silvia
07.07.04,05:17
Dostali sme FA za uverejnenie reklamy v knihe miestnej spisovatelky. Mozeme si uplatnit DPH? Je to danovo uznany naklad?
Vdaka!
McMarti
07.07.04,05:20
Ano je to uznaný daňový náklad
H.B.
24.07.06,08:50
Mám faktúru za výrobu a montáž reklamnej tabule. Nemáme tam obchodné meno,takže to bude určite pripočítateľná položka, len sa chcem opýtať, čo s DPH. Nemám asi nárok na odpočet, nie?
BOBY
24.07.06,09:14
veru nie, daňový doklad nie je vystavený na obchodné meno firmy, ktorá je platiteľom DPH. A navyše ak to dáš na repre, z toho sa daň odpočítať aj tak nedá
H.B.
24.07.06,09:54
Na tej reklamnej tabuli nie je obchodné meno,ale na faktúre je. Ale DPH aj tak asi nie. Neviem,ale možem to zaúčtovať na účet 518(ale pripoč.pol.) a aj s DPH? A dph si nedám na odpočet
Lucia7
24.07.06,10:20
a čo je na tej reklamnej tabule?
H.B.
24.07.06,10:38
názov značky, ktorú predávame v predajni
Lucia7
24.07.06,10:46
názov značky, ktorú predávame v predajni

podľa zákona o dani z príjmu sú výdavky/náklady na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností..... so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia udržania alebo zvýšenia príjmu daňovníka daňovým výdavkom, tzn, že náklad za reklamnú tabuľu je daňovo uznaným nákladom a takisto by som odpočítala DPH-čku, lebo v zákone sú taxatívne vymenované len výdavky na kúpu tovarov a služieb na účely pohostenie a zábavy, pri ktorých sa DPH odpočítať nemôže.


Prosím aj o ďalší názor.
Tweety
24.07.06,10:48
Na tej reklamnej tabuli nie je obchodné meno,ale na faktúre je. Ale DPH aj tak asi nie. Neviem,ale možem to zaúčtovať na účet 518(ale pripoč.pol.) a aj s DPH? A dph si nedám na odpočet
Náklady na reklamnú tabuľu sú daňovo uznaným výdavkom s nárokom na odpočet dph.:cool:
§ 19 Zákon o dani z príjmu
k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka,
BOBY
24.07.06,10:54
Aj tak si myslím, že na reklamnej tabuli by malo byť uverejnené obchodné meno spoločnosti, ktorá si reklamu objednala.
P.S. Predtým som si myslela, že na fa nie je meno firmy.
nika.sum
21.09.06,06:29
Ahoj. Je niekde limit kolko moze podnikatel max. investovat do reklamy aby to bol danovo uznatelny vydavok a mal aj narok na odpoc. DPH? Nemyslim reklamne predmety do 500,- Sk.
Tweety
21.09.06,06:30
Ahoj. Je niekde limit kolko moze podnikatel max. investovat do reklamy aby to bol danovo uznatelny vydavok a mal aj narok na odpoc. DPH? Nemyslim reklamne predmety do 500,- Sk.
Nie , limit je už zrušený.
nika.sum
21.09.06,06:33
Nie , limit je už zrušený.

Dakujem velmi pekne, klient ma presviedcal, ze niekde cital, ze do 300.000,- ale ja som to nenasla. Tak ho urcite potesim.

mimotemy Stale ma to odhlasuje z porady, neporadis kam sa mam obratit?
Tweety
21.09.06,06:35
Dakujem velmi pekne, klient ma presviedcal, ze niekde cital, ze do 300.000,- ale ja som to nenasla. Tak ho urcite potesim.

