trezor
27.01.09,13:14
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať odkial sa šíry pach po paneléku. My stále citíme čo asi majú niektorý susedia na obed alebo čo si prihrievajú. Je to príliš odpudzujúce. Dá sa z týmto niečo robiť? Bývam už v druhom byte a je to to isté. Byt je v staršom paneláku. Šíri sa to zásuvkami alebo aj cez stenu ? Ako by sa dala tomu zabrániť? Stúpačkou sa to nešíry, keďže je to cítiť v spálni a na chodbe čo je bližšie k stúpačke to nie je cítiť. Preto predpokladám že to ide cez stenu alebo cez zásuvku. Je možné s tým niečo urobiť, alebo je treba si na to zvyknúť?

ďakujem,
piggos
23.02.09,16:50
Zdravím.Presne ten istý problém majú moji rodičia.Tiež sa im šíri hnusný smrad do bytu, väčšinou im prichádza cez medzery na strope vo WC,alebo zásuvky a tak tiež z vonkajšej chodby cez bytové dvere. Je to nepríjemné a najmä keď nieste fajčiar a práve ten smrad vám prichádza do bytu. Ako proti tomu bojovať to netuším asi treba odísť žiť do lesa ....veľa zdaru. Nech sa vám podarí tento problém odstrániť.
legolas
23.02.09,19:16
Myslím, že bytovky boli v minulosti montované panelovými profilmi a medzery medzi spojmi sa vyplňovali tesniacou hmotou, ktorá pravdepodobne starnutím stratila svoju funkčnosť a preto Vám prechádza pach z iných jednotiek. Skúste orýpať omietku v rohoch a napeniť to nejakou izolačnou hmotou no a potom to vymaľovať.
duves
23.02.09,19:21
Treba nakúpiť olomoucke syrečky a ukázať susedom ako vás trápia.:D
veronikasad
23.02.09,19:32
Treba nakúpiť olomoucke syrečky a ukázať susedom ako vás trápia.:D
ale veď ani susedom nemusí "chutiť" môj obed ...
220870
23.02.09,19:41
Je vysoko pravdepodobné že sa to šíri zásuvkami.El.káble sú ťahané v trubiciach ktorými sú jednotlivé poschodia poprepájané.
trezor
24.02.09,08:53
Zdá sa, že už som na to prišiel, jednu izbu som zasadroval :-). Teda zasuvku odkial som to cítil som vybral aj so škatulou a zasadroval diery ktoré smerujú z vrchu aj zo spodu a tiež priamo k susedom. Počas toho ako som to robil pri konci som začal to cítioť znova, to ma riadne nasralo, a čuchal som ako taky pes okolo steny. Zistil som ze v panely su diery resp. nejake rúrky ktoré idu asi každý meter vertikálne zhora nadol, preto som všetky tieto diery pri podlahe zasadroval. A hurá pomohlo to. Ešte chcem to spraviť aj v druhej izbe lebo tam to je stale citiť, ale popri tom chcem aj natiahnuť nove káble k zasuvkám ak sa mi to podarí aby som ich potom zasadroval už na stálo.

Ešte na WC niekedy citim keď pani podomnou si fajčí na WC a pritom ma neplnoletu dcéru. Neviem či to nie je tresne takto škodiť vlastným deťom, ale bohužial to nevysvetlíš. Veď aj naši politici chránia tie ubožiatka fajčiarske. Bože chráň ich, aby si mohli zafajčiť všade. Teda mne by nevadilo ak by fajčili po krčmách, ale doma nech si dajú pokoj. Veď je to hnus a rodičia čo majú malé deti si veselo fajčia v byte. TO BY MALO BYŤ TRESNÉ! Veď tie chudence deti za to nemôže, že majú dementov rodičov. Socialka by ich mala upozorňovať na to a aj odobrať deti. Na to sa musí povzniesť,a lebo prerobiť jadro a zatesniť všetko čo sa dá.

Takže veľa štastia pri sadrovaní!