Miska 1
26.01.09,13:18
Ahojte, chcem sa s Vami podeliť o novú perličku, aké múdre máme zamestnankyňa daňového úradu. 1. Podávala som DPH za december 2008 - vyhodila ma že , daňové priznanie musím podať v Eurách. Taká blbosť až to bolí a tak som išla o dvere ďalej do podateľne a čuduj sa svete odrazu bolo všetko v poriadku - no proste zázrak.2. U tej istej "múdrej zamestnankyne bola moja kolegyňa s priznaním k dani z motorových vozidiel no ona už pochodila o niečo "lepšie" len riadok 52 jej vybielitkovala ( predpokladanú daň) že to sa nemie písať v korunách ale musí byť v Eurách. No pravdepodobne pani " múdra " nemala prečítaný pokyn na vyplnenie tlačiva tak by také blbosti nehovorila. Takéto múdre zamestnankyne má Daňový úrad , a ešte keď Vám takáto mudraňa príde na daňovú kontrolu chráň nás Pán Boh od takýchto ľudí.
Lianka
26.01.09,12:32
:D:D:D

Preto radsej na urady osobne nechodim - aby som sa nahodou nedostala do podobnej polemiky. :D Radsej poslem postou alebo podam v podatelni. A mam take skusenosti z uradov - kolkych roznych uradnikov sa ustne spytam, tolko roznych odpovedi sa dozviem :rolleyes:.

A preto, ked mam nejasno, radsej sa obratim na "www.porada.sk" a hladam riesenia mojho "problemu" v pravnych predpisoch.
psychofemale
26.01.09,12:37
u nich to stale vyzera, ze prava ruka nevie, co robi lava... ja som takto nevedela konstantny symbol... a kedze som tam uz bola po tlacivo tak som sa na to spytala a dostala som uplne ine info ako po telefone.. ked som sa jej spytala, ci naozaj, tak som si to zlizla, ze ci tam robim ja alebo ona :D ... tam sa clovek nenudi...
Zoltán Kovács
26.01.09,12:39
Ahojte, chcem sa s Vami podeliť o novú perličku, aké múdre máme zamestnankyňa daňového úradu. 1. Podávala som DPH za december 2008 - vyhodila ma že , daňové priznanie musím podať v Eurách. Taká blbosť až to bolí a tak som išla o dvere ďalej do podateľne a čuduj sa svete odrazu bolo všetko v poriadku - no proste zázrak.2. U tej istej "múdrej zamestnankyne bola moja kolegyňa s priznaním k dani z motorových vozidiel no ona už pochodila o niečo "lepšie" len riadok 52 jej vybielitkovala ( predpokladanú daň) že to sa nemie písať v korunách ale musí byť v Eurách. No pravdepodobne pani " múdra " nemala prečítaný pokyn na vyplnenie tlačiva tak by také blbosti nehovorila. Takéto múdre zamestnankyne má Daňový úrad , a ešte keď Vám takáto mudraňa príde na daňovú kontrolu chráň nás Pán Boh od takýchto ľudí.


V tom čo som označil mala pravdu zamestnankyňa DÚ. Práve dnes som bol odovzdávať DPH, a ako som tam stál v rade som čítal čo je na vývesnej tabulke. A presne toto tam bola ako "novinka" vyvesená. Predpokladaná daň z MV na rok 2009 sa má uvádzať v EUR. Mali tam aj vzorovo vyplnené priznanie.
Jara
26.01.09,12:40
Nechcem sa nikoho zastavať, aj ja mám podobné skúsenosti, ale nehádžme všetkých do spoločného vreca. Kto robí tak aj chybu urobí. Len keby si ju aj oni vedeli pripustiť. Česť výnimkám!
Zita5
26.01.09,12:40
Však na stránke daňového úradu www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) majú dokument " EURO a DPH" , ktoré predpokladám , že by mali sledovať aj pracovníci Daňových úradov . Ja by som im to vytlačila a podala do rúk, nech sa pokochajú . :) Je to skutočne blamáž .
wicolka
26.01.09,13:22
Aj ja som dnes odovzdávala D zMV a r.52 musí byť v eurách, ale zarazilo ma, že výslednú sumu mi kázali zaokrúhliť nahor. Samozrejme mi nejde o pár centov, ale o princíp. Aj keď som im povedala, že na stránkach drsr je zaokrúhľovanie na eurocenty nadol, odpovedala, že Žilina si to dala nahor.
Braňo
26.01.09,13:28
Aj ja som dnes odovzdávala D zMV a r.52 musí byť v eurách, ale zarazilo ma, že výslednú sumu mi kázali zaokrúhliť nahor. Samozrejme mi nejde o pár centov, ale o princíp. Aj keď som im povedala, že na stránkach drsr je zaokrúhľovanie na eurocenty nadol, odpovedala, že Žilina si to dala nahor.

