SandraM
28.01.09,12:42
Dobry den, prosím poradte mi niekto. Byvam v bytovke. Byt mám v osobnom vlastníctve. Moj sused ( na rovnakom podlaží) na mna ustavine utočí. Teraz dal ponet spravcovy bytoveho domu( to vykonava jeden zo susedou, ktory bol riadne zvolený a je jeho dobrý kamarát) ziadost o preverenie uzivaní jednej miestnost v mojom byte, lebo mu plesní strop vonkajsieho balkona( nad mojim oknom) Má na to on alebo spravca právo? A čo moje práva? Čo možem robiť, už toho mám dost.:(. Srdečne všetkým ďakujem za odpoveď.
Chobot
28.01.09,11:56
Dobry den, prosím poradte mi niekto. Byvam v bytovke. Byt mám v osobnom vlastníctve. Moj sused ( na rovnakom podlaží) na mna ustavine utočí. Teraz dal ponet spravcovy bytoveho domu( to vykonava jeden zo susedou, ktory bol riadne zvolený a je jeho dobrý kamarát) ziadost o preverenie uzivaní jednej miestnost v mojom byte, lebo mu plesní strop vonkajsieho balkona( nad mojim oknom) Má na to on alebo spravca právo? A čo moje práva? Čo možem robiť, už toho mám dost.:(. Srdečne všetkým ďakujem za odpoveď.

Neviem, čo chcú preverovať v tvojom byte, ale nemajú na to právo. Ty nie si povinná vpustiť ich do svojho bytu, na to by museli mať súdny príkaz.

Pošli ich do bažin.;)
SandraM
28.01.09,12:01
Srdečne ďakujem za odpoved. POTEŠILA.
pepsikova
28.01.09,12:24
..vieš čo??..najbližšie,ak tvoj sused bude mať s tebou nejaký problém,tak mu povedz,že nech chvíľku počká,ideš si zobrať domov šek na nájomné a donesieš mu ho..((ale to iba akože!!)...ak zaplatí tvoj nájom,môže mať s tebou problém,ale inak ho udáš policajtom za obťažovanie....myslím, že prestane..v takýchto prípadoch je slovný útok najlepšou obranou..
Chobot
28.01.09,12:37
Srdečne ďakujem za odpoved. POTEŠILA.

Prečítaj si aj túto tému:

http://www.porada.sk/t23435-vstup-do-bytov-pri-odpisovani-meracov-vody.html
Halli
28.01.09,13:32
Dobry den, prosím poradte mi niekto. Byvam v bytovke. Byt mám v osobnom vlastníctve. Moj sused ( na rovnakom podlaží) na mna ustavine utočí. Teraz dal ponet spravcovy bytoveho domu( to vykonava jeden zo susedou, ktory bol riadne zvolený a je jeho dobrý kamarát) ziadost o preverenie uzivaní jednej miestnost v mojom byte, lebo mu plesní strop vonkajsieho balkona( nad mojim oknom) Má na to on alebo spravca právo? A čo moje práva? Čo možem robiť, už toho mám dost.:(. Srdečne všetkým ďakujem za odpoveď.


A máš čo skrývať? S Chobotom v tomto nesúhlasím. Ak je dôvod na to ako hľadať chybu, tak si povinná byt sprístupniť.Ak nechceš vpustiť do bytu cudzieho , vpusti tam niekoho komu veríš. To keď sa odpisujú vodomery a merače radiatorov to ich ani vtedy nepustíš?? Na to je zákon, tak ak nemáš čo skrývať, nemáš sa o čo báť. Nikto k tebe nepôjde len pre srandu,...suseda tam vpustiť nemusíš, ale zastupcu vlastníkov /predsedu/ áno. No a čo keď je kamarát suseda? Veď ťa nezje...
Chobot
28.01.09,13:50
A máš čo skrývať? S Chobotom v tomto nesúhlasím. Ak je dôvod na to ako hľadať chybu, tak si povinná byt sprístupniť.Ak nechceš vpustiť do bytu cudzieho , vpusti tam niekoho komu veríš. To keď sa odpisujú vodomery a merače radiatorov to ich ani vtedy nepustíš?? Na to je zákon, tak ak nemáš čo skrývať, nemáš sa o čo báť. Nikto k tebe nepôjde len pre srandu,...suseda tam vpustiť nemusíš, ale zastupcu vlastníkov /predsedu/ áno. No a čo keď je kamarát suseda? Veď ťa nezje...

