wegamizi
28.01.09,12:39
Prosim o radu, co by mi aspon trosku pomohla. Mam uz druhy rok nasadeny keramicky mostik s kovovou vyplnou a teraz pri beznom pouzivani sa mi kus keramiky odlupil na prednom zube. Znovu treba prerobit cely mostik, ale zubna lekarka sa nechce financne podielat na novom mostiku, pritom mi hovorila o zivotnosti 10 az 15 rokov. Som presvedcena, ze chyba nastala pri zhotovovani, alebo zlom nasadeni mostika. Nie je predsa mozne, aby pri normalnom jedeni sa kus odlomi. Co mam prosim vas robit, aby som zubnu lekarku presvedcila o spolufinancovani opravy? Dakujem
syrik
28.01.09,11:51
Podľa mňa nijako...žiaden zubár si chybu neprizná...to máš ako s keramickou plombou...tiež má životnosť zo 10 rokov a mne ju po orku museli meniť...no samozrejme,zadarmo to opäť nebolo...treba sa len rozhodnúť v prípade zližitejších zákrokov obrátiť sa na zubára,ktorý s tým má veľmi dobré skúsenosti...
Jara
28.01.09,11:55
Myslím, že príliš nepochodíš. Ja som sa o tomto rozprávala s kolegom - zubárom, že prečo ma niekto 10-15 rokov a niekto rok príp. 2 a už má problémy, tak mi povedal, že to je individuálne, kto aký má skus a že sa to nikdy neda povedať, koľko komu vydrží. Vraj sám má jedného pána, ktorému už robil mostík 3x a stále sa mu jedna korunka ulomí a na tom istom mieste. Ale držím ti prsty, aby ti niekto lepšie poradil. Inak ale viem, že nemusí robiť hneď nový mostík, ale dá sa to opraviť doplnením materiálu a laserom to nejako zatmelia. Sú to len také moje laické-kuchynské pomenúvania, ale možno sa ozvú aj stomatológovia.