daniek
27.01.09,21:38
Prosím Vás aký dátum mám uvieť na Potvrdení o dočasnej PN v časti Potvrdenie zamestnávateľa v bode 4. Zamestnanec pred vznikom dočasnej PN naposledy pracoval ak:
1. je neschopný práce od 07.01.2009
2. 06.01.2009 bol štátny sviatok a nepracoval a od 23.12.2008 čerpal dovolenku?

Mám dať dátum 06.01.2009 alebo 22.12.2008?
ďakujem
Katy a R
27.01.09,20:44
... kedy naposledy pracoval ;):)
danushka
27.01.09,21:33
Myslím si, že by tam mal byť dátum 6.1. Pre SP je dôležitý počet kalendárnych dní poistenia v mesiaci a po 10 dni PN sa ďalšia PN započítava v evidenčnom liste dôchodkového poistenia do kalendárnych dní vylúč.dôb.
Ak zamestnanec čerpal dovolenku v čase pred nástupom na PN, bol riadnym zamestnancom, nebol odhlásený z SP.

Ale opravte ma, ak sa mýlim.
Katy a R
27.01.09,22:24
Myslím si, že by tam mal byť dátum 6.1. Pre SP je dôležitý počet kalendárnych dní poistenia v mesiaci a po 10 dni PN sa ďalšia PN započítava v evidenčnom liste dôchodkového poistenia do kalendárnych dní vylúč.dôb.
Ak zamestnanec čerpal dovolenku v čase pred nástupom na PN, bol riadnym zamestnancom, nebol odhlásený z SP.

Ale opravte ma, ak sa mýlim.

Vychádzam z toho, že v "potvrdení ..." sa prerušenie poistenia uvádza v inom bode....
Toto je iba údaj, že kedy naposledy pracoval... všetky údaje musia zodpovedať skutočnosti (tak je to dole napísané) a zamestnávateľ to podpisom potvrdzuje...
veronikasad
27.01.09,22:27
Myslím si, že by tam mal byť dátum 6.1. Pre SP je dôležitý počet kalendárnych dní poistenia v mesiaci a po 10 dni PN sa ďalšia PN započítava v evidenčnom liste dôchodkového poistenia do kalendárnych dní vylúč.dôb.
Ak zamestnanec čerpal dovolenku v čase pred nástupom na PN, bol riadnym zamestnancom, nebol odhlásený z SP.

Ale opravte ma, ak sa mýlim.
Ja by som tam tiež napísala 6.1.09 - sviatok.
Katy a R
27.01.09,22:33
Ja by som tam tiež napísala 6.1.09 - sviatok.

Podľa mňa by si klamala ;) ... a je ten údaj vlastne dôležitý pre nejaký výpočet :confused: :D
veronikasad
27.01.09,22:40
Podľa mňa by si klamala ;) ... a je ten údaj vlastne dôležitý pre nejaký výpočet :confused: :D
Myslím že nie, ak je odmeňovaný mesačnou mzdou, patrí mu za tento deň mzda a keď je odmeňovaný časovou, náhrada mzdy. Píšem tam vždy posledný pracovný deň pred začiatkom PN, a ak čerpá dovolenku alebo je sviatok tak to tam napíšem a ešte mi to ani raz nevrátili.
Na výpočet dávky to nemá žiadny vplyv, iba ak by tam bolo neplatené volno alebo absencia. RLFO s oznámením o prerušení sa v SP nemusí dostať včas do tej "správnej" kancelárie.