suflo12
28.01.09,12:54
Buducim najomnikom pana ing. Jozefa Dukáta - garsonka na Bazovskeho 3, Nitra 11. poschodie

- očakavajte ze vas pan ing. Jozef Dukát vyhodi po mesiaci bez akehokolvek seriozneho dovodu, presne vtedy ked mu pride platba, ma tym padom 2 mesiace na to aby vas vystahoval a zostal mu zvysok vasej zalohy ( neplatite totiz najomne na dva mesiace ale len na mesiac + mesacna splatka je zaloha o ktoru po cely čas ide )

- vyuctovanie vam urobi pan Dukat sam, a to bude pekne vysoke, preddavkove platby su extremne nizke (napr. studena voda len 26 litrov na den!!!! ), jeho vyučtovanie tepla je z ríše fantasmagorie ( len maly priklad : zalohove platby 239 Sk/mes, spotreba kurenia v lete, ano v lete, 565 Sk, nedoplatok počas 4 letnych mesiacov - 1304 Sk - zda sa vam to neuveritelne? Mne tiež, v zime su jeho vypocty este neuveritelnejsie

- s vyučtovaním pride v den vaseho vystahovania, bud ho podpisete pod tlakom, bez diskusii, a ziadne peniaze vam neda alebo sa do bytu čoskoro dostane nasilim a ziadne peniaze vam neda

- pri vyuctovani tepla, umyselne odpise z merača ine hodnoty, o jeho chybe sa nediskutuje!!

- v zmluve su dva body za ktore vas "moze" okamzite vyhodit:

A) nesmiete v byte umoznit byvanie inej osobe aka je napisana v zmluve - da vam sice dve sady klucov a jasne sa dohodnete ze tam budete byvat dvaja, ale to mu nijak nevadi, pan Dukat nema hanbu opakovat ze o ničom nevedel - trvajte na vyhodení tohoto bodu zo zmluvy

B) povinnost najomcu poistit byt - to je takisto strasna hlupost, poistit uz poistený byt cudzou osobou je velmi komplikovane, podla Dukata zostal v zmluve omylom, a je bezpredmetny, az do momentu kym ho nepouzije vo vypovedi - trvajte na vyhodení tohoto bodu zo zmluvy

- v zmluve nie je zmienka o vyske preddavkovych platieb, kedze su extremne nizke, vychadzaju nedoplatky + budete musiet akceptovat dukatov vypočet, proti tomuto sa da branit jediny tym ze sa vystahujete az po tom ako vam skonci najom + jeden mesiac

- jedina vysoka preddavkova platba je za elektriku (jedina o ktorej po cely čas viete), zostavaju mu tym padom peniaze, ktore vam nevrati, vypytajte si ucet ktorym plati elektrarnam, určite neexistuje, ide len o to aby od vas vytiahol peniaze, my sme mali preplatok 1100 Sk ale aj napriek tomu celkovo minus 4300 Sk!! za 70 dni!!

- ak uz ste podpisali zmluvu, trvajte na jej prerobení, hlavne pridajte bod v ktorom bude spomenute ze preddavkove platby musia zodpovedat normalnej spotrebe

- neverte Dukatovim rečiam ze vsetko bude v poriadku, nebude, dokaze vam donekonečna vysvetlovat, neodpovie pritom na ziadnu otazku, neustale klame, zavadza ... Klasicky financny poradca, tento je dokonca excellent

- v pripade otazok sa kedykolvek ozvite - suflo@centrum.cz, vsetko viem zdokladovat, Dukatove vyučtovanie je naozaj pekny kusok

nás pán ing. Jozef Dukát oklamal o 4750 Sk, vyučtovanie za 70 dni bol nedoplatok 4300 Sk !!! + ten zvysok ani nema zmysel spominat, nasledne sa násilím vlamal do bytu ...

