barborka7
27.01.09,12:04
Dobrý deň potrebujem radu
Mzdy za mesiac december sme uzatvárali skôr a vyplatili sme 2 zamestnancom príspevok zo SF na dopravu za mesiac december vo výške 200,- Sk, avšak nárok im na príspevok nevznikol, nakoľko ostali PN a neodpracovali potrebný počet dní, aby im vznikol nárok.
Neviem ako mám teraz správne postupovať, nakoľko tento príspevok im bol zdanený, mám im zo mzdy za mesiac január zraziť iba to čo vlastne dostala v čistom od 200,- Sk odpočítam 38,- Sk daň a zrazím iba tento rozdiel? Bude taký postup správny?
Keby mi niekto vedel poradiť budem rada.
Ďakujem.
Tweety
27.01.09,11:06
Dobrý deň potrebujem radu
Mzdy za mesiac december sme uzatvárali skôr a vyplatili sme 2 zamestnancom príspevok zo SF na dopravu za mesiac december vo výške 200,- Sk, avšak nárok im na príspevok nevznikol, nakoľko ostali PN a neodpracovali potrebný počet dní, aby im vznikol nárok.
Neviem ako mám teraz správne postupovať, nakoľko tento príspevok im bol zdanený, mám im zo mzdy za mesiac január zraziť iba to čo vlastne dostala v čistom od 200,- Sk odpočítam 38,- Sk daň a zrazím iba tento rozdiel? Bude taký postup správny?
Keby mi niekto vedel poradiť budem rada.
Ďakujem.
NIe, opravu v mzde- prísp. zo SF, urobíš v HM.
barborka7
27.01.09,11:32
Môžem mu zraziť 200,- Sk hrubú mzdu, aj keď ide o vrátenie príspevku zo sociálneho fondu?
mzdarka renca
27.01.09,11:59
zrazíš mu to tak, ako si mu to aj dala, vo výpočte výplaty a dáš mu -200 Sk (samozrejme už prepočítané v €), tým kódom, ako nahrávaš nárok na vyplatenie predmetnej čiastky.
barborka7
27.01.09,12:56
No ja som mu to v decembri nahrala v programe do príspevku zo sociálneho fondu, ale tam mi pustí program nahrať iba plusové sumy ale mínusové nie, tak mu to tam nemôžem dať mínusom.
A neviem, či je správne krátiť mu hrubú mzdu o 200,- Sk, lebo sa tým znížia aj VZ na SP.
Preto neviem ako to mám dať dokopy, keď to potrebujem vysporiadať, aby nejakým spôsobom sa vysporiadal príspevok zo sociálneho fondu, ktorý sa jej strhne zo mzdy, a aby sa o túto čiastku zároveň ponížil odvod dane.
mzdarka renca
27.01.09,15:17
tak mu to nevyplatíš v mesiaci, kedy na to bude mať nárok.
Z príspevku zo SF na dopravu sa neplatia predsa odvody do soc. poisťovne, zamestnancovi sa zráža iba daň 19%.