tu mam radit?? k temam co som dal nenapise nikto, mudrujete len k tejto. Schválne som si pozrel tebou pridané témy. A z tých si myslím, že si nepochopil celkom podstatu porady.sk. Ako sa dá diskutovať o tom, že (cituje teba) o jednom viem zavolaj mi? cital som tu vela trivialnych tem ktore by sa nepytal ani ziak zakladnej skoly. a tamje milion prispevkou. tak asi preto nechapem. a k tomu aby som urobil lepsiu stranku.. take veci neviem robit,nechcem robit., Keď nechceš robiť, potom budeš musieť vystačiť s tým čo je. Vieš je to súkromný projekt, ktorý si autor prispôsobuje podľa vlastného uváženia. A pravidlá, ktoré buď akceptuješ, alebo nie. Ak nie tak nechoď sem. Také jednoduché. ale aj tak si myslim ze by to malo byt inak. je jedna stranka sice zamerana na nieco ine. Podľa mňa je mylný názor porovnávať poradu.sk s projektami typu chatu .....ale je perfektne urobena vsetko tam funguje tak ako ma. len .... je zamerana na zabavu. a kedze mna bavi obchod prisiel som sem. ale zrejme som na zlej adrese. vsak. No osobne si myslím, že porada.sk nie je celkom o obchode... Lebo ti vo svojich príspevkoch hladáš spoločníka, ponúkaš priestory.... A to nie je poradenie, ale samoreklama... inak povedané spam.
ty kokso. zasa to nejde poslat. to nemate aspon na hodinky co by merali čas od posledneho priskevku?? aby som si zapisoval kedy som naposledy pisal. toto ked poviem detom na ihrisku budu sa smiat. Keď si ich rovesník, povedz aspoň sa dobre pobavíte. aj ja sa smejem ked to zacne pisat ze rychla odpoved. Richard ti vysvetlil princípy tých obmedzení pre nováčikov. Je to podobné keby si bol v zamestnaní na skúšobnej dobe, ale keď zamestnávateľovi sa nebude tvoja práca páčiť, tak ťa prepustí, a nemusí ti ani vysvetliť prečo. Takže, treba tú skúsobnú dobu vydržať a potom tie obmedzenia už nebudú. a mozem si skočit medzi tym na obed


V citáte.
Richard
26.01.09,11:57
Myslím že si sa ešte nestretol s tým, že niekde nemôžeš byť plnohodnotným členom okamžite.
Existujú niektoré weby kde sa nedostaneš napr. bez pozvánky a najprv musíš niečo preskákať aby si mohol robiť všetko.
Každý má svoju politiku, táto naša chráni ľudí ktorí tu chodia pravidelne, nie tých ktorí tu prídu rýchlo a rýchlo rovnako odídu, pretože tu nemohli spamovať a podobne.

Každopádne máš názor na svoj názor, ak však nechceš pochopiť prečo niečo nejak nefunguje, ostane ti len jedno: nekonštruktívne frflať...

Za mňa už všetko.
Honda_Legend
26.01.09,12:10
smith tebe to pááááli. az mi to je smiesne. že ponukam priestory na spolupracu tom je spam?? Ponukam ich preto,že su nevyuzite,A aj tak ich musim platit. Preto mi to suri. Nebavi ma kazdy mesiac vyhodit 20.000sk za prazdnu kancelariu. A kedze sam bizns mam hladam spoločnika na nejaky iny biznis.. Ale uz zacinam chapat akt to tu funguje. treba vam tu vsetko vysvetovat ako malym detom. Lebo si urobite svoj malomesky nazor a s tym operujete.. Vy su tu kludne robte svoj biznis na reklame.Vobec ma to netrapi. Len potom dajte priestor aj ludom na svoj nazor. Ale v tomto su slovaci uzkoprsi.
a v chytani za slovička ste tu vsetci majstri sveta.
ale zeby niekto do mojej temy napisal,ze poznam takeho alebo takeho cloveka co by mal zaujem to nenapise nikto.
Zoltán Kovács
26.01.09,12:24
smith tebe to pááááli. az mi to je smiesne. že ponukam priestory na spolupracu tom je spam?? Ponukam ich preto,že su nevyuzite,A aj tak ich musim platit. Preto mi to suri. Nebavi ma kazdy mesiac vyhodit 20.000sk za prazdnu kancelariu. A kedze sam bizns mam hladam spoločnika na nejaky iny biznis.. Ale uz zacinam chapat akt to tu funguje. treba vam tu vsetko vysvetovat ako malym detom. Lebo si urobite svoj malomesky nazor a s tym operujete.. Vy su tu kludne robte svoj biznis na reklame.Vobec ma to netrapi. Len potom dajte priestor aj ludom na svoj nazor. Ale v tomto su slovaci uzkoprsi.
a v chytani za slovička ste tu vsetci majstri sveta.
ale zeby niekto do mojej temy napisal,ze poznam takeho alebo takeho cloveka co by mal zaujem to nenapise nikto.