Keby išlo o nevyhnutnú údržbu alebo opravu, tak nepoviem. Ale keď susedovi plesnivie balkón, neviem, aký to môže mať súvis s jej obývačkou.

Ale máš pravdu, že správca v prípadoch uvedených v citácii zákona v tej odkázanej diskusii má právo vstúpiť do bytu, ale tento prípad by som ako nevyhnutnú údržbu nepovažoval. Neviem, čo by našli u nej v izbe na stene..:rolleyes: snáď si nemyslia, že na stene pestuje hlivu ustricovú :D.

Ešte keby sa spýtali, či aj u nej neplesnivie stena...:rolleyes:
Polis
28.01.09,14:51
Ja si myslým, že to treba riešiť nie vyvolávať problémy. Hlavne zistiť kde je chyba a spoločne ju odstániť. Suseda a šéfa si nevyberieš...
Halli
28.01.09,15:59
Keby išlo o nevyhnutnú údržbu alebo opravu, tak nepoviem. Ale keď susedovi plesnivie balkón, neviem, aký to môže mať súvis s jej obývačkou.

Ale máš pravdu, že správca v prípadoch uvedených v citácii zákona v tej odkázanej diskusii má právo vstúpiť do bytu, ale tento prípad by som ako nevyhnutnú údržbu nepovažoval. Neviem, čo by našli u nej v izbe na stene..:rolleyes: snáď si nemyslia, že na stene pestuje hlivu ustricovú :D.

Ešte keby sa spýtali, či aj u nej neplesnivie stena...:rolleyes:

Tibor iste už skúmali, kde môže byť problém a len tak pre srandu od nej nechcú pozerať "ako má zariadený byt" a ešte chlapi ?...ja som urobila pokus a vypla som úplne kúrenie na dva dni v mojej kanceláriíí a nakoľko vedľa mňa ani nado mnou sa nekúri a som v rohu domu ,čo myslíš že to urobilo pri tých -20 stupńov?.. V kupelni mi odpadol celý rad obkladačiek :rolleyes: Čo ja viem prečo potrebujú hľadať problém u nej?
Čo viem ale určite... tak komunikácia tam viazne, inak by sa to dalo riešiť úplne inak...
Bývanie v bytovom dome nieje len o právach, ale aj o povinnostiach. A čo keď tam naozaj tú hlivu pestuje :eek::D Bola som v byte, kde mali 5 obrovských akvárií. No hrôza len pomyslieť ako sa tam dýchalo, nieto, že by sa niektore rozbilo...
Myslím, že ten predseda /alebo správca / má tiež plné zuby toho počúvať, že má riešiť problém s plesňou na balkóne niekoho...
A koniec koncov, ak tá pleseň prejde aj ku nej..však je to nad jej oknom... tak čo? No už sa teším ako bude riešiť svoje "nedotknuteľné práva"?:eek:
anonym222
28.01.09,17:00
Nevidím dôvod nevpustiť niekoho do bytu, hlavne ak tam má čo robiť, nie iba čumákovať. Osobne si myslím, že Sandrin byt nemá s pliesňou na balkóne suseda nič spoločné, ak tam vôbec nejaká je. Plieseň sa skôr urobí v byte na studených stenách a nie vonku, ešte som takú nevidel. Nemá sused náhodou zasklený balkón?
Ja by som navrhol susedovi, že ak sa chce pozrieť do môjho bytu, aby sme si najskôr pozreli jeho byt aj balkón, či sa tam nezistí pravá príčina jeho pliesní.
Kazu
28.01.09,17:17
Tibor iste už skúmali, kde môže byť problém a len tak pre srandu od nej nechcú pozerať "ako má zariadený byt" a ešte chlapi ?...ja som urobila pokus a vypla som úplne kúrenie na dva dni v mojej kanceláriíí a nakoľko vedľa mňa ani nado mnou sa nekúri a som v rohu domu ,čo myslíš že to urobilo pri tých -20 stupńov?.. V kupelni mi odpadol celý rad obkladačiek :rolleyes: Čo ja viem prečo potrebujú hľadať problém u nej?
Čo viem ale určite... tak komunikácia tam viazne, inak by sa to dalo riešiť úplne inak...
Bývanie v bytovom dome nieje len o právach, ale aj o povinnostiach. A čo keď tam naozaj tú hlivu pestuje :eek::D Bola som v byte, kde mali 5 obrovských akvárií. No hrôza len pomyslieť ako sa tam dýchalo, nieto, že by sa niektore rozbilo...
Myslím, že ten predseda /alebo správca / má tiež plné zuby toho počúvať, že má riešiť problém s plesňou na balkóne niekoho...
A koniec koncov, ak tá pleseň prejde aj ku nej..však je to nad jej oknom... tak čo? No už sa teším ako bude riešiť svoje "nedotknuteľné práva"?:eek:

