zani26
28.01.09,12:52
Zdravim vospolok, nepoznam pomeryako to tu vlastbe cele funguje ale chcela by som sa poradit, lebo ma okaslal povodny zamestnavatel... v skratke k 31.12.2008 som ukoncila pracovny pomer vypovedou zamestnanca podla pragrafu 67, s dvojmesacnou vypovednou lehotou. K dnesnemu dnu ma povodny zamestnavatel nevyplatil pricom nebolo nijake dohody a malo by sa postupovat podla zakona. Neviem ci pre mna vyhodou alebo nevyhodou je to z esom samozivitelka a staram sa o dve malolete deti. Chcem fundovanych ludi poprosit o radu ako mozem postupovat voci byvalemu zamestnavatelovi , ake mam vlastne prava nakolko mi robi peklo zo zivota a vsetky zavazky ktore mam su momentalne v omeskani, mam pocit ze som ochotna sa s nim sudit za taketo vykoristovanie, ale rada by som podnikla vsetko z mojej strany kym vyuzijem ci uz inspektorat prace alebo nejakeho advokata.

Srdecna vdaka.
Jara
28.01.09,12:07
Koľko uplynulo dní od termínu výplaty? Mal ti v súlade so ZP §129 vyplatiť mzdu pri ukončení prac. pomeru, t.j. 31.12.2008, ak ste sa nedohodli, že bude splatná v termíne riadne dohodnutom v prac. zmluve. Ten inšpektorát práce by som odporúčala.
zani26
28.01.09,12:39
ano mal reagovat podla zakonnika prace a vyplatit ma k 31.12 .2008 a nebolo dohdonute nijak ani ustne ani pisomne.. len by som do oficialneho listu chcela zahrnut moje prava a jeho povinnosti voci mne nielen ako byvalemu zamestnancovi ale aj ako samozivetelke, nakolko k nam zakon pristupuje ze by sme mali byt nedotknutelne.. ale nikde sa neviem dopracovat k nejakym formulaciam zakona ktore by boli pre tento pripad relevantne..
dakujem
Jara
28.01.09,13:28
Tak sa obráť na inšpektorát a odvolaj sa na Zákonník práce, že ti nevyplatil mzdu v deň ukončenia pracovného pomeru a že nebolo dohodnuté iné plnenie a tiež tam napíš, že si samoživiteľka. Nech mu klepnú po prstoch, keď nemá srdce a zákon stojí určite na Tvojej strane. Urobila by som to hneď. Držím ti prsty a ozvi sa ako si dopadla.