focus3ccd
27.01.09,08:51
Ahojte, vela som prehladal, ale nemozem najst ceny prac za vyrovnavajuce potery.

Kolko ste dali, alebo kolko pytate za 1m2 za prace na vyrovnavajuce potery? (nie anhydrit, ani liate potery)
Mam cenu pre vyrovnanie podlahy ekostyrenbetonom 150,- /1m2. Je to vela, malo, alebo akurat.


Diki.
220870
27.01.09,11:24
To je tak akurát,bez materiálu.
focus3ccd
27.01.09,13:48
Ja som si zatial pozhanal zo 5 cien a je to od 50-120,- /m2
focus3ccd
28.02.09,12:12
Tak nakoniec 120,-
Miloš Mičega - CIMOM TN
28.02.09,12:41
Ahojte, vela som prehladal, ale nemozem najst ceny prac za vyrovnavajuce potery.

Kolko ste dali, alebo kolko pytate za 1m2 za prace na vyrovnavajuce potery? (nie anhydrit, ani liate potery)
Mam cenu pre vyrovnanie podlahy ekostyrenbetonom 150,- /1m2. Je to vela, malo, alebo akurat.


Diki.

Nič v zlom.
Takéto otázky sú síce otázkami, ale akákoľvek odpoveď je irelevantná.
Aká plocha ? Aký podklad? Aký celkový rozsah? Aký, aká, aké ?

Ak budeš potrebovať 2 ha alebo 2 m2, tak je to rozdiel.
Ak to je v Čiernej N/T alebo v BA tak je to rozdiel.

Oslovím 2 - 3 fy v okolí a mám cenu a bez diskusie a presnú, nie fiktívnu.
focus3ccd
09.03.09,07:03
Nič v zlom.
Takéto otázky sú síce otázkami, ale akákoľvek odpoveď je irelevantná.
Aká ploch ? Aký podklad? Aký celkový rozsah? Aký, aká, aké ?

Ak budeš potrebovať 2 ha alebo 2 m2, tak je to rozdiel.
Ak to je v Čiernej N/T alebo v BA tak je to rozdiel.

Oslovím 2 - 3 fy v okolí a mám cenu a bez diskusie a presnú, nie fiktívnu.

Nie je to az tak pravda, nakolko, s kazdym som sa dohodol na m2. Co sa tyka inej oblasti, tak prisla velmi sikovna firma z topolcian a zauctovali si cestu navyse - na naftu.

Opat sa mi potvrdilo pravidlo, ze stavbarina je strasne zvlastna a neplatia ziadne pravidla.......

Nikoho ta hrubka, ani obhliadka stavby, ani podkald, ani lokalita nezaujimala.
Tak na co to uvadzat, ked to nikoho nezaujima.....
focus3ccd
09.03.09,07:06
A este ak by mal niekto zaujem, tak cez SS dam info. Som spokojny. Urobili to naozaj rovno. 110m2, cca za 8 hodin, s pumpou do podkrovia.
Miloš Mičega - CIMOM TN
09.03.09,08:21
Nie je to az tak pravda, nakolko, s kazdym som sa dohodol na m2. Co sa tyka inej oblasti, tak prisla velmi sikovna firma z topolcian a zauctovali si cestu navyse - na naftu.

Opat sa mi potvrdilo pravidlo, ze stavbarina je strasne zvlastna a neplatia ziadne pravidla.......

Nikoho ta hrubka, ani obhliadka stavby, ani podkald, ani lokalita nezaujimala.
Tak na co to uvadzat, ked to nikoho nezaujima.....

Som rád, že na Slovensku pracujú fy tak ako ste uviedli. T.j. vykonali poter bez toho, aby ich zaujímala hrúbka poteru.

Tak isto som rád, že je úplne jedno kde je to. Cena za rovnaký (obdobný) poter v Bratislave a v Č. n.T. je podľa Vás rovnaká.

Tak isto netreba zvažovať podklad, ako ste uviedli. Napr. pri samonivelizujúcom vyrovnávacom potere, kde sa hrúbka mení za každý mm rádovo v bývalých 100-kách Sk je asi podľa Vás takisto irelevantná. T.j. či robím vyrovnávajúci v hr. 3 alebo 5 mm. Vo Vašom prípade to robili betónpumpou (uviedli ste to tak), takže to ma len utvrdzuje v tom, že otázka do debaty to bola úplne scestná, lebo vydedukovať z nej, že to bude treba robiť pumpou mohol len jasnovidec.

K tej zbytočnosti obhliadky, konkrétne podkladu. Uvádzate, že sa boli pozrieť na tvare moiesta a potom ste sa dohodli. No asi keď sa boli pozrieť, tak sa na podklad nepozerali.

Jediné čo ma na Vašom príspevku utvrdilo, že som Vám aspoň v niečom odporučil riešenie je to, že oslovili ste fy a ta Vám udala cenu, na ktorej ste sa dohodli. Tak som Vám to odporučil, lebo akákoľvek dedata na porade bola zbytočná.
Som rád, že ste ocenili moju radu a v ostatnom ste ma skritizovali.


CIMOM
focus3ccd
09.03.09,13:48
Myslim, ze je to zbytocne rozoberat. Len to este upresnim... Otazka scestna nebola, pytal som sa na cenu prace. Cize ak niekto robi hrubku poteru 3, alebo 5 cm, tak je to len o materiale a nie o praci.....

Stacilo, ked som kazdemu vysvetlil, ze sa jedna o vyrovnavajuce potery s ekostyrenbetonom...... do 7cm.... A to im stacilo na to, aby mi kazdy urobil ponuku. A to, ze sa to urobilo pumpou, som ani vo sne nepredpokladal.

Ja za to nemozem, ze to boli postacujuce informacie, keby chceli viac, tak upresnim.... Nie som stavbar....