Môj brat býva v paneláku a v susednom vchode na 1. poschodí rodina chovala v kúpelni kačice a na balkón dali koňa.:eek: Vraj iba dočasne. Naozaj to bolo iba chvíľu, potom ktosi zakročil a vypratali z bytu nielen zvieratá ale aj celú rodinu.
danushka
28.01.09,17:57
Môj brat býva v paneláku a v susednom vchode na 1. poschodí rodina chovala v kúpelni kačice a na balkón dali koňa.:eek: Vraj iba dočasne. Naozaj to bolo iba chvíľu, potom ktosi zakročil a vypratali z bytu nielen zvieratá ale aj celú rodinu.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
...už dávno som sa tak z chuti nezarehotala priam konským rehotom!
majkii
28.01.09,20:19
Dobry den, prosím poradte mi niekto. Byvam v bytovke. Byt mám v osobnom vlastníctve. Moj sused ( na rovnakom podlaží) na mna ustavine utočí. Teraz dal ponet spravcovy bytoveho domu( to vykonava jeden zo susedou, ktory bol riadne zvolený a je jeho dobrý kamarát) ziadost o preverenie uzivaní jednej miestnost v mojom byte, lebo mu plesní strop vonkajsieho balkona( nad mojim oknom) Má na to on alebo spravca právo? A čo moje práva? Čo možem robiť, už toho mám dost.:(. Srdečne všetkým ďakujem za odpoveď.

Pravdou je, že povinnosťou vlastníka je umožniť vstup do bytu za účlom obhliadky alebo opravy spoločných častí domu (§11 ods.3 zákona o vl. bytov)
Ale pravdou aj je, že to musí byť v nevyhnutnej miere a na nevyhnutný čas.

Preto by som sa predsedu pýtal, či je nevyhnutné vstúpiť do môjho bytu za účelom zistenia plesnenie, či boli vykonané všetky potrebné úkony na zistenie závady, bez toho aby bolo potrebné mi vstúpiť do bytu, či závadu nieje možné odstrániť tak aby mi do bytu ktokoľvek vstupoval, či ide o havarijný stav alebo odtránenie závady bolo odsúhlasené vlastníkmi a t. ď.

Ak by mi predseda nedal uspokojivú odpoveď na tieto otázky, do bytu ho nepustím, lebo by to nebola oprávnená požiadavka, ale šikana.
Halli
29.01.09,07:35
Čo viem ale určite... tak komunikácia tam viazne, inak by sa to dalo riešiť úplne inak...


Iste ste postrehli túto moju vetu ;)

Možno, keby Sandra volila možnosť, pozvať suseda, alebo ak ho nemože vystáť predsedu do svojho bytu, tak ako to musí urobiť aj pri odpise vodomerov...prípadne sa s ním porozprávala o probléme a možno ponukla kávu...ako fajn suseda, nemusela by to riešiť takto. Ja to nepochopím, prečo z toho robiť cirkus...Bytový dom je spoločenstvo ľudí, žijú pod jednou strechou, mali by sa vnímať a nažívať pokiaľ sa dá v zhode, nie sa okamžite stavať na zadné "a na to a na to nemá právo a nepustím... a just ! kašlem ho..."Preboha však to už bude podpísané na jej mene aj do budúcnosti. A možno raz príde s prosíkom za zastupcom domu, že jej praskol radiator , alebo kompenzator, alebo jej ...plesnivie v byte...a čo má robiť??? Nikdy nevieš kedy sa ti to vráti
Stanislav 1975
29.01.09,07:40
Môj brat býva v paneláku a v susednom vchode na 1. poschodí rodina chovala v kúpelni kačice a na balkón dali koňa.:eek: Vraj iba dočasne. Naozaj to bolo iba chvíľu, potom ktosi zakročil a vypratali z bytu nielen zvieratá ale aj celú rodinu.
Koňa? Tak to asi boli nejaký príbuzní Pipi dlhej pančuchy- ona tiež mala doma koňa...A ešte aj opičku.Opička sa volala pan Galan...
Kazu
29.01.09,07:43
Koňa? Tak to asi boli nejaký príbuzní Pipi dlhej pančuchy- ona tiež mala doma koňa...A ešte aj opičku.

