lukakim
27.01.09,18:03
Učtujem v Money S3 podľa návodu firmy Cigler som uzavrela rok 2008 a založila som rok 2009 v ktrom som ešte nevytvárala žiadne doklady, no položka denominácia dát sa mi spustiť nedá, je v ponuke zablokovaná
Vie mi niekto poradiť?
Vopred ďakujem.
hapeti
29.01.09,10:17
Skúsila si spustiť denomináciu z roku 2008, lebo z roku 2009 sa nedá. musíš urobiť aj skladovú uzávierku...
lukakim
29.01.09,14:47
Skúšala som to v roku 2008 aj uzávierku skladu som urobila , dokonca mám už jednu agendu ktorú som aj previedla a je v poriadku no táto druhá mi vobec neponuka možnosť denominácie dát táto položka je bledošedá a už neviem ako ďalej.
Tak ma napadlo či takýto problém ešte niekde neriešil.
Pru
30.01.09,09:49
chcem sa opýtať, či keď spustím denomináciu a budem potrebovať urobiť dodatočnú ešte úhradu v r. 2008, keď niekto niečo zabudne, tak to nebude možné?
Alexa.k
31.01.09,14:38
chcem sa opýtať, či keď spustím denomináciu a budem potrebovať urobiť dodatočnú ešte úhradu v r. 2008, keď niekto niečo zabudne, tak to nebude možné?

Bude to možné, ale tú istú operáciu budeš musieť vykonať aj v agende SK v roku 2008 /slovenských korunách/ a v denominovanej agende v roku 2008 v /EUR/.
Problém by mohol nastať, ak by bolo tých dokladov veľa, ale ak máš jeden-dva tak myslím že nie je čo riešiť.

Alexa
Marianna01
04.02.09,08:42
Bude to možné, ale tú istú operáciu budeš musieť vykonať aj v agende SK v roku 2008 /slovenských korunách/ a v denominovanej agende v roku 2008 v /EUR/.
Problém by mohol nastať, ak by bolo tých dokladov veľa, ale ak máš jeden-dva tak myslím že nie je čo riešiť.

Alexa

toto sa mi nezdá. Ak sa to dá na 1-2 doklady, prečo nie na tridsať?
Mne v podpore povedali, že opravovať sa dá v mzdách, počiatočných stavoch, majetku ale určite nie v záväzkoch... tak neviem.
Pru
04.02.09,19:42
To už máte všetci ukončený rok 2008, všetko doúčtované a prehodené na eurá?
Alexa.k
04.02.09,19:55
toto sa mi nezdá. Ak sa to dá na 1-2 doklady, prečo nie na tridsať?
Mne v podpore povedali, že opravovať sa dá v mzdách, počiatočných stavoch, majetku ale určite nie v záväzkoch... tak neviem.

Marianna dá sa to aj na 30 dokladoch, ale je tu väčšia možnosť omylu a tým aj márnenie času na následnú kontrolu.

Ja som u jedného klienta denominovala agendu lebo sme mali všetky doklady, potom doniesol 30 faktúr, niečo do pokladne a leasing na ktorý omylom zabudol. Našťastie v EURO agende som mala len 3 vystavené faktúry.
Takže Euro agendu som zmazala, na SK agendu som si natiahla poslednú zálohu pred denomináciou nahrala som doklady znovu denominovala a nahrala do denominovanej agendy tri vystavené faktúry.
lukakim
05.02.09,17:23
Aj tak sa dá, s mojim problémom mi pomohli až v cígleri sama by som to vôbec nezvládla, sami nevedeli prečo mi to nejde denominovať.
Marianna01
06.02.09,08:29
alexa.k, táto možnosť napadla aj mne, len keď tých klientov je neúrekom a u každého budem musieť znovu nahadzovať faktúry v novom roku, tak ma môže aj poraziť.

