maruska 100
26.01.09,12:41
Dobry den. Hladam niekoho alebo firmu ktora sa zaobera zateplovanim striech. Material nato mam polistiren a na nom je hned nalepena ipa. prosim pošlite nejake skusenosti a odporučania. Dakujem Som z Trnavy
maruska 100
02.02.09,18:58
To nemate nik skusenosti s rovnov strechov na rodinich domoch?
Milan.Žiška
03.02.09,06:24
Doplň informácie
Predpokladáš že to bude Terasa alebo len strecha. Aký typ polystyrénu si použil ( objemová hmotnosť alebo typ). Pod pojmom IPA - asfaltový pás "aký" s akou nosnou vložkou ...
maruska 100
03.02.09,13:12
Dik. Neviem o stavebníctve toho moc. Tak dufam že to napišem spravne. Mam klasicky barak štvorec s atikou. na streche je nalepena ipa je tam asi 15rokov. Moja predstava (nožno len laicky postup) je že na tuto vrstvu sa položí polystyren ktorí mam doma. Je 12cm. hrubí tvrdený a na nom je nalepené niečo podobne IPE a s každej strany to ptečnieva 10cm. Malo by sa to poprekladat a horakom polepit spoje. A ja by som chcel na tuto vrstvu potiahnut ešte jednu vrstvu niečoho podobneho IPE. ževraj teraz je niečo ako guma tieš sa to lepy a je to elastické. Neviem či je treba tie tabule polystyrenu aj uchytavat nejakímy hmoždynkamy,či je tam treba nejake odvetravanie alebo čo je podla vas najlepšie. Budem vdačny za každu radu. Dakujem
220870
03.02.09,15:58
O aký polystyrén sa jedná.Možno budete mať na obaloch neaký odkaz na www stránky firmi ktorá to vyrába.Takto sa dá len ťažko poradiť.Polystyrén ako taký na strechu nepatrí.
Halli
03.02.09,16:27
Maruška a čo keby si sa rozhodol/dla či si žena , alebo muž?:rolleyes: Otázky zadávaš v ženskom rode a komunikuješ v mužskom. Myslím, že tu zbytočne strácajú poraďaci čas... A ak si žena tak"klobúk dole" k tvojej gramatike :eek:
maruska 100
04.02.09,10:38
Tak poradaci čas nestracaju. Ja som sem prihlasoval mamu a teraz potrebujem radu ja tak sa nechcem nanovo prihlasovat pod dalšim menom. A prepač že niesme všetci tak inteligentný ako si ty. A myslim že je dvoležite aby si človek našiel to čo hlada.

A ktomu polystyrenu. Ja som to zohnal tak podrukouv, vyraba to firma Rigips
Halli
04.02.09,11:15
A myslim že je dvoležite aby si človek našiel to čo hlada.


ďakujem za odpoveď a som rada že si našiel hlavne sám seba ;)
maruska 100
04.02.09,16:35
Ja vien kde som len či to vieš aj ty
220870
04.02.09,18:30
Rád by som poradil ale o tomto tu moc neviem.
kaps
05.02.09,10:26
Z tvojho článku nie je celkom jasné či sa tá terasa používa len ako plochá strecha. Totiž polystyrén sa nemôže zaťažovať /príliš/, napr. chodiť trvale po ňom. Na strechu sa musí upevniť, lebo ho odnesie vietor. Tá malá vrstva lepenky neslúži ako izolačná vrstva proti zatekaniu. Po upevnení tabúľ na strechu, je nutné ich zakryť. Lepenka nie je vhodná, pretože sa lepí plameňom, čo polystyrén zlikviduje. Treba na to strechu.