Ali36
27.01.09,17:21
Ahojte poraďáci, prosím poraďte - nezisková organizácia na základe zmluvy o dielo si dala vyhotoviť od umelca z Madarska sošky. Je potrebné zo sumy zraziť daň? Ďakujem
victoria
03.02.09,20:47
Na zaklade zmluv o zamedzeni dvojiteho zdanenia je potrebne zistit ci mame s Madarskom takuto zmluvu uzatvorenu a ak ano ako je v nej zrazenie dane upravene. Myslim ale ze nepokazis nic ak mu odmenu zrazis danou a vydas o tom potvrdenie.
Marína
04.02.09,07:53
Na zaklade zmluv o zamedzeni dvojiteho zdanenia je potrebne zistit ci mame s Madarskom takuto zmluvu uzatvorenu a ak ano ako je v nej zrazenie dane upravene. Myslim ale ze nepokazis nic ak mu odmenu zrazis danou a vydas o tom potvrdenie.
Viki, nemôže zraziť daň bez posúdenia, na území ktorého štátu bolo dielo tvorené. Ali36, bolo tvorené v SR alebo v MR? Podstatné je, či príjmy plynú zo zdrojov na území SR daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou okrem príjmov plynúcich stálej prevádzkarni týchto daňovníkov. Viď ZoDP §43 ods.2
Ali36
04.02.09,08:51
Vyriešila som to tak, umelecké dielo som zaradila ako licenčné poplatky a zo zmluvy o dvojitom zdanení som sa dočítala, že sa zdaňuje 10% to som už odviedla DU, len mi nastáva otázka ako to v PÚ zaúčtovať...