jozo43
26.01.09,15:21
Dobry den,
prosim vas, aky je postup ked chcem navysit zakladne imanie pre s.r.o.?

dakujem
Evanka
26.01.09,14:45
Dobry den,
prosim vas, aky je postup ked chcem navysit zakladne imanie pre s.r.o.?

dakujem
Valné zhromaždenie môže rozhodnúť, že základné imanie spoločnosti sa zvýši o nerozdelený zisk alebo o fondy vytvorené zo zisku, ktorých použitie nie je zákonom ustanovené, alebo o iné vlastné zdroje spoločnosti vykázané v individuálnej účtovnej závierke vo vlastnom imaní spoločnosti. V takomto prípade uznesenie valného zhromaždenia o zvýšení základného imania musí obsahovať:
a) sumu, o ktorú sa zvyšuje základné imanie,
b) označenie vlastného zdroja spoločnosti, ktorý sa použije na zvýšenie základného imania,
c) určenie o koľko sa zvýši hodnota podielov spoločníkov.
Na takomto zvýšení základného imania sa podieľajú doterajší spoločníci podľa podielu vkladov na základnom imaní.
jozo43
27.01.09,11:11
A aky je dalsi postup, napr. obhcodny register a pod. pripadne kam vsade je potrebne toto navysenie oznamit?
JUDITA111
05.02.09,12:45
Zvýšenie základného imania novými peňažnými vkladmi je prípustné,keď doterajšie vklady sú už splatené. doterajší spoločníci majú prednostné právo prevziať záväzok na nový vklad. Záväzok na nový vklad sa preberá písomným vyhlásením, v ktorom záujemca, ktorý nie je spoločníkom musá vyhlásiť že pristupuje k spol. zmluve. Podpisy musia byť úradne overený.
mi_ke
05.02.09,13:19
nepovedal si akym sposobom chces zakladne zvysenie zvysit...hore boli uvedene oba sposoby: bud z vlastnych zdrojov, no na tomto zvyseni sa vsak nesmu zucastnit tretie osoby a nesmu sa menit pomery doterajsich spolocnikov alebo druhy sposob: novymi penaznymi alebo nepenaznymi vkladmi.
Na navrh do OR pouzijes zmenovy formular a prilozis listiny podla sposobu zvysenia zakl. imania
dada41
03.06.09,10:46
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, či je limitovaná min.výške pri navyšovaní ZI a či je možné navýšiť ZI len ako celé EUR alebo tam môžu byť aj centy?
ide nám o to, aby celkový výška ZI po premene a po navýšení nevykazovala centy.
Ďakujem.
eseročka
11.06.09,08:40
je možné navýšiť ZI len ako celé EUR alebo tam môžu byť aj centy?


áno, je možné zvýšiť základné imanie aj o centy, nielen o celé eurá
dada41
12.06.09,06:48
áno, je možné zvýšiť základné imanie aj o centy, nielen o celé eurá
pekne ďakujem, pekný deň
zacharm
22.06.09,06:14
Ahojte chcem zvysiť ZI peňažným vkladom do poklane, sme dvaja spoločníci, možete niekto prilepit vzory dokumentov ktoré sú potrebné k navýšenieu ZI napr: Vyhlasenia o prevzati záväzku, Vyhlasenie konateľa o rozsahu splatenia vkladov ZI, Vyhlásenie správcu vkladu ... a ak treba ešte niečo ine
zmenový formulár mám,
Ďakujem
Ako ste dopadli pri zmene ZI prešlo Vám to na prvý krát ?
zacharm
22.06.09,06:20
ako si dopadol?
chcem zvysiť ZI peňažným vkladom do poklane sme dvaja spoločníci, možete niekto prilepit vzory dokumentov ktoré sú potrebné k navýšenieu ZI napr: Vyhlasenia o prevzati záväzku, Vyhlasenie konateľa o rozsahu splatenia vkladov ZI, Vyhlásenie správcu vkladu ... a ak treba ešte niečo ine zmenový formulár mám,
Ďakujem
Ako ste dopadli pri zmene ZI prešlo Vám to na prvý krát ?
bubusko
19.01.10,15:41
ahojte.
aj ja mam k tomuto takuto lahodku. v minulych ozd. obdobiach spolocnici urobili osobne vklady-pozicky do spolocnosti. momentalne nie je mozne vklady vratit, prteto sa spolocnici dohodli presunut vklady na ZI a o celu ciastku poziciek ZI navysit. ako by som to mala ucotvne urobit? viete mi pomoct? moze byt pouzit ID a 365 /353.dakujem vsetkym
tuta
19.01.10,18:22
Čiže spoločníci sa dohodli o navýšení ZI navýšením svojich vkladov, ktoré dávali do spoločnost a o ktorých si účtovala ako o záväzkoch voči im.
Takže musíš urobiť zápisnicu zo zasadnutia valného zhromaždenia, kde uvedieš, že spoločníci sa rozhodli navýšiť ZI prevodom finančných prostriedkov na účet ostatné kapitálové fondy.
Účtovať o navýšení ZI budeš 365/413.
Takto sa Ti zvýši vlastné imanie spoločnosti.
bubusko
20.01.10,19:25
parada...je to presne tak a veeeelmi pekne dakujem za pomoc.!!!!!!!!
Zuzanak1
16.02.10,12:23
Ahojte,
počul už niekdo niečo také, žeby spoločnosť zvyšovala ZI aby znížila zisk v aktuálnom roku pri DP ?
zuzuc
20.04.10,09:08
Ahojte,
tiez by som potrebovala poradit, ako zauctovat vklad DHM do ZI? Ide o stavbu, mam to na 021 a chcem zvysit ZI o tuto hodnotu.

Dakujem, prosim o odpoved.

Zuzana