vilm
27.01.09,17:03
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu - je povinné nahlasovanie FO na DU v prípade ak sa im vyplatí suma v hotovosti nad 100000,- Sk ale sú platiteľmi DPH. Ak áno, ktorá suma sa do vyhlásenia uvádza s DPH alebo bez DPH.
Ďakujem
Tweety
27.01.09,16:05
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu - je povinné nahlasovanie FO na DU v prípade ak sa im vyplatí suma v hotovosti nad 100000,- Sk ale sú platiteľmi DPH. Ak áno, ktorá suma sa do vyhlásenia uvádza s DPH alebo bez DPH.
Ďakujem
s dph, uvádzaš celkovú vyplatenú sumu
siskovag
27.01.09,22:07
treba ale dať pozor, suma vyplatená za celý rok!!! musí presiahnuť 100.000, nielen jednou platbou, treba zrátať všetky doklady jednému odberateľovi (okrem dokladov z reg.pokladne, čiže VPD), a suma sa uvádza s DPH
jani1
29.01.09,19:12
Prosím Vás poraďáci, trošku som zapochybovala, do oznamovacej povinnosti patria aj platby slovenskou FO za služby vykonané v ČR inou FO v českých korunách v prepočte na slovenské koruny?
ďakujem za odpoveď
jani1


nevie nikto poradiť?
Rozalka
29.01.09,20:10
Bez ohľadu na použitú menu, všetky platby FO na Slovensku, vyplatené v hotovosti a presahujúce 100 tisíc.
Muška
29.01.09,22:01
Len doplním Rozalku zákonom:
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.