Janulana
27.01.09,13:44
Môžem si zaviesť živnosť na účtovníctvo ak som zamestnancom štátnej správy a vykonávam funkciu - účtovníčka?:confused:
mi_ke
28.01.09,09:11
toto moze byt problem. Podla zakona o statnej sluzbe nesmie zamestnanec v st. sluzbe podnikat. Obides to zalozenim s.r.o. len nesmies byt v nej konatelom.V pripade spolocnika s.r.o. mas len majetkovu ucast.
Janulana
28.01.09,11:18
Ďakujem. Budem musieť niekoho pozháňať, kto by so mnou založil spoločnosť. Lebo sa mi núka dosť veľa príležitostí.
1marta3
28.01.09,11:36
Ja len chcem opraviť zákon o štátnej sužbe už povoluje podnikanie, hovorí o tom § 59
Obmedzenie podnikania a inej zárobkovej činnosti

(1) Štátny zamestnanec nesmie podnikať alebo vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo obdobná s predmetom výkonu štátnej služby, ak tento zákon neustanovuje inak. Štátny zamestnanec je povinný služobnému úradu písomne oznámiť výšku príjmu z činností podľa prvej vety, ktorý v predchádzajúcom kalendárnom roku presiahol sumu 50 000 Sk, do 31. marca kalendárneho roka. Inou zárobkovou činnosťou sa na účely tohto zákona rozumie činnosť, ktorá zakladá nárok na príjem zdaňovaný podľa osobitného predpisu. 19)
peba
13.04.09,19:01
Myslite si že ak pracujem u polícii ako správca siete, môžem založiť živnosť a poskytovať službu internet na vidieku cez wifi sieť?
peba
14.04.09,05:40
Vie mi niekto poradiť?
elpka
14.04.09,06:17
V zákone je uvedené, že môžeš vykonávať vydavateľskú napr.Dominik Dán a lektorskú činnosť napr. školenia, výučba. Podnikať nemôžeš.
slabikar
21.01.11,12:27
ako je to po novom? ak ma niekto sro v ktorej je konatelom a spolocnikom a chce robit na urade, ako ma poriesit sro?
akina
21.01.11,13:59
ako je to po novom? ak ma niekto sro v ktorej je konatelom a spolocnikom a chce robit na urade, ako ma poriesit sro?
Spoločníkom môže ostať, konateľom nie.