apo
27.01.09,10:45
Neviem, či som nešikovný, ale mám pocit, že DRSR nemá formulár dobre vyladený.

Vyplnil som celý formulár ako právnická osoba, ale pri prechode na III. oddiel vyžadoval zadanie priezviska FO. Dal som bodku a dalo sa pokračovať.

Súbory som uložil na môj počítač. Zistil som, že vo fdf súbore sa dajú urobiť opravy. Odstránil som bodku z priezviska a opravil som aj preklep v továrenskej značke vozidla.

Zabudol som vytlačiť potvrdenie a tak som urobil načítanie súboru. Načítanie bolo neúspešné z dôvodu nesprávnej štruktúry súboru. Túto hlášku mi dalo aj v prípade, keď som sa chcel vrátiť z tretieho oddielu na prvý oddiel. Našťastie som mal súbory už uložené.

Doporučujem skôr ako sa prejde na tretí oddiel súbory uložiť, aby sa dalo z uložených súborov tlačiť.

Zopakoval som zadanie formulára, aby som vytlačil potvrdenie o podaní. Potvrdenie o podaní je neúplné. V názve firmy tlačí iba meno fyzickej osoby a v dolnej časti vytlačí iba celkovú daňovú povinnosť. Riadky daň na úhradu, počet vozidiel a počet strán tretieho oddielu sú nevyplnené.


Ešte jedna otázka.
V mojom PC mám urobené nastavenie (ja som ho nerobil), ktoré po odklepnutí fdf súboru mi ho automaticky načíta do acrobatu a môžem tlačiť. Moji klienti ktorým posielam fdf súbory to musia urobiť na stránke DRSR cez načítanie súboru. Čo je treba urobiť, aby to u klientov fungovalo tak ako na mojom PC?

Pozdravujem.

apo
Dav
27.01.09,13:26
Čiastočne odpoviem:
K priezvisku právnickej osoby -pozri si, ako máš úplne na začiatku DP nenápadné kolónky PO, FO. Automaticky je predvolená FO, zaškrtneš PO, a priezvisko chcieť nebude.
Stránka sa obnovuje F5 klávesou, ale s ukladaním tlačív DÚ do počítača mám tie najhoršie skúsenosti - zmizli údaje. Takže - vyplniť, vytlačiť, potom uložiť.
Nastavenie u klientov - možno by stačilo pridať stránku medzi Dôveryhodné pri načítavaní stránky.
Zoltán Kovács
27.01.09,13:47
Celý deň frčím na drsr.sk. Robím tú nešťastnú daň z MV, a žiadne problémy som nezaznamenal. Ani s tlačením, ani s ukladaním, a ani s prechodom na 3. stranu.

Jediné čo mi vadí, že nenačítava automaticky celkovú daňovú povinnosť z tých tretích strán, ale musím to tam ručne - stručne sám napísať.
evina
27.01.09,13:51
Celý deň frčím na drsr.sk. Robím tú nešťastnú daň z MV, a žiadne problémy som nezaznamenal. Ani s tlačením, ani s ukladaním, a ani s prechodom na 3. stranu.

Jediné čo mi vadí, že nenačítava automaticky celkovú daňovú povinnosť z tých tretích strán, ale musím to tam ručne - stručne sám napísať.

Šťastný to človek...mne po vyplnení 3. strany, prvé dve zmizli niekoľkokrát až som sa na to vykašlala...
Zoltán Kovács
27.01.09,13:52
Šťastný to človek...mne po vyplnení 3. strany, prvé dve zmizli niekoľkokrát až som sa na to vykašlala...

Ja pred návratom na prvé stránky vždy vytlačím tie tretie, až potom pokračujem s vyplňovaním prvých stránok.
evina
27.01.09,14:02
Ja pred návratom na prvé stránky vždy vytlačím tie tretie, až potom pokračujem s vyplňovaním prvých stránok.

Áno to som chcela aj ja, ale po vytlačení a návrate na prvú stránku tá sa mi ukáže zabliká a bum zmení sa na oranžové riadky.
Zoltán Kovács
27.01.09,14:04
Áno to som chcela aj ja, ale po vytlačení a návrate na prvú stránku tá sa mi ukáže zabliká a bum zmení sa na oranžové riadky.


Žeby sme mali inú adresu na drsr.sk? :D Ja takéto problémy nemám, len aby som to nezakrikol. :---
apo
27.01.09,15:40
Zmena na oranžové riadky nastane po oznámení, že údaje, alebo formulár nesúhlias s očakávanými a potom sa Oddiel I vymaže.

