Sindy201
27.01.09,10:47
Dobrý deň.Chcela by som bližšie info ohľadom dedenia.Mám 2 súrodencov.Jeden zdedil 3 izbový byt a ďalší majetok je rodinný dom,kde 1/2 domu je prepísaná na matku(otec už zomrel) a 1/4 sestra 1/4 je napísaná na mňa.Poslednú dobu mám zlý pocit ohľadom vzťahov a správania sa rodiny.Matka žije spolu so sestrou v dome a ja som v podnájme v byte.Sestra so švagrom má veľký vplyv na matku a preto sa obávam aby ma nevydedili.A preto sa chcem opýtať kto mi vie poradiť,môže matka prepísať svoju polovicu domu na sestru s tým že ja už nedostanem z tej polovice nič?Alebo môžu nejakým spôsobom dosiahnuť to,že nebudem spravodlivo vyplatený ,to znamená že z polovice domu nebudem vyplatený.Sestra tam už býva a ostáva tam už nastálo.Alebo dokonca môže sa stať že nedostanem vyplatenú ani 1/4 domu?Prosím ak môžte napíšte mi.Mám z toho všetkého akýsi zlý pocit.Ďakujem vopred.Sindy
diabol4
27.01.09,10:04
Vaša matka môže prepísať za svojho života 1/2 domu na sestru. Záleží to len jej rozhodnutí. Teda teba bude sestra vyplácať len z 1/4 domu. Právo vlastníctva na túto 1/4 domu máš na základe dedičského konania, nemôžu ťa z toho vydediť, pretože podľa listu vlastníctva si už jeho majiteľom. V prípade, že by Vaša mama zomrela, podľa zákona máš právo na polovicu z 1/2 domu. V tom prípade ťa sestra vyplatí z 1/2 domu. Veľa štastia ...