abcd.kates
26.01.09,11:41
Vy skúsenejší mi určite poradíte ako vyplniť daňové priznanie SZČO, v oddiele VI., tabuľka č. 1- prehľad príjmov a výdavkov podľa § 6 zákona o DP. Uplatňujem si 40% výdavkov paušálne. V živnosti mám uvedené činnosti ako: kancelárske služby, reklamná činnosť, sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľných živností, maloobchodná činnosť...
Moja otázka smeruje k tomu sprosdtredkovaniu obchodu v rozsahu voľných činností. Spadá do nich aj ak robím srostredkovateľa poistenia ? Alebo stavebného sporenia ?
Alebo to mám radšej uviesť do riadku 8 ods. 2 písm. d, (z činností sprostredkovateľov) ?
abcd.kates
26.01.09,16:14
prosím o radu, určite s tým má niekto skúsenosti !
Lubica3
26.01.09,17:38
Pokial dostávaš v zmysle zmluvy od poisťovní provízie a uvedené služby nefakturuješ na základe ŽL, uvádzala by som ich osobitne do riadku 8 v uvedenej tabuľke č.1. Tak to robím ja a dúfam, že správne.
abcd.kates
26.01.09,18:51
Pokial dostávaš v zmysle zmluvy od poisťovní provízie a uvedené služby nefakturuješ na základe ŽL, uvádzala by som ich osobitne do riadku 8 v uvedenej tabuľke č.1. Tak to robím ja a dúfam, že správne.
Díky Lubica, presne to robím tak, ako som si písala. Ale v živnosti mám sj: "sprostredkovanie obchodu" a to predsa je sprostredkovanie aj keď to nefakturujeme, nie? Len si chcem utvrdiť či to robíme naozaj správne.
mamuša
16.03.09,16:26
Pokial dostávaš v zmysle zmluvy od poisťovní provízie a uvedené služby nefakturuješ na základe ŽL, uvádzala by som ich osobitne do riadku 8 v uvedenej tabuľke č.1. Tak to robím ja a dúfam, že správne.
v tabuľke č 1 riadok 8 je činnosť sprostrdkovateľov, ktorá nieje živnosťou, ale predsa ty píšeš, že živnosť máš. Ja by som to dala pod §6 odst.1 písm. c