Ja mám zvyk všetky formuláre vyplnené elektronicky si odložiť pre seba aj mojich klientov, potom dokážem kedykoľvek im zopakovať vytlačenie dokumentu. Takže pred odchodom ne tretí oddiel som si súbory odložil a tak som neprišiel o vyplnené údaje.

apo
Stefan2005
27.01.09,16:20
... Čo je treba urobiť, aby to u klientov fungovalo tak ako na mojom PC? Pozdravujem. apo

... editovať súbor fdf (odstrániť odvolávku na pdf súbor na stránke drsr.sk) ... Samozrejme prázdny súbor potom musíš mať v rovnakom adresári (resp. uviesť na neho cestu) :).
apo
27.01.09,16:48
... editovať súbor fdf (odstrániť odvolávku na pdf súbor na stránke drsr.sk) ... Samozrejme prázdny súbor potom musíš mať v rovnakom adresári (resp. uviesť na neho cestu) :).

Ja fdf súbor needitujem a pekne mi to funguje. Daňové priznania k DPH vo formáte fdf vyrobí program Pohoda.

Pri fdf súbore k dani z motorových vozidiel je na mojom PC naimportovaný a ku nemu aj pdf súbor zo stránky DRSR. Keď som naimportované pdf súbory zrušil tak mi tlače DP nefungovali a musel som ich vybrať z "KOŠA".

Takže s tými daňovými priznaniami k DPH, súvahou a výsledovkou je to tak, že niekde sú tieto formuláre na mojom PC uložené pri inštalácii účtovného programu a keďže klienti Pohodu nemajú tak musia súbory tlačiť prostredníctvom stránky DRSR.

Aké jednoduché vysvetlenie.

Ďakujem.

Doplnenie informácie:
Štefan2005 má pravdu v súbore fdf je na konci príkaz v tvare "/F cesta k súborom Pohody kde sú pdf súbory"

Takže ak niekto posiela svojím klientom daňové priznania vo formáte fdf a oni si vyplnené formuláre sami vytlačia stačí im raz dodať z Pohody pdf súbory, ktoré sú v programovom adresári v priečinku TISKSK.


apo
Marína
27.01.09,18:47
Ja už dva roky používam Alfu len kvôli DP, teraz pridali aj DP z MV a som spokojná. Ostávajú mi archivované aj z predch. období.
Danica F.
27.01.09,20:11
Šťastný to človek...mne po vyplnení 3. strany, prvé dve zmizli niekoľkokrát až som sa na to vykašlala...

tiez som to bezuspesne skusala, pri tlaceni alebo exportovani do fdf, sa text zobrazoval chybne/necitatelne, asi takto :
NHUY JKOJ52 JMNI UJub5426 :)

takze som to musela vypisat tiez rucne, skusala som to vcera z roznych pc, stale to iste
marjankaj
27.01.09,21:49
tiez som to bezuspesne skusala, pri tlaceni alebo exportovani do fdf, sa text zobrazoval chybne/necitatelne, asi takto :
NHUY JKOJ52 JMNI UJub5426 :)

takze som to musela vypisat tiez rucne, skusala som to vcera z roznych pc, stale to iste

Skús preinštalovať ADOBE READER českú verziu.
TatianaM
28.01.09,06:13
Aj ja po neúspešnom vypĺňaní DP na drsr.sk som si stiahla program Alfa na stránke kros.sk. Alfa ponúka aj stiahnutie bezplatnej verzie, kde si môžete vypĺňať DP k DzMV. Je to super vec, sú tam riadky ktoré sa automaticky prepočítavajú. Dokonca sú tam aj zadané sadzby vozidiel podľa krajov, stačí si vybrať kraj. Odporúčam.
KEJKA
28.01.11,18:11
Oslovujem tých, ktorí sa po roku pokúšajú vyplniť a poslať DP DMV cez stránku drsr.
Máme viac áut, všetko sa vypisuje pekne, aj máme správne čísla.
Pri pokuse odoslať však hlási logické chyby na prvej-druhej strane tlačiva.
Nepomohla ani telefonická komunikácia s DU.
Máte niekto nejaké informácie, ktoré by pomohli zistiť chybu?
DP som nechala vytlačiť a poslať poštou. Súbor máme uložený pre prípadné použitie v budúcom roku.