Len pripomeniem ze počas spominanych 70 dni sme boli 3 tyzdne v zahraničí a vsetky spotreby boli nulove !!!

ak by ste mali nejake typy ako sa dostat k mojim peniazom, sem s nimi :)

Pavel
kačkapoliačka
28.01.09,12:05
strašné, musím si to zapamätať.
bobino38
29.01.09,05:13
...ja by som zvažoval trestné oznámenie za nezákonné obohacovanie sa...
syrik
29.01.09,05:28
Alebo skúsiť televíziu....a to už pán Dukát nebude mať žiadneho záujemcu o podnájom...
Hrdzoska
29.01.09,17:43
To je neuveriteľné čo si niekto bez mihnutia oka dovoľuje. Myslím že by bolo opodstatnené podať trestné oznámenie + podanie na daňový úrad. Odvádza tento pán dane z financií ktoré získa prenájmom? Videli ste list vlastníctva na tento byt alebo je len družstevný- v tomto prípade by totiž družstvo muselo dať súhlas na prenájmom.Podpisovali ste pri sťahovaní do tohto bytu preberací protokol, kde boli všetky médiá- elektrina, voda, plyn a takisto by sa to malo odpisovať pri ukončení nájmu v tomto prípade by ste vedeli preukázať konkrétnu spotrebu a mali na to doklad. Držím palce aby mu to tak ľahko neprešlo, možno to urobil už niekoľkokrát.
Hrdzoska
30.01.09,12:56
To je neuveriteľné čo si niekto bez mihnutia oka dovoľuje. Myslím že by bolo opodstatnené podať trestné oznámenie + podanie na daňový úrad. Odvádza tento pán dane z financií ktoré získa prenájmom? Videli ste list vlastníctva na tento byt alebo je len družstevný- v tomto prípade by totiž družstvo muselo dať súhlas na prenájmom.Podpisovali ste pri sťahovaní do tohto bytu preberací protokol, kde boli všetky médiá- elektrina, voda, plyn a takisto by sa to malo odpisovať pri ukončení nájmu v tomto prípade by ste vedeli preukázať konkrétnu spotrebu a mali na to doklad. Držím palce aby mu to tak ľahko neprešlo, možno to urobil už niekoľkokrát.
lubica.durmisova
10.02.09,16:14
Ahojte..
Tak cistou nahodou som sa dostala k tomuto "clanku" alebo asi lepsie skusenosti...a to aj hlavne preto ze mam podobnu s tymto panom aj ked nie az tak markantnu...ale s priatelmo sme sa vrhli na haldanie spolocneho byvani s pozitivnym ocakavanim ze nasjt garzonku alebo 1izbovy byt v NR nebude az tak tazke...ako prve sme akurat narazili na pana Ing Jozefa Dukata ktory nas pri obhliadke tzv.bytu...co mi skor pripominalo nechutnu staru izbietku z pred rokov 50rokov oboznamil s podmienkami ktorym sme aj pri najvacsej snahe nerozumeli. Ale nedal sa nezachytit jeho apel na predavok ktory sa vysplhal az do vysky 10 000 hned za prvy mesiac plus platba za byvanie. Pri otazke ze kde je chladnicka alebo pracka nam pan Ing.JD dal odpoved ktorou sme boli zaskoceny, mysliac si ze je to urcity druh humoru, ze nam ju netreba aj tak je dnesny trend sa vracat k starym zvykom. Asi mal na mysli pranie v potoku a potraviny vyvesne z okna aj to len ak by bolo zrovna chladne pocasie. Pri nasej odpovedi alebo skor (slusneho odmietnutia), ze si to budeme teda musiet poriadne rozmysliet pan Ing. JD nam daval silne argumenty , ze nie je co si premyslat a ma mnzostvo zaujemcov.
Aby som aj uzavrela tuto experience milu ci nemilu ...teraz uz aj komicku....a asi uz ozaj plati "Človek človeku vlkom. Homo Homini lupus est."
syrik
11.02.09,05:34
To je neuveriteľné...človek by nepovedal,že je inžinier...