ecuch
28.01.09,09:40
Od 1.1.2009 platí usmernenie DR SR k určeniu dňa dodania tovaru z tuzemska do ČŠ Pre odberateľa z ČŠ vystavujeme faktúry v ten istý deň, ako sme tovar naložili do kamióna. Moja otázka znie, ktorý dátum uviesť na faktúru ako deň dodania tovaru - neriešim teraz otázku splnenia podmienok pre oslobodenie, len ten konkrétny dátum, ktorý treba uviesť na faktúre, ktorú dám vodičovi kamióna do ruky, (resp.pošlem odberateľovi)
Vladimír Ozimý
28.01.09,14:10
Od 1.1.2009 platí usmernenie DR SR k určeniu dňa dodania tovaru z tuzemska do ČŠ Pre odberateľa z ČŠ vystavujeme faktúry v ten istý deň, ako sme tovar naložili do kamióna. Moja otázka znie, ktorý dátum uviesť na faktúru ako deň dodania tovaru - neriešim teraz otázku splnenia podmienok pre oslobodenie, len ten konkrétny dátum, ktorý treba uviesť na faktúre, ktorú dám vodičovi kamióna do ruky, (resp.pošlem odberateľovi)

pozrite si § 72 zákona o DpH ktorý hovorí o náležitostiach faktúry pri vývoze tovaru do EU. Dátum dodania uvádzame len vtedy ak ho vieme určiť alebo ak sa líši od dňa vystavenia faktúry. V tomto prípade je deň dodania tovaru dátum vystavenia faktúry...Táto problematika je inak tak komplikovaná v rámci EU ale myslím že celý systém aj vyjadrenia europského súdu smerujú k tomu že vznik daňovej povinnosti by mal smerovať k fyzickej preprave...takže osobne by som uviedol dátum vyhotovenia faktúry alebo neuviedol nič :)
ecuch
29.01.09,07:46
Ďakujem za odpoveď a súhlasím, len to nové opatrenie ma trošku zmiatlo a zdá sa mi ako v praxi dosť ťažko realizovateľné