Nokerla
27.01.09,13:19
Myslel som si ze DÚ Garbiarska prešiel určitymi zmenami hlavne, co sa tyka pristupu k obycajnym ludom.Mylil som sa.Dve nemenované ženy si myslia, že ziju este v tvrdej ere komunizmu.Vsetko sa to zacalo o ziadosti o pridelenie IČ DPH.Zavolali nam, ze ako fyzicka osoba nemoze mat len tak pridelene IČ DPH a že treba mať podpisane nejake zmluvy s odberatelmi a dodavatelmi. Kto uz len v dnesnej dobe podpise akesi zmluvy?......Ze ked ich budeme mat, resp.firma bude vytvarat nejaky obrat,tak ze nam ho mozno pridelia.Ja som im vravel ze chceme byt velkoobchod s nahr.dielmi a ze pokial nebudem platca DPH, tak od nas nikto nic ani nekupi, lebo to bude pre maloobchodnika nevyhodne.Vraveli sme, ze cakame na pridelenie, aby sme uz mohli zacat podnikat.Tak, ze potrebujeme najomnu zmluvu,lebo iba suhlas vlastnika priestorov nesstaci a treba aj nejaku predfakturu.Za 2 hodiny sme dosli s predfakturou aj s najomnou zmluvou.Boli mierne zaskoceni.Ale aj tak nam povedali, ze nevedia ci to prejde.Pytal som sa, aky je relevantny dovod na zamietnutie a ta pani len, debilne pozrela na mna s tym tupym ksichtom.Nic mi nepovedala.Mne to pripada tak, ze maju pocit menejcennosti a potrebuju si to na ludoch vybit.Vedia, ze oni o tom rozhoduju.Ale ako nahle opustia DÚ, tak su obycajne hovná tak, ako tí ostatní.Ale asi to robia pre ten pocit nadradenosti.
Johanka
27.01.09,12:24
K žiadosti treba priložiť podnikateľský zámer( stručný), z ktorého bude jasné, že ste zdaniteľná osoba v zmysle § 3 Zákona o DPH.

K hovn.m - poznáš to - vyložíš ho.no na policu a myslí si, že koláč :D.
Braňo
27.01.09,12:28
evina
27.01.09,12:34
Zo zákona nevyplýva pripojenie čohokoľvek k žiadosti o registráciu, či dobrovoľnú, či nedobrovoľnú.

Som zvedavá aký vplyv má nájomná zmluva na DPH, ak je firma normálne zapísaná v OR či ŽR...., ale bohužiaľ pýtajú to....
evina
27.01.09,12:37
to bolo pri dobrovoľnej registrácii?

http://www.etrend.sk/podnikanie/firemne-pravo/odmietnutie-registracie-platitela-dane/119890.html

Plne s uvedeným súhlasím. To hovoria príslušné predpisy...
Nokerla
27.01.09,12:46
Áno pri dobrovoľnej registrácii.
Nokerla
27.01.09,12:47
to bolo pri dobrovoľnej registrácii?

http://www.etrend.sk/podnikanie/firemne-pravo/odmietnutie-registracie-platitela-dane/119890.html
Áno pri dobrovoľnej registrácii
Ingrid Ondruskova
27.01.09,12:48
Tá srandovná poznámka na margo hov.a od Johanky ma fakt pobavila...uvedená trápnosť na DÚ bola snáď len výnimka, my sme zažiadali DÚ skoro okamžite po založení živnosti a bolo to absolútne bez problémov...
Nokerla
27.01.09,12:48
Tak isto neviem aký to ma vplyv.
evina
27.01.09,13:03
Bohužiaľ nie je to výnimka, žiadajú to na veľa DÚ - faktúry alebo zmluvy, nájomnú zmluvu prípadne podnikateľský zámer ... naposledy mám skúsenosť z decembra 2008
Ingrid Ondruskova
27.01.09,13:08
No ešte podnikateľ.zámer by som chápala, ale faktúry, zmluvy? Veď práve, že to je začarovaný kolotoč...keď nie som platca DPH veľmi ťažko nabieham na "normálny" systém, nemôžem predať tovar iným firmám/ak sa bavíme na úrovni veľkoobchodu/, práve preto žiadam o pridelenie, aby som viacej predávala...
Zuzana68
27.01.09,13:10
Nie je to výnimka v BB nám nedali plátcovstvo na základe " informácie" od konateľa, že ešte nerobí nič a pritom sme na to čakali ako na zmilovanie. Celá informácia bola vytrhnutá z kontextu a pani sa s nami vôbec odmietala baviť. Ale dodržali lehotu, haha.
gogina
27.01.09,13:19
V Rbk to ide normálne, vypíšem tlačivo, nič neprikladám ,Dokonca si spomínam že to robia na počkanie. Registrujú okamžite, po doručení papierov. V tomto ich chválim...
Jana2004
27.01.09,13:36
V MA bez problémov, skvelý prístup, na DPH sme sa registrovali hneď pri registrácii s.r.o. a do týždňa sme mali kartičky. Dámy na našom daňovom sú neskutočne milé a ochotné. Nešplhám :) len konštatujem.
Monika Kováčová
27.01.09,14:32
na porade sme tento problém viac krát rozoberali. Doporučujem prečítať tu: od prísp. č. 13 http://www.porada.sk/t52525-p2-registracia-danovnika.html