Olice
26.01.09,16:55
Vedel by niekto odporučiť dôveryhodnú realitnú kanceláriu v Bratislave, s ktorou máte prípadne len dobré skúsenosti?
dragoboarder
28.01.09,22:14
Ak sa enahnevas mozem sa spytat, a co to potrebujes? na predaj ci kupu?V podstate je to jedno, osobe by som cez realitnu kancelariu nesiel...Ak chces napis mi spravu a vysvetlim ti pre a proti...
elaurie
19.01.10,16:07
Vedel by niekto odporučiť dôveryhodnú realitnú kanceláriu v Bratislave, s ktorou máte prípadne len dobré skúsenosti?

Dobrý deň, chcela by som oživiť túto tému, tiež hľadám serióznu realitnú kanceláriu v Bratislave, prosím Vás, keby ste sa mohli podeliť so svojimi skúsenosťami (pozitívnymi aj negatívnymi), ďakujem.
bsp1
20.01.10,13:15
Ja mam prave iba velmi dobre skusenosti s realitnymi kancelariami a bez nich by som sa asi do nicoho nepustala. Za posledne cca 3 roky som vyuzila sluzby asi 5 a so vsetkymi som bola velmi spokojna.
elaurie
20.01.10,14:41
Ja mam prave iba velmi dobre skusenosti s realitnymi kancelariami a bez nich by som sa asi do nicoho nepustala. Za posledne cca 3 roky som vyuzila sluzby asi 5 a so vsetkymi som bola velmi spokojna.

Ďakujem za odpoveď, môžeš teda odporučiť nejaké konkrétne realitné kancelárie ?
bsp1
22.01.10,14:10
Ano, napr. Medial (alebo Media) reality, Velvet reality, Bond reality, Remax a tu poslednu si neviem spomenut.
qwertin
27.01.10,11:36
My sme dostali dobre sluzby od realitky Polis- p. Stanislav Polda. Predavali sme byt, vsetko slo v poriadku.
peter977
10.02.10,13:02
elaurie
14.09.10,11:15
Prosím má niekto skúsenosti s realitnou kanceláriou NELLY? Ďakujem za každú odpoveď.
VieraPopluharova
14.09.10,11:32
Ja som teraz v priebehu roka predavala 2 nehnutelnosti a som velmi spokojna s realitnou kancelariu COLUMBA, ktora ma cca 14 pobociek po SR, samozrejme , ze nechcem robit reklamu, len pisem svoju skusenost, okrem overenia podpisov som sa nemusela o nic starat,povedala som si cenu cistu, ktoru chcem dostat a ich navysenia ma v tomto pripade nezaujimalo, v ich rezii boli vsetky poplatky spojene s prevodom, ak by Ste mali zaujem napiste mi na SS, aby som nerobila reklamu a dala by som Vam kontakt na pani, ktora sa o nas starala, sedi sice na pobocke v Senci, ale pracuje po celej SR.
Laco-monter
14.09.10,16:55
..a že vraj "kríza".
VieraPopluharova
14.09.10,17:23
Laci,
veru kriza, keby to ostalo mne, to by bolo, ale vies vyplatit surodencov z rodicovskeho nie je len tak, a mne ostala babka na lizing /hypoteka/.
Laco-monter
14.09.10,17:32
.samozrejme , chápem , každý rád uvíta keď mu prídu nejaké nezaslúžené a nezarobené groše ...
sito
14.09.10,20:50
Každá realitka, riadná ritka,
neujde jej žiadna nitka.
Ak si pozor nedáš,
nie na hlave maslo máš!

A čo v hlave???

:);)
tridvajedna
13.10.10,15:49
dobrú skúsenosť mám s Remaxom. Závisí to však zrejme od makléra, nakoľko aj na túto realitku sú zmiešané názory.
Aby som však varovala ľudí pred stratou peňazí aj nervov, pripájam moju negatívnu skúsenosť s realitnou kanceláriou MM reality a prípadných či
potenciálnych klientov tejto realitnej spoločnosti upozorniť len na dve časti zmluvy, ktoré sú pre klienta nevýhodné.

1/ zmluvu uzatvárate podľa Obchodného zákonníka, kde nárok na províziu spoločnosti MM reality vzniká aj v prípade, ak pre Vás zaobstarali len prílezitosť uzavrieť kúpnu zmluvu. Čo to pre Vás znamená?
Nárok na províziu ( min 2000 € ) má MM reality už vtedy, keď sprostredkuje PRILEŽITOSŤ zmluvu uzavrieť.
Je to výrazný rozdiel od iných realitných kancelárií, ktoré si províziu účtujú až po dohode medzi kupujúcim a predávajúcim.