Na akej reklame? Kto a kde tu robí reklamu na seba? Inak je tu sekcia inzercie, takže možno tam sa skôr ujme tvoja ponuka.

Na ponuky a dopyty sú iné stránky.
Klimentová Viera
26.01.09,12:28
Otvorila som poradu, aby som požiadala o odbornú pomoc a úplne nechtiac som sa začítala do tejto diskusie. Dočítala som ju dokonca čisto zo záujmu "ako to dopadne". Veď tu je príklad, ako sa "mrhá" časom a energiou poraďákov, ľudí, ktorí by zatiaľ mohli kvalifikovane odpovedať niekoľkým bezradným členom. Richar, Smith, misomiso ste až príliž trpezliví. Ak Honda_Legend konštatuje, že "... horšiu stránku som v poslednej dobe nevidel"... potom je to jeho problém. Nikto ho nepochopil, tak o čom sa budete ďalej baviť. Mimochodom, aj pravopis je vizitkou človeka.
S tým odborným problémom už len zajtra.
Honda_Legend
26.01.09,12:42
pocuj smith inak cela moja rodina pochadza z kralovej. len pre info. a dalej.jasne ze som tu ponuku hodil aj na ine servry- lenze ja som si zo zaciatku myslel ze sem chodia ludia co chcu podnikat anieco im chyba. a nie lan tak kecaju do prazdna. pretoze som si myslel,ze staci chciet avsetko sa da.aspon ja som taky ked si nieco zaumienim idem za tym ako pitbul. rad by som podnikal z nejakym mojim kamaratom. len ze kamarati v mojom veku uz svoje firmy maju. a s tym co som do decembra podnikal uz nepodnikam kedze odcestoval zostal som na to sam.a po pravde sameho ma to nebavi kedze toho je v poslednej dobe na mna vela. ale ako vidim na tejto stranke nikho takeho nenajdem. tak asi vazne nema vyznam sem chodit.
Gabi03
26.01.09,12:46
aspon ja som taky ked si nieco zaumienim idem za tym ako pitbul.

Vytŕham z kontextu. :D :D :D :D :D :D :D
Zoltán Kovács
26.01.09,12:57
pocuj smith inak cela moja rodina pochadza z kralovej. A čo ja mám s Kráľovou pri Senci, nechápem túto poznámku. len pre info. a dalej.jasne ze som tu ponuku hodil aj na ine servry- lenze ja som si zo zaciatku myslel ze sem chodia ludia co chcu podnikat anieco im chyba. a nie lan tak kecaju do prazdna. Myslíš si, že riešenie účtovnej, daňovej a odvodovej problematiky je kecanie do prázdna? Možnože aj tvoja účtovníčka je tu zavesená a čerpá rady, aby si aj ty mal daňové priznanie v poriadku. ;) pretoze som si myslel,ze staci chciet avsetko sa da.aspon ja som taky ked si nieco zaumienim idem za tym ako pitbul. rad by som podnikal z nejakym mojim kamaratom. Z vlastnej skúsenosti, podnikať len a len sám. S nikým sa nespolčovať, v 99,9% to neskončí dobre.len ze kamarati v mojom veku uz svoje firmy maju. a s tym co som do decembra podnikal uz nepodnikam kedze odcestoval zostal som na to sam.a po pravde sameho ma to nebavi kedze toho je v poslednej dobe na mna vela. ale ako vidim na tejto stranke nikho takeho nenajdem. tak asi vazne nema vyznam sem chodit.