Oni mali ešte aj osem detí :) Opica by sa tam už ani nezmestila.
Elena Navrátilová
29.01.09,07:49
Koňa? Tak to asi boli nejaký príbuzní Pipi dlhej pančuchy- ona tiež mala doma koňa...A ešte aj opičku.


Oni mali ešte aj osem detí :) Opica by sa tam už ani nezmestila.

Ale nebývala v paneláku ... :Dmimotemy
peton
29.01.09,07:51
Slávka, ale človeka, ktorý ma ustavične napáda by som určite na kávu nepozval. Prepáč, ale to by som musel byť fakt na hlavu padnutý.:D
Elena Navrátilová
29.01.09,07:59
Pravdou je, že povinnosťou vlastníka je umožniť vstup do bytu za účlom obhliadky alebo opravy spoločných častí domu (§11 ods.3 zákona o vl. bytov)
Ale pravdou aj je, že to musí byť v nevyhnutnej miere a na nevyhnutný čas.

Preto by som sa predsedu pýtal, či je nevyhnutné vstúpiť do môjho bytu za účelom zistenia plesnenie, či boli vykonané všetky potrebné úkony na zistenie závady, bez toho aby bolo potrebné mi vstúpiť do bytu, či závadu nieje možné odstrániť tak aby mi do bytu ktokoľvek vstupoval, či ide o havarijný stav alebo odtránenie závady bolo odsúhlasené vlastníkmi a t. ď.

Ak by mi predseda nedal uspokojivú odpoveď na tieto otázky, do bytu ho nepustím, lebo by to nebola oprávnená požiadavka, ale šikana.

Šikana, diskriminácia... tieto výrazy, slová sa dnes často používajú. Skúsme pohľad opačný. Susedko (nazveme ho pekne veď je sused ;)) má problém a chce ho riešiť. Ide za predsedom a žiada o pomoc. Predseda si s ním pohovorí a vysvetlí mu možnosti tvorenia plesne na jeho balkone. Samozrejme susedko si spomenie, že pod ním býva susedka a teda spolu uvažujú ako predísť tvorbe plesne a jej odstránení. Takže ja v tom osobne nevidím ani šikanu ani diskrimináciu ani iné dôvody prečo by som sa mala brániť aby sa pozreli do mojej "13. komnaty". Doslova žiadny problém. Ak by som ale bývala v rodinnom dome a nemám nič spoločné (riešime pleseň a nič iné :)) so susedovou stavbou... samozrejme nepustím ho do svojej "13: komnaty". Ostatné je už len o komunikácii medzi susedmi, predsedom... Nevidím absolútne žiadny dôvod na vyrábanie nekonštruktívnych diskusií a invektív. To je môj názor a Pipi už dávno vyrástla a isto je už milionárkou. Veď ňou bola ako dieťa. Takže isto iste býva vo svojej vilke. :Dmimotemy
Halli
29.01.09,08:00
Slávka, ale človeka, ktorý ma ustavične napáda by som určite na kávu nepozval. Prepáč, ale to by som musel byť fakt na hlavu padnutý.:D


Opakujem, posledný krát...viazne komunikácia. Ak to začalo tým, že mu povedala, že čo si to dovoľuje, načo by k nej išiel, na to nemá právo, atď...tak vieš aká može byť odozva, podozrenie a nedôvera, narušené vzťahy a komunikácia. Čo ju začal napadať len tak? stretol ju na chodbe a začal ju napadať nie?...Prečo sa už neozýva a nevysvetlí situáciu?
Elena Navrátilová
29.01.09,08:03
Slávka, ale človeka, ktorý ma ustavične napáda by som určite na kávu nepozval. Prepáč, ale to by som musel byť fakt na hlavu padnutý.:D

