zuzinaK
26.01.09,11:40
Dobrý deň potrebovala by som poradiť.Od 01.06.2004 som zamestnaná v roku 2007 presne 28.01.2007 som nastúpila na materskú dovolenku.Môj pracovný pomer nebol prerušený.Plánujem druhé dieťa momentálne som na rodičovskej dovolenke.Chcem si platiť nemocenské poistenie aby som dosiahla maximálnu materskú.Môj vymeriavací základ pred odchodom na materskú bol 13 200 Sk a teraz 14 300 Sk.Viem že max.vymeriavací základ je 30 219 SK.Z akej sumy si mám platiť poistenie z max. vymeriavacieho základu,alebo 30 219 - môj vymeriavací základ (ktorý?)?
Bola som na soc. poisťovni a na jednej pobočke podľa môjho bydliska mi povedali že si mám platiť z max. vymeriavaceho základu, a na druhej pobočke v inom okrese odkiaľ mám zamestnávateľa mi zas povedali,že si mám len doplácať ten rozdiel.
Na normálnu materskú od zamestnávateľa mi nárok vznikne nástupom na ňu.Ja si myslím, že by mi stačilo len doplácať ten rozdiel a potom po sčítaní obidvoch súm poistenia mi vyjde zhruba max. výška materskej.Myslim si správne?Môže ma niekto usmerniť.Ďakujem.