vzan
26.01.09,10:14
Chcem sa spýtať, či pri zakúpení elektroniky - PC v ČR za cca 20000,-Kč a dovezení na Slovensko pre osobné potreby (nie na podnikanie) nie je nejaký odpočet DPH a pod. Mám dojem, že niekedy dávno, niečo podobného existovalo pri predložení príslušných dokladov na colnici daného štátu pri dovoze tovazu z cudziny. Ďakujem za odppoveď.
Zoltán Kovács
26.01.09,09:16
Chcem sa spýtať, či pri zakúpení elektroniky - PC v ČR za cca 20000,-Kč a dovezení na Slovensko pre osobné potreby (nie na podnikanie) nie je nejaký odpočet DPH a pod. Mám dojem, že niekedy dávno, niečo podobného existovalo pri predložení príslušných dokladov na colnici daného štátu pri dovoze tovazu z cudziny. Ďakujem za odppoveď.

Sme v jednej colnej únii, takže takéto riešenie už neexistuje. Môžeš požiadať o vrátenie DPH Finanční úrad (je to ich daňový úrad).
Dobroslava
26.01.09,09:45
Sme v jednej colnej únii, takže takéto riešenie už neexistuje. Môžeš požiadať o vrátenie DPH Finanční úrad (je to ich daňový úrad).
Platí to prosím aj pre nákup nového osobného automobilu pre nepodnikateľa-fyzickú osobu? Môžem aj ja ako fyzická osoba požiadať o vrátenie DPH? Aké povinnosti ma čakajú, keď chcem kúpiť osobné MV z Čiech? Ďakujem.
najag
27.01.09,11:38
Vozidlo sa da v CR kupit aj bez DPH a dan zaplatit v SR. Preto je vyhodne napriklad kupovat vozidla napriklad v Dansku, u skodovky je to okolo stotisic, co sa da usetrit.