mimotemy Stale ma to odhlasuje z porady, neporadis kam sa mam obratit?mimotemy
Aj mňa už dva dni vyhadzuje, cez Mozilu neviem vôbec pracovať, aj Richardovi som poslala mail, lebo len čo som sa prihlásila a išla som do príspevku, už som bola vyhodená. Neviem, čo je s tým.:cool:
jirik
22.09.06,18:06
Téma se pravděpodobně týká spíš českých úřadů -nicméně , možná mi pomůžete.
Jsem osoba s trvalým pobytem v CZ a jsem jediným vlastníkem slovenské s.r.o. .
Loni v novembri byl v CZ přijat zákon,kde lahev vína (označená logem ..!! ) je nákladovou položkou.
Chci nakupovat tyto lahve v CZ , označovat logem v CZ a prodávat CZ plátcům DPH , ale jako SK firma. Pokud mi CZ velkoobchod prodá lahve včetně DPH - lze pravděpodobně nárokovat vrácení české DPH slovenské právnické osobě u finančního úřadu Praha 1. Ano..?

Díky za odpověď
Jiří Liška
Orsz
22.09.06,19:20
Téma se pravděpodobně týká spíš českých úřadů -nicméně , možná mi pomůžete.
Jsem osoba s trvalým pobytem v CZ a jsem jediným vlastníkem slovenské s.r.o. .
Loni v novembri byl v CZ přijat zákon,kde lahev vína (označená logem ..!! ) je nákladovou položkou.
Chci nakupovat tyto lahve v CZ , označovat logem v CZ a prodávat CZ plátcům DPH , ale jako SK firma. Pokud mi CZ velkoobchod prodá lahve včetně DPH - lze pravděpodobně nárokovat vrácení české DPH slovenské právnické osobě u finančního úřadu Praha 1. Ano..?

Díky za odpověď
Jiří Liška

V podstate fľaše vína neopustia Českú republiku, a keďže to nie je určené ani pre slovenský trh, treba sa registrovať v ČR a účtovať českú DPH. To znamená, česká firma bude faktúrovať s českou DPH a vy budete odberateľom predávať s českou DPH. Registrácia v ČR bude potrebná - ešte je dôležitý obrat, ak ste z ČR, mali by ste si podľa českého zákona o DPH zistiť, presiahnutie akého obratu Vám nariaďuje registráciu v ČR - po tejto registrácii, si budete uplatňovať DPH na vstupe a pri predaji na výstupe. Registráciu by som brala za samozrejmú aj z hľadiska predaja fľiaš v ČR.
marcik
21.11.06,11:53
Ahoj. Je niekde limit kolko moze podnikatel max. investovat do reklamy aby to bol danovo uznatelny vydavok a mal aj narok na odpoc. DPH? Nemyslim reklamne predmety do 500,- Sk.
Takže nákup bundy na zips ks/ 588,-Sk bez DPH je ok?,aj s logom firmy! Aj reklamný dážnik s názvom firmy ks/ 134,-Sk bez DPH?!!
ALBO
21.11.06,12:31
Takže nákup bundy na zips ks/ 588,-Sk bez DPH je ok?,aj s logom firmy! Aj reklamný dážnik s názvom firmy ks/ 134,-Sk bez DPH?!!

Nezdá sa mi to, bunda je cena bez DPH nad 500 Sk a to nie je daňovo uznané. DPH sa na vstupe uplatní a na výstupe odvedie.
Dáždnik je uznaný daňový náklad a nie je limit na objem a cenu obstaraných prop. pred. do 500Sk. Narok na odpočet z nich je a DPH na výstupe sa neodvádza,
marcik
21.11.06,13:02
Takže interným dokladom to dám do výstupu na DPH?
marcik
22.11.06,04:39
nik neporadi?
Milan Benka
22.11.06,06:25
Takže interným dokladom to dám do výstupu na DPH?


Áno. .
marcik
22.11.06,06:47
Ak ešte môžem sa spýtať, aký je to §? bude to v riadku 1,2 daňpriz.DPH?Normálne zdaniteľné obchody?
Milan Benka
22.11.06,07:07
Ak ešte môžem sa spýtať, aký je to §? bude to v riadku 1,2 daňpriz.DPH?Normálne zdaniteľné obchody?