žilina si nič nedala, platby v prospech štátneho rozpočtu sa zaokrúhľujú v prospech platiteľa.
Paula
26.01.09,13:29
Aj ja som dnes odovzdávala D zMV a r.52 musí byť v eurách, ale zarazilo ma, že výslednú sumu mi kázali zaokrúhliť nahor. Samozrejme mi nejde o pár centov, ale o princíp. Aj keď som im povedala, že na stránkach drsr je zaokrúhľovanie na eurocenty nadol, odpovedala, že Žilina si to dala nahor.


:D .
azla
26.01.09,13:34
Aj ja som dnes odovzdávala D zMV a r.52 musí byť v eurách, ale zarazilo ma, že výslednú sumu mi kázali zaokrúhliť nahor. Samozrejme mi nejde o pár centov, ale o princíp. Aj keď som im povedala, že na stránkach drsr je zaokrúhľovanie na eurocenty nadol, odpovedala, že Žilina si to dala nahor.

wicolka záleží možno, čo bolo myslené pod výslednou sumou.

Ak je to daň na úhradu (r. 50)- zaokruhlenie je nadol (v prospech daňovníka)

Ak je to daňový preplatok (r. 51) - zaokruhlenie je nahor (tiež v prospech daňovníka)
hanelie
26.01.09,13:37
platby v prospech štátneho rozpočtu sa zaokrúhľujú v prospech platiteľa.
a včuľ buď múdra:D
Marína
26.01.09,14:54
Aj ja som dnes odovzdávala D zMV a r.52 musí byť v eurách, ale zarazilo ma, že výslednú sumu mi kázali zaokrúhliť nahor. Samozrejme mi nejde o pár centov, ale o princíp. Aj keď som im povedala, že na stránkach drsr je zaokrúhľovanie na eurocenty nadol, odpovedala, že Žilina si to dala nahor.
:D:D:D Vy v tej Žiline musíte byť zase extra?:D:D:D Kto má ten monitor večne glancovať?
wicolka
27.01.09,10:34
len pre úplnosť, bola to daň na úhradu, ja som to zaokrúhlila nadol a pani na DÚ mi to prepísala nahor.
hanelie
27.01.09,10:46
Zaokrúhľovanie daní
Konečná suma, ktorá je príjmom štátneho rozpočtu alebo rozpočtu obce, sa zaokrúhľuje na dve desatinné miesta nadol. Je to na prospech osôb povinných znášať úhradu týchto platieb. Konečné sumy, ktoré sú výdavkom štátneho rozpočtu alebo rozpočtu obcí, sa budú zaokrúhľovať na dve desatinné miesta nahor, na prospech oprávnených príjemcov týchto platieb.
dracica
27.01.09,10:54
ani stránka DRSR nie je na tom lepšie, vyplniť DP za rok 2008 ?? nemáte sancu...pretože, ak ste si klikli na roletku účtovný rok, ponúklo vám to iba rok 2007, po upozornení DRSR síce tento nedostatok odstránili, ale ako: pri výbere tlačív daňové príznanie r. 2007/2008 vymazali lomítko a rok 2008.....znova sa opakuje ten istý scenár z minuleho roku.........nemám slov