2/ v zmluve sa výslovne zaväzujete, že nepodáte návrh na preskúmanie zákonnosti rozhodcovského rozhodnutia normálnym sudom. Čo to znamená? V prípade akéhokoľvek sporu sa dobrovoľne vzdávate možnosti spor riešiť na prvostupňovom ( všeobecnom ) súde.

3/ na záver pripájam osobnú skúsenosť. V prípade sporu Vás nečakajú konštruktívne riešenia bežné v slušne fungujúcich obchodných vzťahoch. Realitka si tvrdo a hrubo vymáha províziu, alebo pokutu rovnajúcu sa výške provízie ( 2000 € ) .
Osočovania, nadávky od konateľa spoločnosti a ich právnika sú žiaľ bežnou praxou.

Preto odporúčam. Voľte inú realitku.
korela
14.10.10,23:17
negotiant
09.07.11,18:50
Ano, napr. Medial (alebo Media) reality, Velvet reality, Bond reality, Remax a tu poslednu si neviem spomenut.
Z realitnej praxe nemavame negativne pripomienky od klientov na nasledovne kancelarie spominane z predchadzajucich prispevkov:

Velvet, Bond, Polis, Nelly a prirodzene nas tesi, ze aj Negotiant bol spomenuty. :))))
wegamizi
28.09.11,15:11
Ja mam aktualne velmi negativnu skusenost z realitkou v BA InReal,s.r.o. Amaterske sluzby. Chcela by som dat nejake hodnotenie na tuto realitnu lancelariu. Vedeli by ste mi poradit, su stranky na taketo vyjadrenia, kde by si buduci klienti vyberali podla referencii? Chcela by som dat komplexnejsie hodnotenie na tuto realitku a vyvarovat ostatnych.
Dakujem
wegamizi
04.10.11,20:44
Skoda, ze nikto nic:mee:
negotiant
11.12.11,05:53
V minulosti bola stránka http://staznosti.sme.sk/cat/20/Reality-predaj-a-prenajom-nehnutelnosti.html, len pravdepodobne už ďalšie príspevky pozastavili...