Peťo ale veď určite nie všetci či už z rady alebo niekto na kom sa dohodnú kto bude ochotný a pomôže... vieš, nie je nad dobrý pocti že sa môžem pozrieť priamo do očí bez pocitu krivdy alebo viny. A o to ide. Susedko bude musieť byť ticho a nebude ma invektívne napádať. Prečo by sa nenašlo riešenie, kompromis?
Elena Navrátilová
29.01.09,08:11
Ešte k vstupom do bytu... moja skúsenosť: ako vojdem, odpíšem, výjdem... ani neviem ako doma mali. Absolútne. Človek má toľko starostí, očných vnemov. To skutočne extrém ako posteľ pri radiátore čelom... atď. sú pre mňa tie veci, ktoré si pamätám lebo si musím zobrať lampáš, zrkadielko aby bol odpis vôbec možný. To je celý problém vstupu do bytu.
Stanislav 1975
29.01.09,08:13
Ešte k vstupom do bytu... moja skúsenosť: ako vojdem, odpíšem, výjdem... ani neviem ako doma mali. Absolútne. Človek má toľko starostí, očných vnemov. To skutočne extrém ako posteľ pri radiátore čelom... atď. sú pre mňa tie veci, ktoré si pamätám lebo si musím zobrať lampáš, zrkadielko aby bol odpis vôbec možný. To je celý problém vstupu do bytu.
Ja napriklad tetu "opisovatelku" ani nepustím dovnutra-ona pekne stojí vonku a ja jej stavy nadiktujem...
Halli
29.01.09,08:27
Ja napriklad tetu "opisovatelku" ani nepustím dovnutra-ona pekne stojí vonku a ja jej stavy nadiktujem...

Nehovorím o tom Stanko, že ti veriť môže a nemusí...Je to na nej, ak bude nejaký problém podpisuje sa pod odpis a zodpovedá za jeho správnosť. Zákon ti jasne prikazuje, ako máš umožniť odpis, ale ja vravím kde je dôvera a slušní ludia, tam zákonov netreba. Žiaľ u nás je vyvoj v tomto dosť pozadu...

Aj ja som "teta" odpisovateľka a som aj predseda SVB, už dlhé roky chodím vo svojom paneláku odpisovať stavy sama a to z dôvodu, že chcem každému /okrem toho, že im cez Vianoce dávam do schránok pozdravy/ potriasť rukou a zablahoželať k novemu roku...Nikdy sa mi nestalo, že by ma niekto nevpustil dnu, naopak pozvú ma sami ďalej, netlačím sa nasilu dnu...
A tak je to len a len o vzťahoch a vzájomnej komunikácií ;)
Stanislav 1975
29.01.09,08:36
Nehovorím o tom Stanko, že ti veriť môže a nemusí...Je to na nej, ak bude nejaký problém podpisuje sa pod odpis a zodpovedá za jeho správnosť. Zákon ti jasne prikazuje, ako máš umožniť odpis, ale ja vravím kde je dôvera a slušní ludia, tam zákonov netreba. Žiaľ u nás je vyvoj v tomto dosť pozadu...

Aj ja som "teta" odpisovateľka a som aj predseda SVB, už dlhé roky chodím vo svojom paneláku odpisovať stavy sama a to z dôvodu, že chcem každému /okrem toho, že im cez Vianoce dávam do schránok pozdravy/ potriasť rukou a zablahoželať k novemu roku...Nikdy sa mi nestalo, že by ma niekto nevpustil dnu, naopak pozvú ma sami ďalej, netlačím sa nasilu dnu...
A tak je to len a len o vzťahoch a vzájomnej komunikácií ;)
Slávka, ja viem,maš pravdu-ale však ona vie, že ju neoklamem, či už budem mat 70kubíkov alebo 73 kubíkov, to už je jedno, či budem platit o pár korun viac alebo nie...:)
Halli
29.01.09,08:57
Slávka, ja viem,maš pravdu-ale však ona vie, že ju neoklamem, či už budem mat 70kubíkov alebo 73 kubíkov, to už je jedno, či budem platit o pár korun viac alebo nie...:)


