mpca
26.01.09,19:29
Zdravim vsetkych poradakov, potrebujem poradit s jednym problemikom...
Do firmy sme kupili server, kedze mame v sieti dva osemportove switche ktore momentalen su uplne obsadene, potrebujem poradit ako by sa dali pripojit tento server do siete,, rozmyslal som nad jednym 16 portovym routrom vymenit za jeden 8 potrovy switch ale zatial sa mi takyto nepodarilo vygooglit.

Rozmyslal som nad alternativou 16 portowy switch + 1 dvoj alebo stvor portový router,,,
Otazka je ci by to fungolalo v takomto zapojeni...(len nacmarane v skicari)
Nema niketo navrh ako by sa to dalo vyriesit alebo skusenosti??
Fero11
27.01.09,08:46
V kupovani dalsieho routera nevidim zmysel, pokial nechces dalsi subnet. Najjednoduchsie je kupit dalsi switch (je par €), samozrejme pokial nemas vo firme profi cisco switche
mpca
27.01.09,10:06
dalsiu subnet nechcem len potrebujem "preniest" net na tie PDAcka... objednal som http://www.linksys-cisco.cz/?sekce=browse&page=170

btw: mne sa zdalo nerozumne nedavat router z firewallom a napriamo napojit net na server... bezpecnost by bola miziva...
Fero11
27.01.09,10:23
nechapem. Najprv pises, ze potrebujes zapojit do siete novy PC a teraz zasa, ze potrebujes NET na PDAcka a podla obrazku je vidiet ze PDAcka maju pristup na wifi router (alebo AP , neviem co to je) .....
chlap
27.01.09,14:18
Takže skúsme sa trochu pochopiť ....

Ty vo firme potrebuješ pripojiť X ks počítačov, X ks PDA a 1 server do firemnej siete - t.j. všetky počítače a všetky PDA budú mať prístup na firemný server a záruveň budú mať prístup do internetu cez firemné pripojenie do internetu ? ..... to je to čo hľadáš ?
__________________________________________________ ____________

Ak áno, potom potrebuješ jeden ADSL modem (ak ideš cez pevnú linku) alebo router, ktorým sa tvoja sieť pripája do internetu (a ktorý často slúži aj ako firewall).

Na pripojenie počítačov v sieti potrebuješ 1 alebo viac switchov (smerovač), ktoré slúžia na pripojenie počítačov káblom a jeden alebo viac WiFi prístupových bodov pripojených káblom do switchov, ktoré slúžia na pripojenie PDA do siete. Takže si pohľadaj akýkoľvek 16 (alebo skôr 24) portový switch, nejaké WiFi prístupové body (môžeš použiť aj router, ak má WiFi) ...... príklad zapojenia prikladám ..... ak budeš mať viac switchov, pripojíš jeden do druhého.
skorec1
27.01.09,16:04
for mpca
tak ako si pisal neje problem vsetko ti pojde ako len budes potrebovat

16potrovy switch kupis vsade za 2sk napriklad v ageme...

a ked mas taku malu siet alebo nerobis vela wifi sieiti tak nema vyznam hovorit o dalsiom subnete...