nika.sum
27.01.09,20:27
Ahoj,

mala by som zauctovat u jednej firmy nakup konferencneho stola (co nie je take nezvycajne), ktory ma vsak aj druhe vyuzitie ako biliardovy stol. Myslite ze by mohol byt nejaky problem, pri pripadnej kontrole z DU si obhajit nieco take?
Susan
28.01.09,06:33
Ahoj,

mala by som zauctovat u jednej firmy nakup konferencneho stola (co nie je take nezvycajne), ktory ma vsak aj druhe vyuzitie ako biliardovy stol. Myslite ze by mohol byt nejaky problem, pri pripadnej kontrole z DU si obhajit nieco take?

Mala som taky pripad a uplatnila som si z biliardoveho stola aj vysku DPH. Zaroven som mala kontrolu na DPH za cely rok a daniarkam sa tento bilardovy stol velmi nepacil. Zdôvodnili sme to tym, ze ho mame zaradeny ako drobny hmotny majetok do 30-tis.Sk a pracovnici sa v praci zdrziavaju dost dlho. Ked sa potrebuju zrelaxovat, tak si 10 min. zahraju biliard a pokracuju s vycistenou hlavou v praci. Tak to tetusky z danoveho uradu nakoniec uznali. Ale velmi zalezi aj na to, s akymi daniarkami sa stretnete, pretoze nemaju striktne urcenu sablonu z coho je mozne vykonat a odpocet DPH.
nika.sum
28.01.09,14:06
Dakujem za odpoved, tak som to aj vysvetlila konatelom.
Martin_Trencin
21.01.10,09:32
Moze byt FUTBALOVY STOL danovy naklad? Cize je mozne vratenie dph za nakup futbaloveho stola do firmy? Pouzivame ho na relaxaciu a odreagovanie od psychicky narocnej konstrukterskej prace. Dakujem za odpoved.