Nejde o priebežný počet kubíkov... mnohí majú plomby dole, naopak nasadený vodomer,zaseknutý vodomer , to som zistila teraz u dvoch, ani oni o tom nevedeli...stáva sa všeličo. By si bol prekvapený ;)
Chobot
29.01.09,09:44
Pravdou je, že povinnosťou vlastníka je umožniť vstup do bytu za účlom obhliadky alebo opravy spoločných častí domu (§11 ods.3 zákona o vl. bytov)
Ale pravdou aj je, že to musí byť v nevyhnutnej miere a na nevyhnutný čas.

Preto by som sa predsedu pýtal, či je nevyhnutné vstúpiť do môjho bytu za účelom zistenia plesnenie, či boli vykonané všetky potrebné úkony na zistenie závady, bez toho aby bolo potrebné mi vstúpiť do bytu, či závadu nieje možné odstrániť tak aby mi do bytu ktokoľvek vstupoval, či ide o havarijný stav alebo odtránenie závady bolo odsúhlasené vlastníkmi a t. ď.

Ak by mi predseda nedal uspokojivú odpoveď na tieto otázky, do bytu ho nepustím, lebo by to nebola oprávnená požiadavka, ale šikana.

Napísal si to presne tak, ako som to myslel. Malo by ísť o kompromis a nie direktívnu kontrolu obydlia. Ako sandra písala:


Teraz dal ponet spravcovy bytoveho domu( to vykonava jeden zo susedou, ktory bol riadne zvolený a je jeho dobrý kamarát) ziadost o preverenie uzivaní jednej miestnost v mojom byte, lebo mu plesní strop vonkajsieho balkona( nad mojim oknom)

neviem, čo znamená "preverenie užívania":eek:, to akože chcú pozrieť, čo má v tej izbe? Keby susedovi praskol panel na balkóne, tak napíšem, že sandra je povinná umožniť obhliadku panelu z jej strany, ale len aby sa prišli pozrieť, čo robí vo svojej izbe.....:rolleyes:

Ale môžem byť ovplyvnený sandriným zadaním, tým, ako to ona podala. Možno by pre objektívne posúdenie trebalo vypočuť aj druhú stranu- možno by sme zistili, že aj oni majú pravdu, lebo sandra má na stene urobený umelý vodopád.
Halli
29.01.09,10:18
Tibor naozaj ma tu jedna vec znepokojuje...Zadavateľ prosí o pomoc so čtyrmi výkričníkmi, my tu polemizujeme, kde je pravda /síce nieje to na škodu;)/...ale viac sa neozve. To jej tak horelo za pätami, že to sem napísala a viac ju to nezaujíma, keď si jej napísal, že ich má poslať do bažín?:eek:

Sandra,...Posledná návšteva: Včera 04:13 PM , to už tu bolo predsa dosť popísané...
Elena Navrátilová
29.01.09,11:37
Ja napriklad tetu "opisovatelku" ani nepustím dovnutra-ona pekne stojí vonku a ja jej stavy nadiktujem...

To je jej dobrá vôľa. Ale potom by mal chodiť odpisovať niekto skutočne zodpovedný. Môj názor... odpisuje nezodpovedne. ;) Totiž nejde len o odpis ale zároveň sa robí aj kontrola.
Elena Navrátilová
29.01.09,11:51
Ja napriklad tetu "opisovatelku" ani nepustím dovnutra-ona pekne stojí vonku a ja jej stavy nadiktujem...


Nehovorím o tom Stanko, že ti veriť môže a nemusí...Je to na nej, ak bude nejaký problém podpisuje sa pod odpis a zodpovedá za jeho správnosť. Zákon ti jasne prikazuje, ako máš umožniť odpis, ale ja vravím kde je dôvera a slušní ludia, tam zákonov netreba. Žiaľ u nás je vyvoj v tomto dosť pozadu...

