vitekr
28.01.09,10:23
Dobry den,
kto mi vie poradit, ci si ja viem zistit moje predchadzajuce zamestnania a odpracovane roky\dni, nakolko novy zamestnavatel po mne pozaduje vyplnit tlacivo, kde uvediem presne kolko dni som odrobil v predchadzajucich spolocnostiach. Ja mam ale len posledny zapocet rokov, kde su spocitane vsetky predchadzajuce firmy. Vie mi niekto poradit, ci si to ja viem zistit, aby som to spravne vyplnil, alebo ak to vypisem odoka, ci si to vie zamestnavatel preverit?

dakujem
tuta
28.01.09,09:31
Mal by si mať pekne odložené všetky zápočtové listy od predchádzajúcich zamestnávateľov. Ešte ich budeš potrebovať.
vitekr
28.01.09,09:55
Dakujem sice za postreh, ale chcem poprosit o radu, nie poucanie.....
Tweety
28.01.09,10:07
Dakujem sice za postreh, ale chcem poprosit o radu, nie poucanie.....
Určite to nebolo myslené ako poučanie, skôr, ako dobrá rada do budúcna.

Treba si prezrieť zápočtové listy od zamestnáv., ak ich nemáš, tak máš určite PZ, to si prezri a podľa toho vypíš dotazník, nemusí to byť presné na 100%. Podstatný je ten posledný zamestnáv., u toho si to môže prípadne aj overovať.
veronikasad
28.01.09,10:10
Dakujem sice za postreh, ale chcem poprosit o radu, nie poucanie.....
choď osobne do sociálnej poisťovne a daj si vytlačiť priebeh poistenia. Ak si bol medzitým aj evidovaný na úrade práce, túto dobu vydokladuješ z rozhodnutí UP.
vitekr
28.01.09,10:14
samozrejme ze zapoctovy list od posledneho zamestnavatela mam, ale na tomto liste su spocitane vsetky moje odpracovane dni za vsetky predchadzajuce zamestnania, cize nemam problem s vydokladovanim, skor neviem naco je zamestnavatelovi vydokladovane vsetky predchadzajuce zamestnania spolu s odpracovanymi dnami po jednotlivych spolocnostiach....

PS: a co je to PZ ???
Tweety
28.01.09,10:17
samozrejme ze zapoctovy list od posledneho zamestnavatela mam, ale na tomto liste su spocitane vsetky moje odpracovane dni za vsetky predchadzajuce zamestnania, cize nemam problem s vydokladovanim, skor neviem naco je zamestnavatelovi vydokladovane vsetky predchadzajuce zamestnania spolu s odpracovanymi dnami po jednotlivych spolocnostiach....

PS: a co je to PZ ??? PZ= Pracovná zmluva. Načo? načo? je to potrebné, aby mal prehľad o tvojej praxi, predch. pracovnom zaradení, veď toto je potrebné aj pri profes. životopisoch, nie je to na pracovnom trhu nič neobvyklé.
25252
28.01.09,10:19
napríklad na to, aby Vám stanovil RD a iné.
vitekr
28.01.09,10:25
predpokladam, ze pisem spisovne slovensky.... inak nerozumiem tomu, co tu pise Tweety... ja som sa nepytal na to, preco si pyta moje predchadzajuce zamestnania.... ja som sa pytal, naco mou je udaj, kolko dni som odpracoval po jednotlivych zamestnaniach.Tieto informacie som udaval v CV a teraz ich pyta vyplnit do dotazniku... Zaroven sa nepytam, naco je Pracovna zmluva.... pytal som sa co je to za skratku, predpokladam, ze ak som neni z prostredia HR tak mi skratka PZ nemusi nic hovorit, predpokladam, ze tiez tebe nic nepovie, ak ti napisem IDP .... takze poprosim k veci a za tie informacie Vsetkym dakujem. Zaroven pre informaciu, urcite ak som niekde robil 3 roky, viem si odoka vyratat pracovne dni, ale pytal som sa, ci si to vie novy zamestnavatel preverit, aby do buducna nebol problem, ze som uviedol nespravne udaje...
Zita4
28.01.09,10:26
samozrejme ze zapoctovy list od posledneho zamestnavatela mam, ale na tomto liste su spocitane vsetky moje odpracovane dni za vsetky predchadzajuce zamestnania, cize nemam problem s vydokladovanim, skor neviem naco je zamestnavatelovi vydokladovane vsetky predchadzajuce zamestnania spolu s odpracovanymi dnami po jednotlivych spolocnostiach....