Mimochodom, som mierne rozčarovaná z cígler softwaru, momentálne riešim netlačiteľné potvrdenia o príjme za zamestnancov - z 50 zamestnancov mi asi pri piatich absolútne neberie do úvahy príjmy - decembrové vôbec a pri dvoch žiaden príjem za celý rok. Som z toho už zúfalá, nastavenia sú všetky OK, takže neviem, kde je chyba. Ručne si síce viem zadať príjmy a všetky odvody atď., horšie to bude s ročným zúčtovaním, ktoré budem musieť vykonať ručne a nesadnú mi dane... skrátka, rozčarovanie.
Alexa.k
06.02.09,19:13
Mimochodom, som mierne rozčarovaná z cígler softwaru, momentálne riešim netlačiteľné potvrdenia o príjme za zamestnancov - z 50 zamestnancov mi asi pri piatich absolútne neberie do úvahy príjmy - decembrové vôbec a pri dvoch žiaden príjem za celý rok. Som z toho už zúfalá, nastavenia sú všetky OK, takže neviem, kde je chyba. Ručne si síce viem zadať príjmy a všetky odvody atď., horšie to bude s ročným zúčtovaním, ktoré budem musieť vykonať ručne a nesadnú mi dane... skrátka, rozčarovanie.

....úprimnú sústrasť....

ešte sa spýtam akú máš verziu ... myslím že 30 už vyriešila nejaké problémy ... ak nie tento tak jednoznačne zavolaj na hotlink a povedz im že chceš promptné riešenie ... mne raz takto vyhoveli a poslali mi upravený súbor, ktorý som si natiahla a potom mi to išlo. Za pokus to stojí.

Inak mimochodom ja som sa ešte ku mzdám ani nedostala ... ledva som stihla decembrové, takže takýto problém ma ešte len čaká. Ešte idem denominovať päť agend /neplatcov DPH/.

Tak držím palce a napíš ako si dopadla

Alexa
Peterika
06.02.09,23:10
....úprimnú sústrasť....

ešte sa spýtam akú máš verziu ... myslím že 30 už vyriešila nejaké problémy ... ak nie tento tak jednoznačne zavolaj na hotlink a povedz im že chceš promptné riešenie ... mne raz takto vyhoveli a poslali mi upravený súbor, ktorý som si natiahla a potom mi to išlo. Za pokus to stojí.

Inak mimochodom ja som sa ešte ku mzdám ani nedostala ... ledva som stihla decembrové, takže takýto problém ma ešte len čaká. Ešte idem denominovať päť agend /neplatcov DPH/.

Tak držím palce a napíš ako si dopadla

Alexa
súhlasím s Alexou ,len doplním - potvrdenia vyriešila verzia 11,031
VladoaKatka
07.02.09,06:25
súhlasím s Alexou ,len doplním - potvrdenia vyriešila verzia 11,031

Môže sa táto nová verzia 11,031 nainštalovať aj pred denomináciou?

Som tiež rozčarovaná z tohoto softweru, pribudol mi koncom minulého roku.
Zo začiatku sa mi zdal super, ale teraz pri pokuse o denomináciu som musela trochu pozmeniť názor.
Prečo ...
po neúspešnom pokuse o denomináciu mi zlýhalo aj obnovenie z tej zálohy z ktorej som chcela. Celé som musela riešiť ráznym krokom - odstránila som ( surovo zmazala) všetky súbory, ktoré vznikli neskorším dátumom, súbory tej zálohy, ktoré som chcela som napálila na CD a potom som spravila obnovu z CD. Tým som vlastne odstránila už aj novovytvorený rok 2009, aj skladovú uzávierku, vlastne mám účto v takom stave, ako som mala pred denomináciou-teda stav k 31.12.2008
lejka
07.02.09,10:21
Ako preklopiť údaje z MONEY do OMEGY?Máte s tým niekto skúsenosť? Skúšala som,ale mi to hlásilo,že nemôže nájsť správny súbor.
rena79
07.02.09,11:16
Prosím o radu! Prosím vás napíšte mi cestu kde ukladáte skladovú uzávierku?
Stále mi pri denominácii vyhadzuje, že ju nemám a keď si otvorím zoznam skladových uzávierok nič tam nemám.

Prosím nevie niekto tú cestu na uloženie uzávierky skladu. Robím v JÚ
VladoaKatka
07.02.09,13:23
Ako preklopiť údaje z MONEY do OMEGY?Máte s tým niekto skúsenosť? Skúšala som,ale mi to hlásilo,že nemôže nájsť správny súbor.
Určite to nepôje. Každá firma má svoje špecifiká pre tvorbu svojich softwerov. V Money napríklad nemôžeš miešať ani jednotlivé verzie napr. STAR s niektorým licenčným programom a určite to tak je zabezpečené aj u iných softwerových spoločností.

