10momo10
26.01.09,13:17
Dobrý deň. Mám vo výstavbe starší podkrovný priestor. Strecha so škridlou a kontaktná fólia sú pôvodné ( Cca 6 rokov ). Minulý rok som krov zateplil prvou vrstvou izolácie 16cm podľa výšky hranolov. V pláne mám pridávať 10cm izolácie priečne na prvú vrstvu. Teraz v zime som si všimol že kontaktná fólia je namrznutá. Je to spôsobené tým, že nie sú odstránené možné tepelné mosty v izolácii pri prvej vrstve???Zmizne tento jav po pridaní druhej vrstvy a pri správnom aplikovaní parozábrany??? Na jednom mieste je kontaktná fólia prerezaná. Akým štýlom ju mám opraviť aby nedošlo ku prenikaní kondenzátu do interiéru???Vopred ďakujem za vaše cenné rady...
diry
26.01.09,17:10
Chyba bola nechať prvú vrstvu bez parozábrany-vlhkosť stúpa ku fólii a tam vplyvom chladu namrzne. Čo je horšie - pri oteplení sa zmení na vodu a navlhne vata, kým ju teplo neodparí. Zateplenie je preto lepšie robiť v lete (nie v zime). Ja som začal dávať prvú vrstvu v novembri (12 cm), v januári som si začal kúriť v piecke a išiel som murovať priečky-kým som si nevšimol po troch dňoch, že mi kape na niektorých miestach z vaty. Okamžite som pridal druhú vrstvu (10 cm) a priečne tretiu (6 cm) a celé to ukončil parozábranou -Jutafol AL. Poškodenú fóliu je potreba prelepiť páskou, väčšie poškodenie ďalšou fóliou a prelepiť páskou.