V citáte
JankaO
26.01.09,12:59
pocuj smith inak cela moja rodina pochadza z kralovej. len pre info. a dalej.jasne ze som tu ponuku hodil aj na ine servry- lenze ja som si zo zaciatku myslel ze sem chodia ludia co chcu podnikat anieco im chyba. a nie lan tak kecaju do prazdna. pretoze som si myslel,ze staci chciet avsetko sa da.aspon ja som taky ked si nieco zaumienim idem za tym ako pitbul. rad by som podnikal z nejakym mojim kamaratom. len ze kamarati v mojom veku uz svoje firmy maju. a s tym co som do decembra podnikal uz nepodnikam kedze odcestoval zostal som na to sam.a po pravde sameho ma to nebavi kedze toho je v poslednej dobe na mna vela. ale ako vidim na tejto stranke nikho takeho nenajdem. tak asi vazne nema vyznam sem chodit.
Načo toľko kecov a ešte v toľkých tvojich príspevkoch, vypni stránku a pohoda, žiaden stres...
anklar
26.01.09,13:32
Smith: "Možnože aj tvoja účtovníčka je tu zavesená a čerpá rady, aby si aj ty mal daňové priznanie v poriadku."

Nechcem "kričať" s tým boldom. Písmo som zvýraznila len preto, aby som upozornila na Smithovu veľmi správnu poznámku, ktorú, ako odpoveď, vpísal do textu.
Honda_Legend
26.01.09,13:53
smith ty mozno mozes podnikat sam ale ja ked musim ist nieco vybavit a musim byt aj vo firme. tak mi vysvetli ako sa to da stihnut?? vidis, dam sem taku temu som zvedavy na relevantne rady odbornikov. co mas z kralovou?? no neviem mozno zatial nic. mozno robis uctovnictvo nejakemu moju znamemu neviem. a opytam sa mojej uctovnicky ci sem chodi,. pre zaujimavost.
Zoltán Kovács
26.01.09,14:11
smith ty mozno mozes podnikat sam ale ja ked musim ist nieco vybavit a musim byt aj vo firme. tak mi vysvetli ako sa to da stihnut?? vidis, dam sem taku temu som zvedavy na relevantne rady odbornikov. co mas z kralovou?? no neviem mozno zatial nic. mozno robis uctovnictvo nejakemu moju znamemu neviem. a opytam sa mojej uctovnicky ci sem chodi,. pre zaujimavost.

Tak na zvýraznené ti odpoviem otázkou: Podľa teba ako sa dá podnikať, keď máš na starosti účtovníctvo cca 30 firiem so všetkým čo k tomu patrí, a pritom byť v teréne, u klienta, na úradoch.... atď. A k tomu všetkému ešte sem-tam aj tu na porade pomáhať. ;)
wagner
26.01.09,15:32
Myslím si, že už sme s ním premárnili času dosť a on to aj tak nepochopil. HONDA-LEGEND odídi radšej z porady, tu pre Teba kšefty nepokvitnú. Zmýlil si si adresu. Tu si medzi inteligentnými ľuďmi a Ty hľadáš niečo z iného rangu. Prajem Ti šťastnú cestu na inú a rýchlu stránku. Tu by si medzi normálnymi zakrpatel.
Honda_Legend
26.01.09,15:41
manželka robila v učtovnickej firme takže viem co a ako. tak nemožeš porovnavat tvoje a moje podnikanie-. ja viem co potrebujem a co a ako stiham alebo nestiham. A ktej premudrovanej wagnerke . ty am odtailto vyhadzujes?? akym pravom?? takze ked ma človek iny nazor ako večšina je zly?? no peknéé a pretoto ma každy slovakom za tupcou. nevedia čo je to demokracia. tak sorry ze niesom v sáde ovcí ako ty.