prípadne http://www.realitnekancelarie.net/

(http://www.realitnekancelarie.net/)S negatívnymi skúsenosťami treba písať opatrne, aby to niekto náhodou nevyhodnotil ako poškodzovanie dobrého mena...
hubatá
11.12.11,05:59
Určite takú RK, ktorá je členkou asociácie realitných kancelárií, v prípade akýchkoľvek problémov sa máš možnosť sťažovať.
henrieta3
25.01.12,16:41
Určite takú RK, ktorá je členkou asociácie realitných kancelárií, v prípade akýchkoľvek problémov sa máš možnosť sťažovať.
Ja idem predavat a kupovat byt, alebo menit, ale nepotrebujem realitku, zmluvu mi urobi pravnicka, aj tak by som csetko pre istotu s nou konzultovala. Usetrim peniaze a nervy a nebudu mi chodit do bytu cudzi ludia, len ti, ktorych si ja vyberiem. Uvidim, ako to dopadne...
pivko
25.01.12,16:48
Tak to nepredáš ani za 2 roky.
arizona
25.01.12,17:45
Ja idem predavat a kupovat byt, alebo menit, ale nepotrebujem realitku, zmluvu mi urobi pravnicka, aj tak by som csetko pre istotu s nou konzultovala. Usetrim peniaze a nervy a nebudu mi chodit do bytu cudzi ludia, len ti, ktorych si ja vyberiem. Uvidim, ako to dopadne...
Fiha! Optimisticke predsavzatie ;)
A podla coho chces vyberat? Ved ozajstny zaujem kupujuceho sa da zistit iba pocas obhliadky, dopredu,po telefone nie.
6666
10.03.13,17:20
Určite by som neodporúčala realitnú kanceláriu Lexxus a. s. . Podáva mylné informácie a jednanie s maklérom je hrozné. :mad:
buchač
10.03.13,17:22
...nie Fíha ....skôr Píha :-)...
fok
14.04.14,09:06
Najlepsiu neviem, ale jednoznacne najhorsia je Remax, to je katastrofa uplna.
arizona
14.04.14,09:14
Najlepsiu neviem, ale jednoznacne najhorsia je Remax, to je katastrofa uplna.
Ja mam naopak velmi dobru skusenost.
Ale Remaxov-je vela, zalezi od pobocky,maklerov a ich pristupu, takze ak mas zlu skusenost s jednym, nemusi byt zakonite zla cela siet Remaxu
klembo
07.10.14,09:45
Pozor na realitnu kancelariu Inclusive s.r.o.! Neseriozne jednanie, natahovanie, nespolupraca. V nicom Vam nevyjdu v ustrety, odkladaju stretnutia, neposkytnu potrebne dokumenty nacas...
dau
14.10.14,07:08
RK Akcentreal - verlmi dobra skusenost (p. Vrablik). Po skusenostiach s roznymi rychlokvasiacimi realitkami, ktorych zastupcovia neovladali zakladne pravidla komunikacie s klientom, nemali takmer ziadne odborne znalosti a uz vobec nedokazali promptne reagovat, mozem Akcentreal vrelo doporucit - slusne, korektne, jedannie, ustretovost, promptnost, proste profesionalita!
Letko
05.11.14,10:03
www.realityprevsetkych.sk - máte s ňou niekto skúsenosti? Sesternica ide predávať byt a nevie, či ju táto realitka neoklame.
Ďakujem
arizona
05.11.14,10:50
www.realityprevsetkych.sk - máte s ňou niekto skúsenosti? Sesternica ide predávať byt a nevie, či ju táto realitka neoklame.
Ďakujem
Letko, nezalezi len na samotnej realitke, ale najviac zalezi na konkretnom realitnom maklerovi.
zelenydom
08.06.15,05:27
Viete nam niekto poradit realitaka, s ktorym mate dobru skusenost? Pojde o predaj novostavby domu v okrese Pezinok. Vdaka.
Kraven
04.08.15,15:54
Viem je to sice na odporucte ale ja maximalne NEODPORUCAM REALITNU KANCELARIA TUREALITY-Pozor na nich konkretne na maklerku blondýnku mal som zaujem o jednu nehnutelnost urobil som vsetky kroky potrebne na kupu samozrejme zaplatil znalca a ked znalec ohodnotil zdvihli cenu nereaguju na telefony dohoda ziadna samozrejme nehnutelnost som nekupil! Zo zaciatku sa vo vsetkom ponahlali a ku konci maju max casu alebo na mna nemaju vobec cize ak mozem poradit TUREALITY neodporucam!!!! a ak sa uz niekto rozhodne pre TUREALITY davat max pozor!!
student123
18.08.15,21:08
P. KRAVEN...vypisujete na viacerych portaloch, kde ste blondinu oznacili aj menom, Barbora M. Preco nenapisete cele meno maklera,ked uz chcete vsetkych odhovorit od TUreality? Preco nenapisete pravdu, ale pisete o zvyseni ceny nehnutelnosti? Ktora RK inzerujuca s urcitou cenou, zrazu ide predat drahsie? ??? Ste typ klienta,ktori nema vopred zistene,ci dostane uver? Alebo ste typ klienta,kt. Sa ozve na nehnutelnost s cenou xy a potom pozaduje jej znizenie o niekolko tisic??...Kupa nehnutelnosti nie je kupa potravin, najskor si teda treba zistit, co mi moja penazenka povoli, prip. Banka a potom reagovat na ponuky. Realitka ma za ulohu sprostredkovat predaj, pomoct predavajucemu i kupujucemu a nie zdierat oboch!!!!
Kraven
19.08.15,17:37
p. student 123... No na začiatok podávam len moju skúsenosť s TUREALITY ak mate inú skúsenosť kľudne si ju napíšte aj napr.. pod moju skúsenosť alebo kľudne komentujte tu moju.
pavol38
14.09.15,07:01
má niekto skúsenosti aj s realitnou kanceláriou Herrys (http://www.herrys.sk/)? Majú dobrú ponuku novostavieb, ale chcem si byť istý, že sú dobrí.
Querre
20.01.16,10:14
v okrese PK? Ak Ti mozem poradit, tak by bolo vhodnejsie si prezriet viacere realitky, ako dlho su na trhu a jedno s druhym a az potom sa rozhodnut. My sme tak kupovali byt v Bratislave. Sice sme si presli asi tromi realitkami, ale nakoniec sme nasli Maxim real a na tych sme to nechali. Dlho som vahal ale teraz uz po tom vsetkom mozem povedat, ze som rad, ze som to dal im pretoze keby som to riesil na vlastne triko tak som mohol prist aj o peniaze aj o nehnutelnost a takto mam oboje..
Viktoriaa0101
23.05.16,13:31
co sa tyka abareality nemala som snimi zle skusenosti, prave naopak, boli velmi mili a ustretovi. byt sa rychlo predal a co najlepsie nemala som take starosti s papierovanim a celkovymi prehliadkami bytu.
ja13
10.10.16,02:56
Mám veľmi zlú skúsenosť s realitnou kanceláriou PRO BONO REALITY, s.r.o, konateľ Pavol Koco,
a touto cestou by som chcela upozorniť na jej neseriózne spôsoby pri predaji nehnuteľnosti.
Nakoľko úplne jednoduchý predaj bytu dokázala táto realitná kancelária skomplikovať do neskutočných rozmerov.
Určite by som ju neodporúčala nikomu.