caucico
26.01.09,13:22
Ahojte poradaci,
pred chvilou som zaniesla na danovy urad danove za mesiac december a zistila som,ze pri jednej vyslej fakture pre zahranicneho odberatela som nedala sumu 1110 eur, ale zauctovala som 1100 eur. Co mám urobit??? Prosim o urgentnu radu.
Ďakujem
Zoltán Kovács
26.01.09,12:32
Ahojte poradaci,
pred chvilou som zaniesla na danovy urad danove za mesiac december a zistila som,ze pri jednej vyslej fakture pre zahranicneho odberatela som nedala sumu 1110 eur, ale zauctovala som 1100 eur. Co mám urobit??? Prosim o urgentnu radu.
Ďakujem

Oprav, a utekaj podať opravné, si ešte v termíne, takže nič sa nedeje. Alebo keď nestíhaš podaj poštou doporučene, smerodajne bude dátum podania na pošte.
caucico
26.01.09,12:34
Oprav, a utekaj podať opravné, si ešte v termíne, takže nič sa nedeje. Alebo keď nestíhaš podaj poštou doporučene, smerodajne bude dátum podania na pošte.
a keď sa uz urobila dnes aj uhrada?
Zoltán Kovács
26.01.09,12:36
a keď sa uz urobila dnes aj uhrada?

Tá chyba by nemala mať vplyv na výšku dane predsa, ak to bolo plnenie bez DPH (napr. do štátov EU).
caucico
26.01.09,12:39
Tá chyba by nemala mať vplyv na výšku dane predsa, ak to bolo plnenie bez DPH (napr. do štátov EU).
ano, neovplyvnilo to danovu povinnost. uz som to opravila, v danovom priznani na samotnom tlacive to sa nikde neukaze,takze nemusim robit ani opravne,nie? to je ten identicky vykaz.
caucico
26.01.09,12:55
to opravne by bolo rovnake ako riadne.. tak to asi netreba, vsak?
caucico
26.01.09,13:15
prosim poradte mi,aby som to stihla dnes odovzdat, ak treba doniest opravne