Dav
26.01.09,15:45
manželka robila v učtovnickej firme takže viem co a ako. tak nemožeš porovnavat tvoje a moje podnikanie-. ja viem co potrebujem a co a ako stiham alebo nestiham. A ktej premudrovanej wagnerke . ty am odtailto vyhadzujes?? akym pravom?? takze ked ma človek iny nazor ako večšina je zly?? no peknéé a pretoto ma každy slovakom za tupcou. nevedia čo je to demokracia. tak sorry ze niesom v sáde ovcí ako ty.
Okrem toho, že je táto stránka pomalá, dodržujú sa tu aj isté pravidlá, medziiným slušné správanie.
gogina
26.01.09,15:50
smith tebe to pááááli. az mi to je smiesne. že ponukam priestory na spolupracu tom je spam?? Ponukam ich preto,že su nevyuzite,A aj tak ich musim platit. Preto mi to suri. Nebavi ma kazdy mesiac vyhodit 20.000sk za prazdnu kancelariu. A kedze sam bizns mam hladam spoločnika na nejaky iny biznis.. Ale uz zacinam chapat akt to tu funguje. treba vam tu vsetko vysvetovat ako malym detom. Lebo si urobite svoj malomesky nazor a s tym operujete.. Vy su tu kludne robte svoj biznis na reklame.Vobec ma to netrapi. Len potom dajte priestor aj ludom na svoj nazor. Ale v tomto su slovaci uzkoprsi.
a v chytani za slovička ste tu vsetci majstri sveta.
ale zeby niekto do mojej temy napisal,ze poznam takeho alebo takeho cloveka co by mal zaujem to nenapise nikto.
Už ma normálne vytáčaľš, ktosi myslíš že si, majste sveta? Ked si chceš robiť biznis, tak si rob a nezaťažuj tu niekoho tvojimi výlvemi, že musíš platiť kanceláriu a že ťa stojí 20 000,- ani na eurá ich neviš prepočítať. Tak o čom to je, Na tvoj biznis je iná stránka, a iná inzercia, nechce sa t i platiť, za inzerát? A tu sa ni niekto ozve na kanceláriu? U ž si niekoho našiel, to to je seriozna stránka ja som tu našla veľa, veľmi veľa kvalitných informáciíí ,ktoré mne pomohli k biznisu. Takto sa robí biznis www.Porada.sk A neurážaj že sme malé deti, ktorým treba niečo vysvetľovať...ty biznismen...
Zoltán Kovács
26.01.09,15:56
Už ma normálne vytáčaľš, ktosi myslíš že si, majste sveta? Ked si chceš robiť biznis, tak si rob a nezaťažuj tu niekoho tvojimi výlvemi, že musíš platiť kanceláriu a že ťa stojí 20 000,- ani na eurá ich neviš prepočítať. Tak o čom to je, Na tvoj biznis je iná stránka, a iná inzercia, nechce sa t i platiť, za inzerát? A tu sa ni niekto ozve na kanceláriu? U ž si niekoho našiel, to to je seriozna stránka ja som tu našla veľa, veľmi veľa kvalitných informáciíí ,ktoré mne pomohli k biznisu. Takto sa robí biznis www.Porada.sk (http://www.Porada.sk) A neurážaj že sme malé deti, ktorým treba niečo vysvetľovať...ty biznismen...

