janka4311
26.01.09,14:28
ahojte
kedze sme novzniknuta firma a v tretom kvartali sme mali nadmerny odpocet/50 000,-Sk/ /dobrovolny platci DPH - ziadne vynosy/ tak urcite cakame teraz vo februari danovu kontrolu. Teraz som si vsimla ze faktury ktore nam prisli od firmy Kros /Olymp, Omega/ tak nie je tam na nich uvedene nase IČ DPH,IČO, a ani DIČ. Dneska som im volala, ze ci sa to neda opravit a bohuzial neda
ked nam pride kontrola, vyhodia nam tieto doklady? neuznaju DPH lebo nesplna §71- nalezitosti FA? Co mozeme este urobit?
poradite? dik
hanelie
26.01.09,14:45
všetko sa dá - aj opraviť údaje na FA nie je žiadny problém, najmä ak ste žiadali sw na firmu
Zoltán Kovács
26.01.09,14:45
ahojte
kedze sme novzniknuta firma a v tretom kvartali sme mali nadmerny odpocet/50 000,-Sk/ /dobrovolny platci DPH - ziadne vynosy/ tak urcite cakame teraz vo februari danovu kontrolu. Teraz som si vsimla ze faktury ktore nam prisli od firmy Kros /Olymp, Omega/ tak nie je tam na nich uvedene nase IČ DPH,IČO, a ani DIČ. Dneska som im volala, ze ci sa to neda opravit a bohuzial neda
ked nam pride kontrola, vyhodia nam tieto doklady? neuznaju DPH lebo nesplna §71- nalezitosti FA? Co mozeme este urobit?
poradite? dik

A ako ste programy potom objednávali vôbec, keď také základné údaje nie sú na fa. ako IČO, DIČ a IČ DPH. Sú vôbec vystavené na firmu, alebo ešte pred vznikom firmy sa objednal program?
janka4311
26.01.09,15:31
dakujem Vam za Vase reakcie
Tie programy boli kupene na firmu, ale v case ked ich isli objednat este nemali vydanu karticku z danoveho uradu.
nejak mi to uniklo a teraz neviem ako to mam dat do poriadku.
je mi hrozne
evina
26.01.09,15:44
dakujem Vam za Vase reakcie
Tie programy boli kupene na firmu, ale v case ked ich isli objednat este nemali vydanu karticku z danoveho uradu.
nejak mi to uniklo a teraz neviem ako to mam dat do poriadku.
je mi hrozne

Keďže ide o novovzniknutú firmu, možno Vás stolerujú , ak tie údaje dopíšete rukou a necháte si to od Krosu potvrdiť.

P.s. Tiež nechápem prečo by sa nedali opraviť. Ja napr. v mojom softe, ak opravím údaje v adrese tie sa tam automaticky prepíšu. Čiže by vytlačili tú istú faktúru /žiadny vplyv na účtovníctvo ani nič/ a je po probléme. Možno ak je uzávierka hotová nie, ale vytlačiť by sa mala dať aj tak.
janka4311
26.01.09,15:58
o mesiac neskor nam prisiel druhy program Olymp a uz sme mali pridelene aj IČ DPH - takze zasa nam to nejak uniklo ze to treba opravit
ja tiez tomu nerozumiem preco mi povedali, ze to nemozu opravit
Myslela som si ze mi to opravia
Takze staci tie udaje dopisat rukou a ist si to ku nim potvrdit?