tucky
27.01.09,19:44
chcem preinstalovat cely win xp.
ked dam v biose aby bootoval iba z cdromky, pocitac normalne vypise boot z cdrom pres any key, ale potom sa rozbehne winxp z hdd.
pritom som aj skusal vypnut bootovanie z hdd uplne a stale nabieha.
luk.y89
27.01.09,19:52
Skus ine instalecne CD s WINDOWSOM je mozne ze mas instalcku ktora nieje bootovacia.
Onko
27.01.09,20:12
chcem preinstalovat cely win xp.
ked dam v biose aby bootoval iba z cdromky, pocitac normalne vypise boot z cdrom pres any key, ale potom sa rozbehne winxp z hdd.
pritom som aj skusal vypnut bootovanie z hdd uplne a stale nabieha.

"Press any key" znamená: Stlač nejaký kláves ... Keď Ti zobrazí toto hlásenie, musíš niečo stlačiť, aby začalo bootovať z CD, inak nabootuje z HDD.
mpca
28.01.09,04:09
A presnejsie povedane "Press any key to continue boot from CD-ROM drive". Treba otvoriť slovnik najlepsie anglicko slovensky a pozrieť co zanmena slovo "continue" ;-)
tucky
28.01.09,05:44
chcem preinštalovať win xp, v biose dám prvé bootovanie z cd rom, počítač normálne výpise boot from cd, potom press any key ale potom naskočí windows z hdd.
skúšal som aj v biose vypnúť bootovanie z hdd ale aj tak sa to nabootovalo z hdd.

skusil som aj dat iny naformatovaty hdd, ale to mi zase vypisovalo ntldr missed, tiez som vypol bootovanie z hdd ale aj tak to nenacitalo z cd rom

poradi niekto, co mam robit? vopred ďakujem
domenico.office
28.01.09,06:22
Podľa všetkého, tvoj problém je asi v tom, že akcia "press any key" nie je uskutočnená a tomu nasvedčuje aj druhý pokus s čistým HDD, kde sa nenájde systém a vypíše ti tú hlášku. Predpokladám, že máš klávesnicu zapojenú prostredníctvom USB a tvoje USB porty nie sú v tom momente aktívne. U starších dosiek sa to tak robilo, ale v BIOS-e sa to dá nastaviť. Predpokladám, že ak si dokážeš nastaviť bootovanie v BIOS-e, nájdeš si aj chovanie USB portov. Alebo jednoducho pripoj inú klávesnicu prostredníctvom PS/2 a bude po probléme.
tucky
28.01.09,06:22
na tu vetu slovnik nepotrebujem, stacil som klavesnicu chvilu to nic nerobilo a potom to zacalo nacitavat aj tak z hdd
tucky
28.01.09,06:25
vyskusal som 3 instalacne cd od kamaratov, pricom jedno bolo original a to je urcite bootovacie. a tie ostatne funguju, pretoze kamosi z neho v pohode instalovali win xp
podla mna problem bude v niecom inom.

nemoze byt zly bios?
Andy Kralik
28.01.09,06:26
Možno si stlacil neskoro.. Niekedy je pri starte pocitaca tazsie odhadnut kedy je ta spravna chvila na start. Ale ak mas bootovanie nadstavene ako prve z CDRom, mas bootavatelne CD a funguje ti mechanika nic ine ma nenapada.
tucky
28.01.09,06:28
klavesnicu mam s usb konektorom, skusim vyskusat s ps/2
domenico.office
28.01.09,06:30
Pozri si príspevok v predchádzajúcom. Máš tam vysvetlený problém.
domenico.office
28.01.09,06:31
Takže vymeň a inštaluj. Good luck.
xxxpower2
28.01.09,08:17
resetni Bios a nanovo nastav boot s cd aj ked ja som ho mal nastaveny od vyroby a skus este raz...nezabudni dat v Biose po nastaveniac ULOZIT:D
vyr skalny
28.01.09,14:59
Tiez som mal raz tento isty problem (klavesnica PS2), nechcelo to bootovat DVD mechaniky, strcil som to do CD mechaniky a uz to islo.
misoft
28.01.09,15:14
Ako spomína domenico.office, pozri príspevok vyššie
http://www.porada.sk/t100462-nejde-nabootovat-win-xp.html
- problém asi bude USB klávesnica. skús PS/2 klávesnicu (aj starú).
tucky
29.01.09,07:36
pri tom resete biosu, nemoze tam nastat potom nejaky problem ?
Fero11
29.01.09,07:49
Resetovat bios znamena vybrat z PC baterku (na par sek) co napaja cmos pamate (asi sa to da aj softwarovo), potom sa ti vsetky parametre v biose nastavia defaultne (tak ako prisli z tovarne).
Problem by nemal nastat