ajacik
26.01.09,12:02
Dobrý den

Vopred sa ospravedlňujem, ak sa tu už spomínaná otázka nachádza, ale mám z toho chaos:

Vlastníkom vozidla je lízingová spoločnosť, držiteľom je manželka. Manžel používa auto na služobné cesty.
1. môže si manžel uplatiť aj amortizáciu?
2. musí zamestnávateľ zaplatiť daň z MV?

Veľmi pekne dakujem za odpoved
azla
26.01.09,11:14
Dobrý den

Vopred sa ospravedlňujem, ak sa tu už spomínaná otázka nachádza, ale mám z toho chaos:

Vlastníkom vozidla je lízingová spoločnosť, držiteľom je manželka. Manžel používa auto na služobné cesty.
1. môže si manžel uplatiť aj amortizáciu? Ak zamestnanec používa auto na služobnú cestu, zamestnávateľ mu prepláca základnú náhradu + náhradu za spotrebované PHM.
2. musí zamestnávateľ zaplatiť daň z MV? Zamestnávateľ nie je daňovníkom dane z MV, nakoľko v dokladoch nie je ako držiteľ zapísaný zamestnanec, ktorý použil MV na služobnú cestu.

Veľmi pekne dakujem za odpoved

.... v texte
ajacik
26.01.09,11:25
dakujem
ajacik
28.01.09,09:31
Ešte by som Vás chcela poprosiť iný prípad:

Zamestnankyňa využívala auto na službné cesty počas mesiacov júl - oktober. Ako vlastník vozidla bol uvedený jej manžel. V auguste sa rozviedli a od augusta je v techničáku zapísana ako vlastník vozidla zamestnankyňa.
Daň z MV sa platí na august - oktober?
alebo jul-oktober?

Velmi pekne dakujem
Tweety
28.01.09,09:34
Ešte by som Vás chcela poprosiť iný prípad:

Zamestnankyňa využívala auto na službné cesty počas mesiacov júl - oktober. Ako vlastník vozidla bol uvedený jej manžel. V auguste sa rozviedli a od augusta je v techničáku zapísana ako vlastník vozidla zamestnankyňa.
Daň z MV sa platí na august - oktober?
alebo jul-oktober?

Velmi pekne dakujem
Prvá možnosť je správna.
ajacik
28.01.09,20:55
dakujem ti krásne
ajacik
29.01.09,09:55
Mňa stále motá, že sa píše o držiteľovi.
Mám ešte jednu poslednú prosbičku:
Auto je na lízing, držiteľom je manželka, auto používa manžel (SZČO) na podnikanie.
Musí manžel podať DP k dani z MV?

Veľmi pekne dakujem
ajacik
29.01.09,12:43
........ posúvam. dakujem
azla
29.01.09,12:46
Mňa stále motá, že sa píše o držiteľovi.
Mám ešte jednu poslednú prosbičku:
Auto je na lízing, držiteľom je manželka, auto používa manžel (SZČO) na podnikanie.
Musí manžel podať DP k dani z MV?

Veľmi pekne dakujem

Ako sa správa auto z hľadiska dane z MV u manželky ? Manželka ma toto auto ako občan ?, alebo ako SZCO ?
ajacik
29.01.09,12:54
dakujem ti za reakciu.

Boli to dve auta. to prve bolo na manželku SZČO (do marca), potom kúpili druhé a to už je na manželku ako na FO.



veľmi pekne dakujem za odpoved.
azla
29.01.09,14:00
dakujem ti za reakciu.

Boli to dve auta. to prve bolo na manželku SZČO (do marca), potom kúpili druhé a to už je na manželku ako na FO.



veľmi pekne dakujem za odpoved.

Neviem na ktorú situáciu sa pýtaš?

Ak držiteľom auta je manželka ako občan (ona ho nepoužíva na podnikanie, neplatí daň z MV) a manžel používa ako SZCO toto auto na podnikanie je tato SZCO daňovníkom dane z MV podľa § 85, 1c

c) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,