PS: a co je to PZ ???
Na zápočtovom liste sú zrátané len dni, ktoré sa počítajú na dovolenku, nie odpracované roky. Je tam napr. aj obdobie ukončeného štúdia a evidovanej nezamestnanosti. Pre personalistu to nie je doklad o ničom inom, ako o poslednom zamestnaní.
vitekr
28.01.09,10:44
Na zápočtovom liste sú zrátané len dni, ktoré sa počítajú na dovolenku, nie odpracované roky. Je tam napr. aj obdobie ukončeného štúdia a evidovanej nezamestnanosti. Pre personalistu to nie je doklad o ničom inom, ako o poslednom zamestnaní.
jasne, doklad predsa dostanem od posledneho zamestnavatela, ale vie si novy zamestnavatel niekde overit vsetky moje odpracovane roky? ma na to neake pravo, alebo moznost?
Zita4
28.01.09,10:47
Zamestnávateľ nemá prečo overovať odpracované roky. Je predsa v záujme zamestnanca predložiť zamestnávateľovi doklady o predchádzajúcej praxi.
vitekr
28.01.09,10:51
Zamestnávateľ nemá prečo overovať odpracované roky. Je predsa v záujme zamestnanca predložiť zamestnávateľovi doklady o predchádzajúcej praxi.
suhlasiom s tebou, len nechcem vyplnat dotaznik bez toho, aby som si najprv neoveril mozne komplikacie. spolu dni samozrejme budu sediet, ale nie podla zamestnavatela, nakolko ich presne na den neviem...
Zita4
28.01.09,10:56
Ja by som si zobrala k srdcu radu od Veroniky z príspevku č. 5 a išla na Sociálnu poisťovňu vypýtať výpis o poisteniach a doklad s presnými údajmi by bol na svete aj pre teba aj pre zamestnávateľa. ;)
Je to dobrý prehľad aj pre teba do budúcnosti.
Chobot
28.01.09,12:05
suhlasiom s tebou, len nechcem vyplnat dotaznik bez toho, aby som si najprv neoveril mozne komplikacie. spolu dni samozrejme budu sediet, ale nie podla zamestnavatela, nakolko ich presne na den neviem...

Na to, aby niekto pochopil tvoju poslednú otázku, treba si prečítať celú diskusiu, lebo inak by to bolo vytrhnuté z kontextu (čo sa mi pri niektorých odpovediach tak zdá).

Takže k celkovému tvojmu problému:

Na výstupnom liste od pôvodného zamestnávateľa máš uvedený údaj - celkový počet odpracovaných rokov (teda od tvojich 18 rokov do dátumu skončenia prechádzajúceho pracovného pomeru). Zároveň je tam uvedené, koľko trval tvoj prac. pomer u predchádzajúceho zamestnávateľa. Zoznam predchádzajúcich zamestnaní ako aj roky praxe si uviedol v životopise.

Preto nechápem, na aké účely terajší zamestnávateľ požaduje presný zoznam predchádzajúcich zamestnávateľov aj s počtom odpracovaných dní. Pre účely nároku dovolenky by mu mal postačovať údaj odpracovaných rokov na výstupnom liste. AK by si chcel overiť správnosť súčtu, bol by požadoval výstupné listy od všetkých zamestnávateľov.

Ty nie si povinný držať si v hlave presné dátumy začiatku aj konca všetkých pracovných pomerov. Takže spýtaj sa zamestnávateľa, na čo to potrebuje. Ak len pre jeho informáciu, tak tam uveď len názvy predchádzajúcich zamestnávateľov a roky, kedy si u nich pracoval (v podstate len zopakuješ údaje zo životopisu). Ak na iné účely, podľa toho sa zariaď.
vitekr
28.01.09,12:21
Chobot, suhlasim s tebou, len sa to neako zvrtlo do diskusie, comu som chcel zabranit a nie je vhodne, ak nieto odpisuje na posledny prispevok, inak diskusia nema hlavu a patu...

Zaroven som si preveril naco je zamestnavatelovi tato informacia, kde som dostal odpoved, ze je infomacna, takze nakoniec tieto informacie vyplnim len informacne...