tatankay
27.01.09,09:54
mam jednoduchu schizofreniu a neviem ci mam narok na invalidny dochodok a ak ano ci mozem aj pracovat popri tom . dakujem
Jara
27.01.09,09:21
Nárok na invalidný dôchodok určite áno. No a pracovať tiež popri poberaní inv. dôchodku môžeš, ak s tým psychiater bude súhlasiť. Je treba sa poradiť, aby sa tvoj zdravotný stav nezhoršil. Možno ti odporučí na kratší pracovný čas, alebo na dohodu niekde odskúšať a potom by sa videlo, či to neovplyvní tvoj stav. No čo najskôr požiadaj o inv. dôchodok
Albena
28.01.09,08:00
Mozes urcite pracovat len to chce pravidelne uzivanie liekov aby sa ti choroba znovu nevratila.Vela robi aj rodinne zazemie.Mame v rodine tiez schizofrenika a pracuje stale dokonca vo velmi zodpovednej funkcii.Vsetko zalezi na tebe ako sa s tym vysporiadas.Pri opakovanych hospitalizaciach mozes ist aj do invalidity ale to ti vsetko povie tvoj osetrujuci lekar.Podla mna praca je pri tejto chorobe ako liek.Drzim ti palce a nevzdavaj to.
babsi12
15.03.12,18:32
Dobrý večer.
Chcem poprosiť tu niekoho kto sa vyzná o radu. osem rokov trpím depresiou, kôli tomuto problému som nedokončila ani vysokú školu. Od roku 2009 som striedavo bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná alebo som
pracovala - brigádovala cez rôzne agentúry. začiatkom tohto roka mi psychiatrička diagnostikovala ľahkú schizofréniu a bola som päť dní hospitalizovaná.
Prosím o radu, či mám vôbec nárok na invalidný dôchodok keď nie som na pn?
Ďakujem pekne za odpoveď
arizona
15.03.12,18:49
Dobrý večer.
Chcem poprosiť tu niekoho kto sa vyzná o radu. osem rokov trpím depresiou, kôli tomuto problému som nedokončila ani vysokú školu. Od roku 2009 som striedavo bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná alebo som
pracovala - brigádovala cez rôzne agentúry. začiatkom tohto roka mi psychiatrička diagnostikovala ľahkú schizofréniu a bola som päť dní hospitalizovaná.
Prosím o radu, či mám vôbec nárok na invalidný dôchodok keď nie som na pn?
Ďakujem pekne za odpoveď
pozri tu, mozno pomoze
http://www.porada.sk/t81074-depresia-a-invalidita.html
korela
16.03.12,00:27
Dobrý večer.
Chcem poprosiť tu niekoho kto sa vyzná o radu. osem rokov trpím depresiou, kôli tomuto problému som nedokončila ani vysokú školu. Od roku 2009 som striedavo bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná alebo som
pracovala - brigádovala cez rôzne agentúry. začiatkom tohto roka mi psychiatrička diagnostikovala ľahkú schizofréniu a bola som päť dní hospitalizovaná.
Prosím o radu, či mám vôbec nárok na invalidný dôchodok keď nie som na pn?
Ďakujem pekne za odpoveďSkôr ako sa upneš riešiť invaliditu, nechceš sa zo svojej dg dostať? Aj z depresií? Dá sa. Je možné si zvoliť zdravý život. Si mladá a máš život pred sebou.
petermikuláš
19.03.12,14:55
S tou invaliditou to nie je zas také jednoduché, nárok na ID má pacient po tom čo sa jeho ochorenie počas jedného roka /jeden rok môžete byť totiž na PN/ nepodarilo dostatočne vyliečiť a a ochorenie schronifikovalo, alebo je irreverzibilné. No a počas toho jedného roka liečby na PN sa vykonali a vyčerpali všetky dostupné možnosti liečby. Inak žiadna invalidita.
alaya1
19.03.12,21:16
Mna len udivuje, ze ten ID davaju vzdy len na urcity cas. Nepoznam nikoho, kto to ma priznane na furt. Moja priatelka, skoro nic nevidi, bola na prehodnoteni 2krat a zase len na 2 roky a to mala napisane, ze sa nepredpoklada zlepsenie.
babsi12
20.03.12,08:46
Ďakujem za odpovede
petermikuláš
20.03.12,11:16
takto svinsky čakajú či sa náhodou neudeje zázrak a ak by sa náhodou udial/lebo aj oni vedia, že zázraky sa dejú/, tak aby o tom hneď vedeli a mohli jej tú invaliditu zrušiť. No skrátka brutal, škoda hovoriť.