ZD r1,3
DPH r2
manga
22.11.06,10:38
neviete mi niekto prosim poradit/schvalit ??!! dali sme si urobit reklamnu plachtu na velky bilboard, cena 70 000 bez DPH, budeme to mat ulozenu u zhotovitela s tym, ze v buducnosti to pouzijeme. Dam si to do majetku a budem to postupne odpisovat. len kam do ktorej skupiny to mam zaradit ??!!!!
manga
22.11.06,14:43
prosim prosim .... poradte mi ..... :mee:
marcik
23.11.06,13:18
Nezdá sa mi to, bunda je cena bez DPH nad 500 Sk a to nie je daňovo uznané. DPH sa na vstupe uplatní a na výstupe odvedie.
Dáždnik je uznaný daňový náklad a nie je limit na objem a cenu obstaraných prop. pred. do 500Sk. Narok na odpočet z nich je a DPH na výstupe sa neodvádza,
Až dnes sa trápim so zaúčtovaním int.dokladu, no nie a nie ho dať správne,aby bolo odvedené DPH. Maliteľ tie budny dal zamestnancom a aj zákazníkom, takže príjem to nie je,ale odvod dph ano ale neviem nájsť predkontáciu v JU.prosím poradí niekto?
marcik
24.11.06,04:49
Až dnes sa trápim so zaúčtovaním int.dokladu, no nie a nie ho dať správne,aby bolo odvedené DPH. Maliteľ tie budny dal zamestnancom a aj zákazníkom, takže príjem to nie je,ale odvod dph ano ale neviem nájsť predkontáciu v JU.prosím poradí niekto?
nikto neporadí??
sway
24.11.06,05:57
neviete mi niekto prosim poradit/schvalit ??!! dali sme si urobit reklamnu plachtu na velky bilboard, cena 70 000 bez DPH, budeme to mat ulozenu u zhotovitela s tym, ze v buducnosti to pouzijeme. Dam si to do majetku a budem to postupne odpisovat. len kam do ktorej skupiny to mam zaradit ??!!!!

v prílohe ti posielam odpisové skupiny, ak tam nenájdeš kam by si mala zaradiť plachtu, tak ja by som použila:
Trieda 022 samostatné hnuteľné veci ...odpisovú skupinu 2, položka 2-99 Ostatný hmotný majetok podľa § 26 odst. 2 zák 595 , ZoDP_§26_ods.2

;)
sway
24.11.06,06:10
Až dnes sa trápim so zaúčtovaním int.dokladu, no nie a nie ho dať správne,aby bolo odvedené DPH. Maliteľ tie budny dal zamestnancom a aj zákazníkom, takže príjem to nie je,ale odvod dph ano ale neviem nájsť predkontáciu v JU.prosím poradí niekto?

pokiaľ robíš v ALFE, daj Interný doklad, príjem, v rolete nájdi iný nezdaniteľný príjem zadaj sumu - vyčísli Ti DPH , daj popis čo to bolo a nezabudni ZAKLIKNÚŤ ZÁPIS DO EVIDENCIE DPH, doklad Ti zapíše do DPH . skús;)
jaja99
24.11.06,06:19
neviete mi niekto prosim poradit/schvalit ??!! dali sme si urobit reklamnu plachtu na velky bilboard, cena 70 000 bez DPH, budeme to mat ulozenu u zhotovitela s tym, ze v buducnosti to pouzijeme. Dam si to do majetku a budem to postupne odpisovat. len kam do ktorej skupiny to mam zaradit ??!!!!

Ak chceš presné zatriedenie skús klasifikáciu produkcie na stránke štatistického úradu.
marcik
24.11.06,06:19
Zrovna toto robím v POHODE,ale ešte som vôbec nemala taký prípad ani tam.Skúsim to pozrieť lebo dnes to musím už zaúčtovať!
marcik
24.11.06,06:39
Konečne sa mi to podarilo,ako príjem, nedaňový s odpočtom DPH tak som postavila inter.doklad.dúfam že to bude dobre!Vďaka sway!