No keby sa to dalo, to by potom bol chaos.
Peterika
09.02.09,21:13
Môže sa táto nová verzia 11,031 nainštalovať aj pred denomináciou? áno

Som tiež rozčarovaná z tohoto softweru, pribudol mi koncom minulého roku.
Zo začiatku sa mi zdal super, ale teraz pri pokuse o denomináciu som musela trochu pozmeniť názor.
Prečo ...
po neúspešnom pokuse o denomináciu mi zlýhalo aj obnovenie z tej zálohy z ktorej som chcela. Celé som musela riešiť ráznym krokom - odstránila som ( surovo zmazala) všetky súbory, ktoré vznikli neskorším dátumom, súbory tej zálohy, ktoré som chcela som napálila na CD a potom som spravila obnovu z CD. Tým som vlastne odstránila už aj novovytvorený rok 2009, aj skladovú uzávierku, vlastne mám účto v takom stave, ako som mala pred denomináciou-teda stav k 31.12.2008

Aj ja som jednu firmu natvrdo zmazávala a obnovila zo zálohy z USB a nanovo robila denomináciu ale až po naištalovaní verzie 10,031
Potom mi tých zamestnancov dobre preklopilo až na jedného - neprenieslo mu starú dovolenku...:mad:
VladoaKatka
10.02.09,04:39
Peterika ďakujem za odpoveď áno, včera mi už odpovedali aj z hotline, nemá nová verzia žiadny vplyv na denomináciu.
Už je aj novšia verzia 11.032.

... len mňe sa stále nedarí spraviť skladovú uzávierku a preto ma nepustí program na denomináciu.:confused: mám nulové skladové zásoby, mám spravenú inventúru skladu, ak spravím skladovú uzávierku, protokol sa mi vytvorí, aj ju mám uloženú ale pri pokuse o denomináciu mi vypisuje, že

...neexistuje skladová uzávierka k dátumu denominácie "31.12.2008". Denomináciu agendy nie je možné uskutočniť!

Môže tu niekto napísať "ťahák" krok za krokom, ako to spravil?
mery29
10.02.09,13:26
chcela by aom poprosit o radu ako mam urobit skladovu uzavierku. kliknem na prepocitat obst. cenu ale tam mam vysledok vsetko sede ale môze byt to preto lebo nemam nic na sklade no a potom aky mam dat typ pre vydajky dala som vydajku a potom som dala zauctovat material na 112 tovar 132 no a ked som isla dat na typ prijemky tak tam sa mi neda ani pridat ze aky typ a proti ucty mam pre vydajku 702 a pre prijemku 701 no ale ked som dala ze urobit uzavierku tak mi potom v protokole vypisalo ze sa nepodarila
poradte mi prosim
Jara
10.02.09,15:51
Robili ste už niekto výplaty v Money S3? Ja som ich práve urobila za jednu malu chránenú dielňu a som dosť v šoku. Ak si vezmem vyúčtovanie miezd, výslednú rekapituláciu tak mi absolútne nesedí na výkazy do ZP a výkaz do SP dokonca je rozdiel 10 € medzi vyúčtovaním a skutočným výkazom a bomba je to, že ešte aj keď si nahádžem z výkazu položkovite odvody a spočítam na kalkulačke tak je o 1 € rozdiel. Proste čo údaj to nesedí. No už mi tam ani nikto nevezme vo firme, takže musím čakať čo bude zajtra. Mám najnovšiu verziu, tak ja to nechápem. Ani jedno vyúčtovanie nesedí ani na platby v hotovosti, no proste nič... Veď to sú rozdiely od 5 do 12 €.... Keď budem niečo vedieť tak sa vám ozvem
VladoaKatka
11.02.09,10:56
... napísať "ťahák" krok za krokom, ako to spravil?
Odpoviem si sama, naozaj jediným ťahákom v tomto probléme je to, že
... sa denominácia robí z roku 2009 a nie z roku 2008. :cool:

V tomto príspevku som čiastočne opísala môj postup.
http://www.porada.sk/946844-post69.html
Pru
11.02.09,12:48
Ešte mi nie je jasné či spustím najskôr denomináciu, alebo musím urobiť účtovnú uzávierku, naniesť PS do nového roku a potom denom. prosím poradte, chcem to už dokončiť a rýchlo vystavovať faktúry.
VladoaKatka
11.02.09,13:10
Prosím Ťa v kľude si prečítaj tento leták, kde som upravila číslovanie úkonov a rob si poznámky z našich príspevkov.


