datusa
28.01.09,08:52
Ahojte,

vozidlo ktoré má napísané v technickom preukaze že je to špeciálne vozidlo nepodlieha podla zákona dani z motorovýc vozidiel. Presný typ tohto motorového vozidla je aj zapísaný v zozname špeciálnych vozidiel.Zoznam prikladám. DU mi tvrdí že by sme museli preukázať ako to vozidlo prepravíme na miesto výkonu svojej práce až potom nám nebude podliehať dani. Aj ked sa píše že vozidlo nie je určené na prepravu. Jedná sa totiž o žeriav a plošinu.
Aký máte na to názor? Dakujem vopred
datusa
28.01.09,09:26
Nikto neporadí?
hanelie
28.01.09,09:29
pokiaľ MV spĺňa podmienky oslobodenia od dane z MV podľa uvedeného zákona - niet o čom polemizovať / žiaden § nevyzýva na doplnenie dôkazov o tom ako sa MV dopraví na miesto výkonu práce
datusa
28.01.09,09:34
DU sa rozhodol, že by sme museli dokázať že po ceste nešlo naše špeciálne vozidlo ale ho prepravilo iné vozidlo. Ja som 100 % presvedčená že dani nepodlieha. Ved sa nejadná o pár tisíc ročná sadzba je za jeden rok je skoro 70.000,-. Problém e aj v tom že nám tieto vozidlá daňová poradkina prihlásila na dan z motorových vozidiel
hanelie
28.01.09,09:50
DU sa rozhodol, že by sme museli dokázať že po ceste nešlo naše špeciálne vozidlo ale ho prepravilo iné vozidlo

na základe akého § chcú dôkazy ?/ v tomto prípade rozhodujú údaje v TP
až na pár výnimok sa všetky špecialne MV dopravujú na miesto výkonu práce po vlastnej osi
datusa
28.01.09,09:52
Tiež je to pre mna nepochopiteľné. Môžu nám udeliť pokutu kvôli prihláseniu na DzMV?
datusa
28.01.09,10:00
Tieto naše dve vozidlá sú presný druhom uvedené aj v zozname ktorý som priložila v kategórii N3 tak naozaj neviem čo tým DU sleduje
Viera.M.
28.01.09,10:12
pozri §84 ods.2 písm.b zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku.... predmetom dane z motorových vozidiel NIE JE vozidlo určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v dokladoch je označené ako špeciálne vozidlo.. Toto vozidlo neuvádzaš do DP a ani neoznamuješ DÚ prečo nie je predmetom dane.
datusa
28.01.09,10:17
§84 ods.2 písm.b zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku.... presne podľa tohoto § si to myslím aj ja. Ale vozidlá sú prihlásené a DzMV podaná na DU našou danovou poradkinou. Čo s tým? opravné DzMV? a prihlášky?
Mna by ešte zaujímal Váš názor ako danú situáciu napraviť?
datusa
28.01.09,13:55
poradí ešte niekto ako vyriešiť situáciu čo najprijateľnejšie?
Viera.M.
30.01.09,06:57
ja osobne navrhujem opravné DP...