Zaira
09.06.05,11:57
Demisia na funkciu dospeleho cloveka

Tymto oficialne podavam demisiu na funkciu dospeleho cloveka. Rozhodla som
sa, ze nadalej na seba beriem zodpovednost osemrocneho dietata. Chcem
chodit k McDonaldovi a mysliet si, ze je to stvorhvezdickova restauracia.
Chcem si pustat drievka po blatovej kaluzi a pohanat ich hadzanim kamienka.
Chcem si mysliet, ze lentilky su lepsie ako peniaze, pretoze ich mozem
zjest. Chcem v lete lezat v tieni velkeho dubu a popijat s kamaratmi
limonadu. Chcem sa vratit do cias, kedy bol zivot jednoduchy - stacilo
poznat len farby, nasobilku a par basniciek a nevadilo mi to, pretoze som
nevedela, co vsetko neviem a bolo mi to fuk. Vedela som byt stastna v
blazenej nevedomosti o vsetkom, co by ma mohlo rozrusit alebo nastvat.
Chcem si mysliet, ze svet je spravodlivy. Ze ludia su poctivi a dobri.
Chcem verit, ze vsetko je mozne. Chcem zabudnut na zlozitost zivota a
zasnut nad malickostmi. Chcem zit zase jednoducho. Nechcem, aby sa moj den
skladal z havarii pocitaca, hor papiera, zlych sprav, starosti ako prezit
do vyplaty, ohovarania, chorob a straty milovanych ludi. Chcem verit v
silu usmevu, objatia, laskaveho slova, pravdy, spravodlivosti, snov,
predstavivosti, naivity a stavania snehuliaka. Takze tu je moj
obciansky, vodicak, platobne karty (spolu 106,- Sk) a formular na danove
priznanie.Oficialne rezignujem na dospelost. A ak o tom chces diskutovat,
musis ma najskor chytit.
S21
09.06.05,10:12
Zaira môžem sa pridať? :D:D:D
Johanka
09.06.05,10:15
A kto ťa tak vytočil?
uko
09.06.05,10:22
no to na mna sadlo ako ... na šerbeľ. a to ani nie som dlho dospelá. možno práve preto, že si tie decké časy ešte dobre pamätám a akosi si ešte neviem zvyknúť na dospelosť a s tým súviacu zodpovednosť.
MajaL
09.06.05,10:23
Zaira tak k tomuto sa aj ja pridávam
bepo
09.06.05,10:44
Tak zajtra si to rozdáme-ja,cesta,slnko a vietor. :D Mám dovolenkúúúúúú :p
S21
09.06.05,10:48
bepo neprovokuj hej :D:D
rosemary
09.06.05,11:19
Zaira, krásne, podobné mňa tiež často napadá, iba nie v takých krásnych vetách. Jedna rada by bola. Daj sa zbaviť svojprávnosti
pyton
09.06.05,11:32
Zaira, to je super. :) ;) :p :D :o :confused: :mad: :) :o :rolleyes: :eek: :cool: :D
A opäť začnem čítať rozprávky!!!
účtovník 007
09.06.05,11:41
Vážení, my tu vypisujeme príspevky, len zakladateľ támy Zaira sa neozýva. Dúfam- že preto, lebo vypla počítač a išla niekde do parku počúvať ako šumí lístie a naberať energiu na ďalšie boje s funkciou dospelosť.
rosemary
09.06.05,11:45
Ale veď napísala, že kto chce s ňou diskutovať, musí ju chytiť. Bohužial nenapísala kadieľ bude bežať.
Zaira
09.06.05,11:45
No som rada, že sa Vám to páčilo :-), bolo to pridané pre pobavenie...ale budem sa tešiť každému čo sa ku mojej demisii pridá :-)
Musela som niečo zaúčtovať preto som sa neozývala, ale velmi ma potešili Vaše reakcie na tento príspevok. Ste super :-)
rosemary
09.06.05,11:59
Zaira, ty si super!!!! Naozaj sa tak cítiš, ako si to napísala ?
Zaira
09.06.05,12:02
Mne táto demisia došla pravdupovediac mailom :-),ja by som niečo také asi nevymyslela-časovo by som to nezvládala :-) ale celkom sa s ňou dá aj stotožniť. Keď si predstavím ako mi bolo dobre ako dieťaťu tak by som tú demisiu aj celkom brala :-)
A čo ty,ako si na tom? Nechcela by si sa vrátiť do detských čias?
Heni
09.06.05,12:45
hm, Zaira, ale KOMU tú demisiu doručiť? :D
lenkak
09.06.05,14:31
Pridávam sa aj ja.
Zaira
09.06.05,18:07
Super, len tak ďalej a spojíme sa-po svete bude behať kopu dospelákov ktorí podali demisiu a budeme sa spravať ako deťúrence-to bude srandy :-)
Teším sa :-)
A komu tú demisiu doručiť ? komu len chceš :-) ja som to napríklad mailom porozosielala kade-tade :-)
ondrejvla
10.06.05,13:02
Idem si kúpiť biele podkolienky, krátku sukničku a čipkované gaťky. Bude mi jedno, keď budem jesť so špinavými rukami, alebo keď mi vypadne mliečny zúbok, rozbité kolienko vôbec nebolí, vždy sa nájde niekto, kto pofúka. A tá plánka, čo rástla babke na medzi, aj tak chutila lepšie, ako banány! Veď ja som ako decko, vlastne ani banány nepoznala, tak ako by mi mohli chýbať? Ale chýba mi to teplé ľudské slovo, čas, kedy si mama sadla na priedomí a štopkala ponožky, bieda v povojnových rokoch, záhrada bez smradu z áut, čo chodia okolo,... ja chcem mladosť môjho detstva! Chcem kolotoče, píšťalku z vŕby, potok plný pstruhov, kuchyňu u babky a nás 5 malých detí... A ešte by som niečo chcela - moju mamu! Aspoň na jeden deň, alebo aspoň na hodinu, aby som jej mohla ukázať moje deti, mojich vnukov, moje šedivé vlasy, vrásky okolo očí a môj výmer na dôchodok...