Aj ja som "teta" odpisovateľka a som aj predseda SVB, už dlhé roky chodím vo svojom paneláku odpisovať stavy sama a to z dôvodu, že chcem každému /okrem toho, že im cez Vianoce dávam do schránok pozdravy/ potriasť rukou a zablahoželať k novemu roku...Nikdy sa mi nestalo, že by ma niekto nevpustil dnu, naopak pozvú ma sami ďalej, netlačím sa nasilu dnu...
A tak je to len a len o vzťahoch a vzájomnej komunikácií ;)

Slávka veď to je zreteľné aj na týchto stránkach ako sa vedia ľudia cítiť ukrivdení a vlastne pre nič. Je to o tolerancii a vedieť sa niekedy povzniesť nad "doslova" maličkosťami. Veď každý robí spoločnosť či už pri odpisoch atď. Neviem skutočne čo sa deje s ľuďmi ale často sa človek musí zamyslieť. Najlepšie by bolo keby si každý robil čo chcel. Nech sa zrušia zákony ohľadom bytových domov a potom chcem tie domy vidieť o pár rokov. Možno si to niekto aspoň potom uvedomí.
Halli
29.01.09,12:31
Slávka veď to je zreteľné aj na týchto stránkach ako sa vedia ľudia cítiť ukrivdení a vlastne pre nič. Je to o tolerancii a vedieť sa niekedy povzniesť nad "doslova" maličkosťami. Veď každý robí spoločnosť či už pri odpisoch atď. Neviem skutočne čo sa deje s ľuďmi ale často sa človek musí zamyslieť. Najlepšie by bolo keby si každý robil čo chcel. Nech sa zrušia zákony ohľadom bytových domov a potom chcem tie domy vidieť o pár rokov. Možno si to niekto aspoň potom uvedomí.

Ja som to tu opakovala niekoľkokrát. Stali sa na Slovensku z ľudí, ktorí si boli viacmenej dovtedy rovní zrazu VLASTNÍCI, niektorí doslova za pár korún získali milionový majetok od štátu /nevravím o tých čo kupovali následne/ s tým, že sa budú oň starať a zveľadovať, s tým, že budú rešpektovať zákony. Toto všetko im dodalo pocit, že sú z nich neotrasiteľní vlastníci so všetkými právami k tomuto majetku...Akosi ale popri tom všetkom zabudli, že majú k nemu aj povinnosti...:o to sa ľahko zabuda.
Ale to už je na ďalšiu tému ;)
Elena Navrátilová
29.01.09,12:53
Ja napriklad tetu "opisovatelku" ani nepustím dovnutra-ona pekne stojí vonku a ja jej stavy nadiktujem...

Pokaľ sa tie odpisy týkajú vody... buď klame alebo nie ale doplatia nato všetci "koeficientom". Nehovorím o tom, že sa má skontrolovať aj stav a plombovani vodomeru. Ak sa jedná o odpisy PRVN.... doplatia nato všetci spolubývajúci. To by som bola radšej nech platia všetci od rozlohy bytu. Načo sa zaťažovať odpismi. A aj voda sa dá podľa osôb a nikto Vám nemusí kvôli tomu chodiť do bytov.
svojar
29.01.09,16:15
Keď by mi neumožnil odpis, pri teple sa bude postupovať podle 630 - teda 1,5x na plochu, pri vode hygienické minimum na osobu alebo to čo nahlási. A keď sa merače na SV a TV budú v stanovených termínoch vymieňať, tak už montéra pustiť musí a následne sa mu to vyrovná podľa vymeneného vodomeru - spravidla bude cena vyššia.
Aj ja chodím odpisovať a kontrolovať stav vodomerov. Nikdy sa mi nestalo, že by niekto nepustil, dokonca niektorí ma berú ako návštevu, hlavne pri koncoročnom odpisovaní a želaní príjemných Vianoc a PF do nového roku.
SandraM
29.01.09,16:25
To nie len som do toho dostala hroznu chripku.
SandraM
29.01.09,16:36
No ono je to takto. Tiež uprednostnujem formu komunikacie. Oni ani neodzravia na pozdrav ( ani detom) takze tazko je nekoho zvat na nastevu. Jeho zena ma ras malem ustesne zrazila na schodoch ked som isla s dietatom a taskami na tretie bez vytahu. Balkon plesnivý má. Ja ale tiez ale na to sama nikto nepýtá. Chcu len vediet na co uzivam danu cast bytu. Keby to boli normalné vztahy tak nemam problem snicim. Ale uz od nich chcem mat pokoj. Toto je uz treta vec ktoru vytiahli. Myslela som, ze uz budem mat pokoj. Vsetkym co mi odpovedsali velmi dakujem.
Halli
29.01.09,17:05
No ono je to takto. Tiež uprednostnujem formu komunikacie. Oni ani neodzravia na pozdrav ( ani detom) takze tazko je nekoho zvat na nastevu. Jeho zena ma ras malem ustesne zrazila na schodoch ked som isla s dietatom a taskami na tretie bez vytahu. Balkon plesnivý má. Ja ale tiez ale na to sama nikto nepýtá. Chcu len vediet na co uzivam danu cast bytu. Keby to boli normalné vztahy tak nemam problem snicim. Ale uz od nich chcem mat pokoj. Toto je uz treta vec ktoru vytiahli. Myslela som, ze uz budem mat pokoj. Vsetkym co mi odpovedsali velmi dakujem.

