leka
28.01.09,09:53
Dobry den, aku zmluvu by bolo dobre uzatvorit s nasim buducim dodavatelom, od ktoreho budeme kupovat tovar? Bezne sa robia len objednavky, faktury a uhrada faktury. Uhradou faktury sa stava tovar majetkom kupujuceho. Radi by sme vsak uzatvorili nejaku zmluvu s dodavatelom, ktory nie je zo Slovenska a vyzaduje platbu vopred, aby sme sa mohli o nieco opriet, ak by bol tovar nedodany, poskodeny, ... mozu nastat rozne situacie.Zeby Kupnu zmluvu? Nebude to jednorazovy obchod, bude sa to opakovat podla potreby.
Ak mi viete poradit, budem povdacna za kazdy prispevok. ( oslovit pravnika, zaplatit mu xxx eur je tiez jedna z moznosti, viem, no ak by sa dalo, skusila by som to pripravit ja
Joshua01
28.01.09,11:04
Dobry den, aku zmluvu by bolo dobre uzatvorit s nasim buducim dodavatelom, od ktoreho budeme kupovat tovar? Bezne sa robia len objednavky, faktury a uhrada faktury. Uhradou faktury sa stava tovar majetkom kupujuceho. Radi by sme vsak uzatvorili nejaku zmluvu s dodavatelom, ktory nie je zo Slovenska a vyzaduje platbu vopred, aby sme sa mohli o nieco opriet, ak by bol tovar nedodany, poskodeny, ... mozu nastat rozne situacie.Zeby Kupnu zmluvu? Nebude to jednorazovy obchod, bude sa to opakovat podla potreby.
Ak mi viete poradit, budem povdacna za kazdy prispevok. ( oslovit pravnika, zaplatit mu xxx eur je tiez jedna z moznosti, viem, no ak by sa dalo, skusila by som to pripravit ja
Je viacero možnosti, z mojej praxe sa mi na takéto prípady osvedčila Rámcova zmluva. Je to zmluva (základná), v ktorá obsahuje základné pravidlá vzťahov medzi podnikatemi a na zaklade nej budú neskôr vznikať ďalšie, tzv. realizačné (konkrétne) zmluvy. Rámcova zmluva spravidla tak obsahuje aj predpoklady a podmienky, ktoré budú tvoriť obsach realizačných zmluv (tieto podmienky ako napr. náhrady škody, poškodenie a pod. už nemusia byť v realizačnej napr. kúpnej zmluve), a može tiež obsahovať aj úpravu uzatvárania realizačných zmluv (tým sa do značnej miery zjednoduší ich uzatváranie napr. cez jednoduché faktúry). Výhodou je aj to, že v ďalších zmluvách ani nemusí byť uvedená inkorporačná doložka.
Z týchto dôvodov sa vo Vašom prípade mi javí ako najvhodnejšia práve Rámcova zmluva.
ladybird1
10.02.09,15:35
CHcem sa len spýtať: je možné mať uzavretú Rámcovú zmluvu a pri každej konkrétnej dodávke už len ústne dohodnúť podmienky - to jest odpadajú ďalšie písomné dodatky / zmluvy.
Ďakujem.