Ale takto, dnes sa modlím, aby som ráno vstala z postele, aby kĺby menej boleli, aby nepršalo, lebo reuma moc vykrúca..., alebo, hoci aj to, aby dnes zasa na dva dni nevypadol net..., alebo aspoň keby zákon o všetkých daniach nemenili aspoň jeden rok, aby mi načas priniesli doklady, aby som sa mohla vyspať poslednú noc pred DPH..., alebo, keď už toto všetko nie, aby som aspoň tu na Porade, stretla opäť ľudí s ľudskou tvárou, ochotných pomôcť nielen profesionálne, ale i na duši. Takže, aj takto vyzerá jeden obyčajný sen, obyčajnej ženy. Ale Bohužiaľ, len sen!
pyton
10.06.05,13:54
Idem si kúpiť biele podkolienky, krátku sukničku a čipkované gaťky. Bude mi jedno, keď budem jesť so špinavými rukami, alebo keď mi vypadne mliečny zúbok, rozbité kolienko vôbec nebolí, vždy sa nájde niekto, kto pofúka. A tá plánka, čo rástla babke na medzi, aj tak chutila lepšie, ako banány! Veď ja som ako decko, vlastne ani banány nepoznala, tak ako by mi mohli chýbať? Ale chýba mi to teplé ľudské slovo, čas, kedy si mama sadla na priedomí a štopkala ponožky, bieda v povojnových rokoch, záhrada bez smradu z áut, čo chodia okolo,... ja chcem mladosť môjho detstva! Chcem kolotoče, píšťalku z vŕby, potok plný pstruhov, kuchyňu u babky a nás 5 malých detí... A ešte by som niečo chcela - moju mamu! Aspoň na jeden deň, alebo aspoň na hodinu, aby som jej mohla ukázať moje deti, mojich vnukov, moje šedivé vlasy, vrásky okolo očí a môj výmer na dôchodok...

Ale takto, dnes sa modlím, aby som ráno vstala z postele, aby kĺby menej boleli, aby nepršalo, lebo reuma moc vykrúca..., alebo, hoci aj to, aby dnes zasa na dva dni nevypadol net..., alebo aspoň keby zákon o všetkých daniach nemenili aspoň jeden rok, aby mi načas priniesli doklady, aby som sa mohla vyspať poslednú noc pred DPH..., alebo, keď už toto všetko nie, aby som aspoň tu na Porade, stretla opäť ľudí s ľudskou tvárou, ochotných pomôcť nielen profesionálne, ale i na duši. Takže, aj takto vyzerá jeden obyčajný sen, obyčajnej ženy. Ale Bohužiaľ, len sen!
Keby tu boli smajlíkovia so slzami, tak ich sem dám plno...

/pocity mám častokrát podobné a v kontexte tých dôležitých vecí sa mi zdajú zákony úplne bezvýznamné/
danielko
10.06.05,14:20
Re: ondrejvla

Babenka moja,

ani nevieš ako mi hovoríš z duše. Keby, keby, keby...

