Nataša
09.06.05,13:35
Mužov bratranec bude mať primície. Sme pozvaní k primičnému ceremoniálu a stolu. Aký by bol vhodný dar pre nastávajúceho kňaza? Nemá tu niekto s týmto skúsenosť?
miriza
09.06.05,11:39
Ja som bola na primíciách, ale bol to misionár, ktorý odchádzal do Kolumbie tak sme mu dávali peniaze. No myslím si, že sa dávajú peniaze aj farárom.
tamara
09.06.05,11:52
zrovna sme sa tu dnes o tom s kolegynou bavili, tiez ide na primice a da mu peniaze....aj ked neviem na co mu budu, vsak slubil, ze bude zit v skromnosti :-))
durisovad
09.06.05,12:27
Nie kazdy zacinajuci knaz sa dostane do bohatej fary a preto si myslim, ze sa mu hodi vsetko. Podla mna najvhodnejsie su peniaze, za tie si kupi to, co bude najsurnejsie potrebovat.
Evaman
09.06.05,12:54
Aj ja si myslím, že peniaze su celkom vhodné, moja známa tiež bola a dávali peniaze. Neviem síce akú sumu. Ale napr. tu v KE bol (neviem, či ešte existuje)jeden obchod s "náboženskými vecami" ,neviem odkiaľ si ale ak máte vo svojom meste také niečo , možno by Ti aj tam vedeli poradiť.
RenataK
09.06.05,13:08
Tiež sme boli na primíciach. Každý dával peniaze. A nakoniec sa mu ešte málilo, že si nevyzbieral ani na poriadne auto. No ale každý sme iní. Niektorí sú priam povolaní k takejto službe, iní menej. Ale je to veľmi krásny a nezabudnuteľný zážitok.
AlaNR
09.06.05,13:51
Skús zohnať niečo ako kalich, alebo rúcho na omšu - neviem ako sa to správne volá.
U nás sa také niečo kupuje farárovi aj k narodeninám. Ale tieto veci su dobre drahé.
Zozenieš to v spolku sv.vojtecha alebo v podobnom obchode.