papa1
26.01.09,13:39
Vážení poraďáci. Som aktívnym užívateľom internet bankingu a prvé negatívne skúsenosti som získal v decembri, keď som chcel pre dcéru objednať puzzle zo svet-puzzle.sk.
Nakoľko v súčasnosti na maily neodpovedajú a telefonicky sa s nimi nedá spojiť, chcel by som požiadať o radu, čo ďalej. Situáciu skúsim vysvetliť jednoducho. Po vložení tovaru do košíka som chcel cez SPOROPAY vykonať platbu na ich účet. Po ukončení celého procesu mi server adresáta oznámil, že platba neprešla z dôvodu chyby medzi nimi a sporiteľňou. Na základe tejto informácie som platbu vykonal opätovne s tým istým výsledkom. Predpokladal som, že chyba bude do nasledujúceho dňa odstránená, takže som pokus zopakoval aj ďalší deň. Keďže „porucha“ sa ozvala znovu, skúsil som zákazku uhradiť ako novú objednávku cez TATRAPAY. V tomto prípade bola platba bezchybná a o objednávke som obdržal potvrdzujúci mail.
K rozčarovaniu prišlo, keď som si prechádzal na internete platby a zistil som, že platba za tovar bola spolu vykonaná 4 krát. Po urgenciách mailom bola vrátená jedna platba. Objednaná zásielka bola doručená a prevzali sme si ju na pošte. Posledná reakcia na naše maily bola vtedy, keď sme sa dozvedeli, že ešte jedno puzzle je na ceste a že ho máme odoslať späť s tým, že nám budú vrátené peniaze. (Nechápem, ako mohla byť táto objednávka realizovaná, keď server platbu nepotvrdil.).
Z tejto situácie vyplýva, že do súčasnej doby mi stále nebola vrátená jedna duplicitná platba, ako aj vrátenie peňazí za vrátený tovar. Poraďáci poraďte prosím, čo s nimi?
Vivi
12.05.09,18:23
vyriesilo sa to?ci problem pretvrava?
papa1
30.08.10,10:12
vyriešilo sa to po mojich mailoch, ďakujem