Myslím, že nie všetci na porade chcú radiť a radia len profesionálne. Vyplač sa, vykrič sa tu /písomne/ a my ťa podržíme, alebo aspoň poradíme ale hlavne "vypočujeme" ťa.

Nie je tak, poraďáci?
blcha
10.06.05,14:32
Detstvo je iste super, aj keď chlapcom by asi chýbal sex, či nie? A potom si predstavte, koľko skúšok a učiteliek by na vás ešte čakalo! Nesvojprávnosť má aj druhú stránku, nemôžete si zariadiť život podľa svojho, musíte stále niekoho počúvať. Keď som ja bola dieťa, niekedy som sa hrozne bála, že mi zomrú rodičia a ešte k tomu budem musieť ísť do domova. Tak aspoň ten domov mi už nehrozí.
Takú zasnenú náladu máte asi z toho urevaného počasia. Žijeme dnes a tu, a tak si aj ten dnešok vychutnajme (napríklad v teplej vani)!!! (To aby sme mali aj na dôchodku na čo spomínať, ako dobre bolo, keď sme chodili do roboty.)
A koniec koncov, kto má odvahu, môže tresnúť s pracovnou zmluvou a ísť napríklad pásť ovce do Terchovej - ale bacha! Ak predáte turistovi geletu bryndze, ste v tom zas! Bude treba registračnú kasu, uzávierku, priznanie,... Takže čo si navyberáš? Už iba tú vaňu s bublinkami.
lenkak
10.06.05,14:43
Vlasti, dúfam, že si nezabudla, že som tu pre Teba. Aj s ostatnými Poraďákmi.
ondrejvla
10.06.05,14:46
Vlasti, dúfam, že si nezabudla, že som tu pre Teba. Aj s ostatnými Poraďákmi.
Lenka nezabudla! A veľmi mi to pomáha! Ďakujem.
blcha
10.06.05,14:57
Baby, poďte už do tej vane! Alebo pracujete doma?
lenkak
10.06.05,14:59
Ja už doma, z roboty málokedy, lebo Internet má šéf, a to musím vystihnúť keď ide na obed, poprípade keď ide na prac.cestu.
ondrejvla
10.06.05,15:03
Baby, poďte už do tej vane! Alebo pracujete doma?
Blška, tebe sa zachcelo bubliniek vo vani? Alebo skôr toho teplúčka? No aj sa pôjdem vyhriať, aj keď niekedy stačí len trošku ľudského tepla a zohreje ťa viac, ako plná vaňa! A pri tom vôbec neprekáža ani práca, však?!
blcha
10.06.05,15:19
Ľudské teplo je fakt super. Dnes sa mi má vrátiť manžel zo služobky, začínam sa tešiť a vymýšľam, že čím ho prekvapím a poteším. A zatiaľ tá vaňa...
lenkak
10.06.05,15:24
Tak to aby si sa poriadne pripravila.......
sklenkova
10.06.05,18:05
Ale no tak, veď to len prvých 100 rokov treba vydržať, potom je to už super-bez zákonov,DPH,daní-potom si už len užívate
Sabrina
10.06.05,20:55
Ale no tak, veď to len prvých 100 rokov treba vydržať, potom je to už super-bez zákonov,DPH,daní-potom si už len užívate

Len či to za tých sto rokov stihneme, keď deň má iba 24 hodín...
babenko1
13.06.05,15:18
Jáj devočky, to by bola iná sranda, keby sme sa všetky stretli v takom detskom parku, a zrealizovali všetko, čo sme robili, ked sme boli malí.. jaaaj.. ako rada by som sa vrátila do tých čias...
Zaira
15.06.05,07:53
Hovoríš mi z duše :-)
rosemary
15.06.05,09:27
Stretnúť by sme sa mohli , to je najmenej. Len by nám niekto musel resetnúť rozum a vygumovať veľkú časť zodpovednosti.
ola
15.06.05,09:36
Hani, dušo stratená. Ty ju máš ozaj veľkú, keď ani do šuťáku nezablúdiš :D
rosemary
15.06.05,10:17
Oli, ahojky. Ale do šuťáku zablúdim, to by si mi krivdila.Len už nemám toľko času pokecať. Ale ty si tiež nedala o sebe dlho vedieť!! Tie Tvoje super príhody....strašne chýbajú. Len málo nás tu je s takým veľkým zmyslom pre humor. Tak niečo zasa hoď do placu