II. SKÔR AKO SPUSTÍTE DENOMINÁCIU AGENDY


1. dokončite fakturáciu a úhrady účtovného roku 2008, samozrejme aj zaúčtovať všetky záväzky, ID, (ktoré sú Ti známe)

2. vykonajte precenenie záväzkov a pohľadávok v cudzej mene
k 31.12.2008
3. založte nový účtovný rok 2009 – (v menu agenda – výber agendy – pridať
rok) - už zostávaš v roku 2009

4. vykonajte skladovú uzávierku (účtovníctvo – uzávierkové operácie –
skladová uzávierka) k 31.12.2008


III. DENOMINÁCIA AGENDY

Po vykonaní všetkých odporúčaných krokov je možné spustiť aparát denominácie agendy.
Pru
11.02.09,13:45
Prečo ju mám spúštať z 2009. VJU som ju púšťala z 2008. Len ešte nevie či tie dph mám nechať v ID, alebo dať do pohľadávok a daň cez ID alebo záväzky, ešte toto ma drží. ďakujem.
Pru
11.02.09,17:40
Denominácia prebehla úspešne, ale neprenieslo mi majetok, nemám počiatočné stavy, to neviem, či až keď dám prevod po uzávierke, ale majetok mám nulový.
Alexa.k
12.02.09,00:07
Prosím Ťa v kľude si prečítaj tento leták, kde som upravila číslovanie úkonov a rob si poznámky z našich príspevkov.


II. SKÔR AKO SPUSTÍTE DENOMINÁCIU AGENDY

1. dokončite fakturáciu a úhrady účtovného roku 2008, samozrejme aj zaúčtovať všetky záväzky, ID, (ktoré sú Ti známe)

2. vykonajte precenenie záväzkov a poh

ľadávok v cudzej mene
k 31.12.2008
3. založte nový účtovný rok 2009 – (v menu agenda – výber agendy – pridaťrok) - už zostávaš v roku 2009 ??....skladovú závierku vykonávaš v roku 2008

4. vykonajte skladovú uzávierku (ú


čtovníctvo – uzávierkové operácie –
skladová uzávierka) k 31.12.2008


III. DENOMINÁCIA AGENDY
Po vykonaní všetkých odporú


čaných krokov je možné spustiť aparát denominácie agendy.

Katka, denominácia sa dá spustiť aj z roku 2008 aj z 2009, je to jedno.

Inak si to zhrnula OK.

Alexa
Alexa.k
12.02.09,00:10
Denominácia prebehla úspešne, ale neprenieslo mi majetok, nemám počiatočné stavy, to neviem, či až keď dám prevod po uzávierke, ale majetok mám nulový.

Majetok, mzdy a počiatočné stavy môžeš previesť znovu. Stačí spustiť nanovo denomináciu a zakliknúť príslušné okienka.
VladoaKatka
12.02.09,05:44
Katka, denominácia sa dá spustiť aj z roku 2008 aj z 2009, je to jedno.

Inak si to zhrnula OK.