Sandra a nedá sa nad to povzniesť a skúsiť zmier ? Ak aj ty máš problém s plesnivením bude ti to robiť problémy aj neskôr viac a viac. Máš malé dieťa , vieš, že je to veľmi nebezpečné. Budete to musieť ale riešiť spoločne a v tom je to. Zatni zuby a skus ísť na to inak. Si mlady človek, konaj pokiaľ možno s pozitívnym postojom k životu a energiou mladým vlastnou. Aby aj s teba nebola raz stará ufrfľaná, nevraživá suseda ;). Držím ti palce.
SandraM
29.01.09,17:11
Sandra a nedá sa nad to povzniesť a skúsiť zmier ? Ak aj ty máš problém s plesnivením bude ti to robiť problémy aj neskôr viac a viac. Máš malé dieťa , vieš, že je to veľmi nebezpečné. Budete to musieť ale riešiť spoločne a v tom je to. Zatni zuby a skus ísť na to inak. Si mlady človek, konaj pokiaľ možno s pozitívnym postojom k životu a energiou mladým vlastnou. Aby aj s teba nebola raz stará ufrfľaná, nevraživá suseda ;). Držím ti palce.
No asi to tak bude lenze ked viem ze to snimi nikdy nebude dobre. Len ma udivuje, ze ich to stale bavi. Dakujem este raz.
svojar
30.01.09,04:46
Myslel si asi 1,5násobok priemernej spotreby všetkých nameraných hodnot v danom objekte ;)
Nie, nemyslel - viď v 630/2005 §7, ods. 4.
Halli
30.01.09,07:32
Nie, nemyslel - viď v 630/2005 §7, ods. 4.

Jasne, ja som myslela na toto:

(5) Konečnému spotrebiteľovi, ktorý neumožní odpočet určeného meradla na meranie množstva teplej úžitkovej vody, sa určí náhradný indikovaný údaj vo výške 1, 5-násobku priemernej hodnoty indikovaných údajov na byt a nebytový priestor v objekte rozpočítavania.

Našťastie ešte som nemusela toto riešiť.:)
svojar
30.01.09,10:28
Ani my sme to neriešili, ale firma ktorá nám teplo odčítá, priamo na to vlatníkov bytov upozorňuje v oznámení o datumoch a časoch odpočtu.
Orim
02.02.09,12:07
Odpočty vody riešime inakšie. Odhlasovali sme si ich každý mesiac. Nechávam to na susedoch čo mi nahlásia. Nechodím pravidelne ale tak ako ma napadne. Približne raz za mesiac. Na konci roku si to odpočítam, alebo to vidím pri výmene vodomerov aký je stav.
Vidím priebežne aká spotreba vody je u každého. Na grafe spotreby je to pekne vidieť. Zistili sme takto aj pokazený vodomer.
To množstvo vody ktoré rodina spotrebuje sa skoro vôbec nemení. V priemere je to rovnaké. Je vidieť, keď niekomu príde decko zo zahraničia, alebo odíde niekde mimo do školy.
Zatiaľ sa nám to osvedčilo.

Až sa zbavíme dlhov mám v pláne robiť dialkovo odpočet, uvidím ako to bude vychádzať finančne.