Tak toto už nie...... Veď každý sme iný. Máme iné priority, a ciele v živote. Veď to, že máme iný názor ešte neznamená právo urážať jeden druhého. Dá sa to aj slušne a normálnym tónom hlasu...
Je pravda, že aj mne občas uletí sem-tam ostrejší tón, ale nemá to zmysel. Len si kazíme deň jeden druhému.
Zitulda
26.01.09,16:12
V prvom rade Honda_Legend taká mala rada (však sme na porade) slušnosť je aj v podnikaní prvoradá -nemyslíš?!:mad:
Prepáč, za upravené Tvoje príspevky, ale hneď odpovedám na niektoré vety v citátoch.

pocuj smith inak cela moja rodina pochadza z kralovej. len pre info..
Podľa tejto vety môžeme predpokladať, že si slovák.
quote=Honda_Legend;928893] Ale v tomto su slovaci uzkoprsi.
Prečo?! prosím nadávaš slovákom do úzkoprsích?! Ty si inej národnosti?!
a v chytani za slovička ste tu vsetci majstri sveta.
:) Tak vidíš, nie sú tu všetci hlupáci, čo možno z Tvojich príspevkoch s narážkami dedukovať.
ale zeby niekto do mojej temy napisal,ze poznam takeho alebo takeho cloveka co by mal zaujem to nenapise nikto.[/quote]
----------------------
Koľko máš rokov?!-že sa bojíš sám podnikať?! a dokonca máš priestory, máš účtovníčku, tak kto Ti chýba ak nechceš zamestnanca?? Žeby sa mal prihlásiť niekto s podnikateľským zámerom a rozmýšlaľ za Teba?
Nepomyslel si na to, že kto číta tieto príspevky, ako zmýšľaš o ľudoch, aj keby chcel Ti niečo ponúknuť stratí akýkoľvek záujem a spoluprácu???:cool:
psychofemale
26.01.09,16:37
honda, sem chodime (aspon ja) hladat otazky na nase odpovede... neviem ako mi o dva mesiace pomoze tvoje telefonne cislo... biznis sa naozaj robi inde... mal si zostat na azete, tam mas svoj fanklub... ked mas teda nejake naozajstne rady a nie len telefonne cisla, tak kludne prispievaj... inak nevidim v tvojich prispevkoch ziaden zmysel...
Honda_Legend
26.01.09,16:45
ach ach. uz davno ma prešlo tu niekoho hladat, uz mam svoj nazor o osadenstve čo sem chodi tu najdem tak maximalne ... a co sa ti nepaci na tom ze nepisem v eurach?? ja si budem pisat v korunach kolko chcem. a ty zitula ci co si to. nebojim sa podnikat sam.ved podnikam sam.,ide o nico ine. co vysvetlim len konkretnemu cloveku a nie nejakyn oným. nechapavym. nikto za mna rozmyslat nemusi. aslovak. ale vo vela situaciach sa zato hanbim.,nakoniec aj niektori ludia z mojej rodiny podnikaju radsej v zahraničii, zitula. este raz som si precital tvoj prispevok. a co je teba do toho koho ja hladam??
dodo777
26.01.09,17:06
Ráno na porade som čítala o dani z motorových vozidiel, to je teraz veľmi aktuálne. Príspevky mi veľmi pomohli. Ďakujem poradakom. A prečo to píšem práve tu? Aby Honda-Legend pochopil o čom je táto PORADA. Nemám rada take nič vraviace diskusie. Ale to mi už nedalo. Koľko energie a času na teba poraďaci minuli? Asi dosť aby si pochopil, či tu chceš ešte zotrvať. Prajem ti veľa šťastia v tvojom biznise.
gogina
26.01.09,17:16
tiež som len napísla svoj názor, a nemyslím že by som bola neslušná, - no vytočil ma... jeho príspevky sem nepatria na to je Avízo a podobne.. A súhlasim s dodo 777 sú to nič vraviace diskusie, prajem mu aby sa mu darilo...
Kolenčík
26.01.09,17:28
No tak už prestante, keď nebudete reagovať prestane aj "pán podnikateľ". Už som na porade dlho, ale toto som tu ešte nečítal. Ja keď niečo viem na porade sa nepýtam a pýtal som sa len na to čo som nevedel a chcel som sa dozvedieť a pomohli mi.
gogina
26.01.09,17:32
No tak už prestante, keď nebudete reagovať prestane aj "pán podnikateľ". Už som na porade dlho, ale toto som tu ešte nečítal. Ja keď niečo viem na porade sa nepýtam a pýtal som sa len na to čo som nevedel a chcel som sa dozvedieť a pomohli mi.
Správne už dosť, nikam to nevedie
buchač
26.01.09,18:03
Správne už dosť, nikam to nevedie


Richard , viď návod na ukončenie ! :---;):D

http://i33.photobucket.com/albums/d74/chaks_2k/pwnt.gif


Juraj
Honda_Legend
26.01.09,19:45
buchač ak maš problem zavolaj. vybavííííme
ondrejvla
26.01.09,20:03
Richard,
prosím, nedajú sa zamknúť dvere pred niečim takýmto urážajúcim a úbohým?
Chcela som si spríjemniť večer s priateľmi a tuná takéto čudo sa postaví rozkročmo a uráža všetkých vôkol seba, lebo nik mu zadarmo nepovie, že je peknučký a múdručky a má zaujímavé telefónne číslo...
Navrhujem, prosím uzamkni túto tému, nik si tu takéto slová nezaslúži.
Ďakujem Richard, no a my sa poďme baviť niekde inde, na tejto stránke sú tisíce slušných poraďákov.
ALDA
27.01.09,10:44
Prepáčte, ale aj o tomto je život. Nestretávame sa iba s ideálnymi ľuďmi.
Keď som dnes otvorila túto tému a celé som si to prečítala, vôbec som už nereagovala ako väčšina. Osobne by som sa ani včera určite nezapojila.
Mám pocit, že je skutočne pre nás termín "mínový". Ja osobne sa už niekoľko rokov snažím aj vo svojom okolí od cca 20.12.-do cca 05.04. nereagovať a neriešiť /okrem zdravotných/ žiadne problémy, pretože zo skúseností viem, že by som viac-menej prestrelila.
Moji zlatí želám každému kľud na prácu a dokázať sa preniesť aj nad takýmito príspevkami, ktorým nemôžeme zabrániť. Napadlo ma, že aj s klientmi sa musím niekedy premáhať, aby som reagovala s rozvahou, ale to tu už napísalo veľa účtovníkov...
Želám kľud, zdravie, šťastie a správne spracovanie DP a ostatnej práce, ktorej je neúrekom a aj s pomocou PORADY iste všetko zvládneme.:)
Zoltán Kovács
27.01.09,10:47
Myslím si, že príspevok od ALDA by bolo dôstojné ukončenie a zamknutie témy.