Alexa

[/left]
Alexa, mne sa to z roku 2008 nepodarilo, skúšala som niekoľkokrát, ale až z roku 2009 ... vďaka za pomoc.
Keď nad tým premýšlam s odstupom času, logické by to bolo LEN s možnosťou z roku 2008, ale ...
... aby sme to nemali také jednoduché :cool:
Katka
mery29
12.02.09,10:09
prosim vas ake mam dat predkontacie v PU pri denominacii pre ID pre Faktury nap. 321/221 a pre Závazky nap. 336/221 a pre Pohladavky nap. 211/311 ???
dakujem
Pru
12.02.09,10:32
Ja som dala ako tu už bolo písané: ID 314/314, Zav. 395/325, Pohľ. 315/395.
mery29
12.02.09,10:43
Ja som dala ako tu už bolo písané: ID 314/314, Zav. 395/325, Pohľ. 315/395.
dakujem a prosim ta mohla by si mi napisat kde to uz bolo v porade spominane?
Pru
12.02.09,18:33
To si teda nepamätám, ale skús money a prechod na euro. Ale určite som si to odpísala z porady a fungovalo mi to. Ale musíš to zadať v každom roku, tie isté predkontácie.
Pru
12.02.09,19:10
Ako ste urobili prevod účtov a pokladní? veď tam mám stále nulu.
Pru
12.02.09,20:21
ako to prevediem, V sk agende mám zostatok 19826,50 v r. 2008, do r. 2008 mi previedlo nejakú divnú sumu 20 tisíc. v denominovanej, a v r. 2009 mám nulu, čo s tým?
Jara
13.02.09,11:43
Tak som sľúbila, že sa ozvem ak budem vedieť niečo nové ohľadom Money S3. Odpovedali mi, že starú dov. nepreberá denomináciou nový program, ale ručne ju treba upraviť, no a ohľadom sumarizácie tých výkazov je to tak, že bude nová verzia a v tej to upravia.
Pru
16.02.09,12:55
chcem sa opýtať, v pokladni v JU na konci 2008 mám nulu, posledný výber bol na os. spotrebu 3700,- Sk, po denominácii mi tento výber stále prenáša ako počiatočný stav, neviem prečo, keď v pokladni je nula? prosím o radu, som si len ručne opravila na nulu, ale vôbec to nechápem, BU mi prenieslo dobre aj knihu cenín.
S21
04.05.09,06:02
Ahojte

robím v MS3 jednoduché účtovníctvo, mám problém s počiatočnými stavmi, neprenieslo mi to v eurách, tak isto neivem uhrádzať faktúry z minulých rokov, lebo mi dáva sumy v SKK

pri denominácii mi vypísalo že všetko je ok.. vie mi s tým niekto poradiť čo a ako dalej?

dakujem
Peterika
05.05.09,20:35
Ahojte

robím v MS3 jednoduché účtovníctvo, mám problém s počiatočnými stavmi, neprenieslo mi to v eurách, tak isto neivem uhrádzať faktúry z minulých rokov, lebo mi dáva sumy v SKK

pri denominácii mi vypísalo že všetko je ok.. vie mi s tým niekto poradiť čo a ako dalej?

dakujem

- keď ti pri denominácii vypísalo, že je všetko ok, tak skús ešte pozrieť v roku 2009 - v nastaveniach účtovného roku či máš domácu menu euro možno tam to máš nanič nastavené.............alebo skús len v pokladni alebo vo faktúrach vytvoriť nový doklad či ti ho vyčísluje v € a prepočet na skk....no neukladaj - to ak to máš všetko v poriadku tak len zavolať do money:(
Lámerová
12.06.09,09:34
čo s tým, keď už mám účtované doklady v roku 2009 a nechce mi urobiť denomináciu, mám naviesť počiatočné stavy ručne? a ako ich zaokrúhliť?
S21
31.10.09,15:38
- keď ti pri denominácii vypísalo, že je všetko ok, tak skús ešte pozrieť v roku 2009 - v nastaveniach účtovného roku či máš domácu menu euro možno tam to máš nanič nastavené.............alebo skús len v pokladni alebo vo faktúrach vytvoriť nový doklad či ti ho vyčísluje v € a prepočet na skk....no neukladaj - to ak to máš všetko v poriadku tak len zavolať do money:(

ahojte

začiatočné stavy som vyriešila

ale stále mám problem s úhradou faktúr z minulých rokov, dáva mi to stále v SKK, viete mi poradiť ako by som to mohla vyriešiť?
alex1
12.03.10,13:55
ahojte, tetno rok som robila nejake upravy v r 2007, opravené počiatočné stavy sa mi preklopili správne postune až do rok 2008. dala som denomináciu asi 2 x (potrebovala som 2x opraviť stav), to prebehlo v poriadku a tretí krát sa mi to už nezmenilo. neviete čo sa asi deje?