andreapolackova
26.01.09,17:45
Ahojte,prosím o radu,
muž je ZSČO, podniká v oblasi kamenárstava,vedieme JU a vyslovene sklad nemáme.
Nakupuje pomníky, platne a materiál na betónovanie a podobne.
Možno to po kúpe týždeň stojí v garáži, kým to ide postaviť, keď je zlé počasie a tak, alebo musí vyryť ráke písmená.
Aj v tomto prípade musíme viesť sklad?
Neviem si predastaviť, ako mám viesť na sklade napr cement, štrk a tak.
Ďakujem pekne za radu
tiborpm
01.02.09,17:27
S akým programom pracujete? Ja mám ALFU od KROSU a účtujem aj sklad. Je to dobrý program. Je pomerne lacný. Podľa môjho názoru by ste mali viesť aj sklad. V programe si vystavíte príjemky aj výdajky. Samo to pekne vypočíta sumy.
Lucka M.
02.02.09,12:13
Ja si myslim ze sklad nemusi viest nakolko ten tovar hned pouzije a nekupuje 10 roznych kamenov a potom ich predava. Uctujem firmu, ktora predava plastove okna a tiez ich nedava na sklad, nakolko objedna take, ktore si zakaznik vybral.
ola
02.02.09,14:05
mnoo...celkom sa súhlasiť nedá, že netreba viesť sklad, práve naopak.
O zásobách pojednáva §11 Postupov účtovania JÚ

tu sú príbuzné témy, v ktorých sa to už neviemkoľkýkrát pretriasalo
http://www.porada.sk/t64873-p7-nevedeny-sklad-v-ju.html
http://www.porada.sk/t16742-predaj-sklad-treba-alebo-netreba.html

(8) Zásoby sa neúčtujú v knihe zásob ale priamo do spotreby, ak sú tieto druhy zásob určené vnútorným predpisom účtovnej jednotky.
táto vetička §11 sa dá v rozumnej miere celkom pekne využiť ;)
Lucka M.
02.02.09,14:17
No dobre, ale ked si to zakaznik vybral a on to ide kupit a hned to pouzije tak aky to ma zmysel to davat do skladu a hned dat prec?ja som bola v tom, ze ak sa jedna o nieco taketo tak netreba viest sklad, lebo je to zbytocne.
ola
02.02.09,14:24
No dobre, ale ked si to zakaznik vybral a on to ide kupit a hned to pouzije tak aky to ma zmysel to davat do skladu a hned dat prec?ja som bola v tom, ze ak sa jedna o nieco taketo tak netreba viest sklad, lebo je to zbytocne.

neviem, či sa chápeme...ale ak si to vybral zákazník, kúpil a zaplatil ... a ja mu to idem len namontovať, tak mu účtujem len službu bez materiálu(teda mimo nejakých pomocných látok). V tom prípade samozrejme nemám čo dať na sklad, lebo som nič nekúpila - kúpil a zaplatil si sám zákazník.
Lucka M.
02.02.09,14:49
nie ja som to myslela tak ze napr. ja dam katalog zakaznikovy on si vyberie co chce, ja to kupim v tej firme a zaroven to aj namontujem zakaznikovy, ale namontujem mu to hned, cize nekupim z kazdeho 20ks, vtedy by som to brala aby sa to dalo na sklad.Alebo napr. moj tatino robi zivnostika a robi sadrokarton...do faktury napise celkovu sumu materialu a sumu prace a nic nedava ako prijem na sklad a zaroven vydaj zo skladu je to tak zle ze to nerobi? Ja by som to dala a aj to davam hned do spotreby ale asi robim zle co? :-(