zahorcik55
27.01.09,09:30
Dobrý deň
Mám taký problém, že kúpili sme auto do majetku firmy. Auto sa obstaralo zaúčtovalo zaplatilo všetko ako sa má. Po mesiaci prišiel generálny riaditeľ, že si dal namontovať do auta LO-JACK na vyhladávanie cez satelit. A toto je ten problém!!! Neviem kam to mám zaúčtovať. Lebo gen. riaditeľ aj s fin. riaditeľ sa zhodli že to nemôže ísť ako investícia ako by to malo byť ake chcú to dať ako DKP-ko. Preto Vás prosím o pomoc keď sa s tým už niekdo stretol. Ďakujem.
Jara
27.01.09,09:05
Doplnky zvyšujú nad. hodnotu auta. LO-JACK odpisovať spolu s autom.
zahorcik55
27.01.09,10:00
Ale tam je problém, že auto bolo už obstarané v minulom roku a ten LO-JACK sa kúpil teraz v januári.
Jara
27.01.09,10:29
To nie je problém. Zvyšuje hodnotu auta.
Zoltán Kovács
27.01.09,10:41
Ide o technické zhodnotenie auta. Treba si preštudovať zákon o dani z príjmov od § 22 a následne.
zahorcik55
27.01.09,10:50
Ďakujem Veľmi pekne všetkým. Ja viem že to je technické zhodnotenie ale moji nadradený si postavili hlavu a povedali že nie!!! preto zistujem či sa to nedá nejako obýsť alebo spraviť inak. Zákon mám naštudovaný.:-)

Ale aj tak Vám všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu.
Zoltán Kovács
27.01.09,10:52
Ďakujem Veľmi pekne všetkým. Ja viem že to je technické zhodnotenie ale moji nadradený si postavili hlavu a povedali že nie!!! preto zistujem či sa to nedá nejako obýsť alebo spraviť inak. Zákon mám naštudovaný.:-)

Ale aj tak Vám všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu.

Ukáž im zákon. A keď chcú ísť proti zákonu, nech ti dajú na papier ich požiadavku, aby si ty bola krytá.
azla
27.01.09,10:56
Ďakujem Veľmi pekne všetkým. Ja viem že to je technické zhodnotenie ale moji nadradený si postavili hlavu a povedali že nie!!! preto zistujem či sa to nedá nejako obýsť alebo spraviť inak. Zákon mám naštudovaný.:-)

Ale aj tak Vám všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc a ochotu.

Mnohí účtovníci sú stavaní pred takéto situácie. Tu nepomôžu odpovede ani od tisíc "Poraďakov". (ty ani správnu odpoveď nepotrebuješ, lebo ju poznáš)

Nadriadeným (niekedy ?) pomôže iba pokuta.:D