Leggy
27.01.09,18:04
Zdravim,
Mam pomerne dost velky problem s vlasmy...Nepamatam si ani poriadne kedy som mala pekne zafarbene vlasy a to som si nikdy nefarbila vlasy sama doma ale vzdy jedine v kadernictve.Kadernicky striedam,lebo ziadna akoby ma nechapala alebo mi vlasy znicia ako mozu.Uz sa pomaly zacinam utvrdzovat v tom,ze nie su na chybe ony ale moje vlasy.
Naposledy som zainvestovala do farbenia 1500 sk.Isla som ku kadernicke,ktora mala vyborny ohlas.Povedala som,ze chcem peknu intenzivnu cervenu a zvyraznit blond melir.Odisla som nadsena ale tento pocit postupne oapdaval po kazdom umyti.Po 3-4 zmytiach som mala farbu akoby mi ju kydal na hlavu niekto amatersky a vyzerala byt totalne vytahana,neleskne sa a pomalily ale isto ide cela dolu.Ani nie tak pomaly...Neviem ci sa mam ist ukazat kadernicke,co to so mnou porobila,no ja spokojna niesom, je mi luto vlasov,....velmi s ami paci cervena,ale nie cervena,co vyzera vytahane a bez lesku.Nepouzivam nekvalitne farby, ani tu nikomu nechcem robit reklamu ale ja naozaj nepoznam ziadny cerveny odtien,ktory bymi vydrzal dlhsie ako mesiac.Hladam dobre alebo to len moje vlasysu take ,,divne,,?samozrejme pred farbenim nepouzivam balzamy,nakolko tie ztazuju farbenie....
za rady vopred dakujem
pasuliatko
28.01.09,21:13
aké farby používaš?
alla66
28.01.09,21:36
A šampón + balsam na farbené vlasy používaš? Obyčajné šampóny ťahajú farbu.:)
arizona
28.01.09,23:22
Červená farba sa veľmi rýchlo zmýva.
Ten problém nemáš iba Ty,ale aj ja a zopár mojich kámošiek.:confused:
Hlavne tie novodobé,šetrné a pod.vydržia iba pár umytí.
Skús "obyčajnú, klasickú " ...Pal....
Barbara
29.01.09,05:25
ahojte, no tento problém poznáme aj my , s dcérou.
môj názor je, a logika mi to hovorí, že to nie je v tom, že by boli zle nafarbené vlasy, ale je to o kvalite farby , a hlavne je to biznis. . lebo ak logicky rozmýšľam, tak výrobcovia / všetci / predsa nebudú vyrábať takú farbu, čo vydrží dlho, aby sme tú farbu kupovali len povedzme raz do roka;) / však by to potom mohli zabaliť/ale aby sme tie farby kupovali často. však čím viac farby predajú, tým je to pre nich lepšie.:(
nás môže zas aj z toho trafiť šľak, že keď vidíme na obale, že je to pekná farba, nuž ale keď si to dáme na vlasy, no tak to nikdy nie je taká ako to vyzerá na tom obrázku. ale sme prišli aj nato, že však ten obrázok je spravený počítačom, aby tie vlasy natom obrázku vyzerali akurát tak, akú farbu chcete a aby sa tá farba predala.
takže môj názor je, že tie farby na vlasy vyrábajú naschvál nekvalitné.:mad:
alla66
29.01.09,13:34
:)viem že počas leva si treba strihať vlasy a počas panny farbiť, vyživovať a tak. No a počas kozorožca si treba čistiť pleť, ísť na kozmetiku, natierať sa telovým mliekom.... Proste všetko čo sa týka pokožky. :)Na farbenie či melírovanie sa odporúča vyčkať na fázu dorastajúceho Mesiaca.
pasuliatko
29.01.09,13:46
Červená farba sa veľmi rýchlo zmýva.
Ten problém nemáš iba Ty,ale aj ja a zopár mojich kámošiek.:confused:
Hlavne tie novodobé,šetrné a pod.vydržia iba pár umytí.
Skús "obyčajnú, klasickú " ...Pal....

no s tym by som ja nesúhlasila, ja som používala červenú farbu niekolko rokov a doteraz mi je vidno a to už 2 roky mam čiernu...červena ide velmi zle dolu :) a závisí to aj od značky farby čo kto používa;)
Jara
29.01.09,13:56
Ja som vystriedala všetky odtiene okrem čiernej. Stále som používala kvalitné farby, balzamy po umytí, kvalitné tužidlá a laky. Bolo úplne jedno či som bola v najlepšiom kaderníckom salóne alebo som si to spravila sama. Až na melír, ten si sama neviem urobiť. Vlasy boli pekné týždeň, alebo teda do prvého umytia, trošku horšie ale ešte aké-tak druhý týždeň, no a tretí štvrtý týždeň to už bolo také nijaké. Už som potom dávala aj napr. farebné tužidlo. Používala som aj lesk na vlasy v spray, tiež kúpený len zo salónu čo im nosia díleri, ale môj názor je, že pred 10 rokmi boli farby určite kvalitnejšie ako sú teraz. Je to podľa mňa o biznise. Veď na čom by zarábali kaderníčky aj predajcovia vlasovej kozmetiky?
Leggy
30.01.09,08:18
mne to kadernicka nafarbila kvalitnou farbou ale naozaj vysledok velmi kratkodoby...asi je to cele o biznise aj vsetky tie farby co sa daju kupit, vraj dlhotrvacne...sampony pouzivam dobre, aj balzamy si davam ale farba ide stale dole a dokonca ked som si farbila obycajnou z obchodu tak sa prestala vymyvat po case, lenze tato ,,super kvalitna,, este aj teraz ostane na uteraku ked si don utriem mokre vlasy.:confused:
Alcielle
04.04.11,20:46
prave tohto sa obavam aj ja. vedeli by ste poradit schopnu kadernicku v Nitre (som tu nova :o )? velmi by ste mi pomohli. Ď